Audi A4 B6 B7 Renkli Multi LED Ekran Montajı - Gösterge Paneli Upgrada

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Arkadaşlar Avrupa kıtasında ilk defa bu montajı da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Standart monochorome kırmızı ekran komple iptal edilerek elektronik board ve LED ekranlı yeni bir ekran montajı yapıyoruz. Ayrıntılı bir DIY başlığı açacağım. Şimdilik aşağıdaki videodan ve facebook sayfamdan takip edebilirsiniz.

Facebook Grubumuz : A4Clubtr
Facebook Sayfam : facebook.com/a4udi

[video]https://www.youtube.com/watch?v=WLUFy5jPXAo[/video]

Gösterge panelinin Eski Hali :

Bu da takılacak olan LED ekranımız ve Anakartı :

Gösterge Panelimizi Söküyoruz :

Eski Kırmızı Monochrome Ekranı Artık Geri Gelmemek Üzere Zamanın Derinliklerine Yollama Vakti :

Yeni Ekranımızın Beynini Yerleştiriyoruz

Yeni LED Ekranımız Da Yerini Aldı

25 Civarında Küçücük Kablolarımızı Gerekli Yerlere Lehimliyiyoruz :

Ve Mutlu Son :

Bunlarda İkinci Montaj Yaptığım 2004 1.8T Quattro Avant araca Ait Mutlu Son Fotoğrafları :

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Necdet abi A6'ya da yapabiliyoruz bilgin olsun ;)

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Gökan facebooktan seni takipteyiz. Ancak DIY konusunu buraya kısa zamanda açmanı bekliyorum. Biliyorsun bu detaylı yol bilgisayarı ekranı benim eski passatta üzerine kafa yorduğum ama paraya kıyıp yapmadığım bir projeydi. Sen hem bu işi yapacak kapasitede hemde maddi imkan bulunduğundan :36_1_21[1]: hayata geçirdin seni :tebrik: ediyor ve :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

marikan

vwTürk Üyesi
Elinize sağlık çok güzel. Bu rus elemanın yaptığı sistem değil mi?

N

NECBEY

Guest
Yok artık Gökhan sen neler yapıyorsun öyle dostum, gerçekten mükemmel bir proje olmuş eline sağlık, ayrıca paylaşım için teşekkürler... :tebrik:

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Gökan facebooktan seni takipteyiz. Ancak DIY konusunu buraya kısa zamanda açmanı bekliyorum. Biliyorsun bu detaylı yol bilgisayarı ekranı benim eski passatta üzerine kafa yorduğum ama paraya kıyıp yapmadığım bir projeydi. Sen hem bu işi yapacak kapasitede hemde maddi imkan bulunduğundan :36_1_21[1]: hayata geçirdin seni :tebrik: ediyor ve :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:
Teşekkürler abi :) Senin göstergeden çok daha gelişmiş. Artık arabada log alacağımız zaman 0-100 ölçeceğimiz zaman, ya da hp, torq, turbo basıncı için laptop kullanma devri bitti. Onboard vag-com bile var :D Yolda giderken arıza lambası yandığında en yakın servis derdine, bağlatıp bakacak usta bulma derdine son, cep telefonundan sms okur gibi gösterge panelinde herşey önünde hazır. :)
Elinize sağlık çok güzel. Bu rus elemanın yaptığı sistem değil mi?
Teşekkürler, firmwarei biz yazdık :)
Allah seni bildigi gibi yapsin :D
Amin cümlemizi, ama önce seni :D
Yok artık Gökhan sen neler yapıyorsun öyle dostum, gerçekten mükemmel bir proje olmuş eline sağlık, ayrıca paylaşım için teşekkürler... :tebrik:
Teşekkürler abi montaj fotolarını da yükledim az önce. :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Montajla birlikte 1500 TL buluyor.

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Faceden mesaj attim gormedin. Yogunsun ama bi isimizi gor :)
Abi gördüm ama Opel bilgim yok, Opeli bizim sana sormamız lazım bu zamana kadar ordinaryusu olman gerekiyordu demekki opel sana göre değil geri dön :D

N

NECBEY

Guest
Vallahi bu projeye olsa, olsa şapka çıkarılır Gökhanım, on numara beş yıldız ellerin dert görmesin...

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Üst Alt