Audi A4 B6-B7 Ön-Arka Tavan Lambası Ambiance Led Upgrade-Reg.Vol-5

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Audi A4 B6 ve B7 kasada ışık paketi olanlarda ambiance aydınlatmalar da yer almaktadır. Kapı tutamaklarının içine kadar bu ambiance ışıklar konulmuştur. Ancak benim 2003 1.6 A4'ümde ışık paketi olmadığından ambiance ışıklar da mevcut değildi. En azından ön ve arka tavan lambasına oem ambiance ışığını alarak uygulamak istedim. Sonucu birlikte görelim.

Ön tavan lambamızı sökmekle işe başlıyoruz :

[/URL]

[/URL]

Ebay'dan satın aldığımız ambiance LED (OEM) :

------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi de arka tavan lambamıza ambiance led uygulayalım. Arka tavan lambasında normalde ışık paketi olanlarda dahi ambiance led olmuyor. Bunu ilk defa biz uygulayacağız. Burada kullanacağımız ambiance led ise C5 kasa A6'nın tavan lambasından çıkma bulduğumuz ledler. Bakalım Nasıl Olmuş :

Öncelikle Arkadaki Tavan Lambamızı Söküyoruz :

Ambiance Ledimize göre delikleri açıyoruz :

Ledimizi yerleştirip sıcak silikon ile tutturuyoruz :

Ve Sonuç :

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Coştun coştun hanımlar seni de beni de eve almayacak :D

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
ellerine sağlık çok şık olmuş . ışık paketine 1 mi kaldı :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Çok teşşekkür ederim arkadaşlar. :)

Evet Necati abi kapı açma tutamaklarının içine de yapacaz. Aslında sende olup da bende olmayan ışık paketi desek daha doğru olur. Ellerinden öper, bilmem anlatabildim mi :D

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
ayıpsın paşam. malzemeler hazırda duruyo nasıl olsa.

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro

ibozum

VWTURK Gold Member
Ben de diyordum Gökhan forumda yok bu aralar nişan düğün telaşı zannediyordum.. Meğerse fırtına öncesi sessizlikmiş.. Bir geldi pir geldi haa

Maşallah diyorum daha da ne denir Gökhancım sana?

Regenerationer XXX

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
şu benim boralara da bi ışık mışık bişeyler yapsak ya gökhan.

FameNeS

VWTURK Gold Member
usta senin elinden dükkanı almasın bu gökhan.

ceMM

vwTürk Üyesi
Gokhan la evrim teorilerine devam :) daha ne gorecegiz bakalim

FameNeS

VWTURK Gold Member
park asist II, şerit asistanı, kör nokta sensörleri, mesafe takip asistanı .............. anlayıp konuşabilen yol bilgisayarı, levye düğmesi :) daha yapılacak çok şey var

Handbremse

vwTürk Üyesi
Gokhanim eline saglik guzel olmus bende ic lambanin o buyuk plaka lambasina benzeyen olanlarini led lamba ile degistirdim onlar guzel isik veriyor ama birbirine uymuyor ledler beyaz yaniyor orjinal ler sari yaniyor, diger iki kucuk ve arkadaki okuma lambalarina uygun led bulamadim orjinal lambasina benzeyen dis cami mavi lamba var bir tanidik kendi seat leonu na takmis ama led kadar guzel isik vermiyor var mi fikrin o kucuk 4 lamba icin led lamba nerde bulunur.ebayda varmidir emin olamiyorum envai cesit led var hangisi uygun olur yanlis alip elimizde kalmasin :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Ben de diyordum Gökhan forumda yok bu aralar nişan düğün telaşı zannediyordum.. Meğerse fırtına öncesi sessizlikmiş.. Bir geldi pir geldi haa

Maşallah diyorum daha da ne denir Gökhancım sana?

Regenerationer XXX
Allah razı olsun İbrahim abi :)
şu benim boralara da bi ışık mışık bişeyler yapsak ya gökhan.
olur abi sen kapı aydınlatmalarını yapa duri ben gelince dome light takarım :D
Şu saatten itibaren benzine almış bulunuyorum :S :D
Gokhanim eline saglik guzel olmus bende ic lambanin o buyuk plaka lambasina benzeyen olanlarini led lamba ile degistirdim onlar guzel isik veriyor ama birbirine uymuyor ledler beyaz yaniyor orjinal ler sari yaniyor, diger iki kucuk ve arkadaki okuma lambalarina uygun led bulamadim orjinal lambasina benzeyen dis cami mavi lamba var bir tanidik kendi seat leonu na takmis ama led kadar guzel isik vermiyor var mi fikrin o kucuk 4 lamba icin led lamba nerde bulunur.ebayda varmidir emin olamiyorum envai cesit led var hangisi uygun olur yanlis alip elimizde kalmasin :)
Teşekkür ederim İsmail abi. Benim eski aracım Borada lede çevirmiştim sonraları tekrar orjinale döndüm. Gördüm ki hiçbirşey orjinali gibi olmuyor, küçücük bir ampul bile olsa. Onun için tavan lambalarını led yapmayı düşünmüyorum. İnan bende öyle bir baktım geçende, ampul tipini tam bilmediğim için bende birebir şudur desem seni yanıltmış olurum abicim. Çünkü bunların dibinde çevirince takılan bir tırnak var. Ebaydakilerde öyle bişey görmdedim. Çoğu T10 tipi. :)

vip'Lounge

vwTürk Üyesi
Yengeden korktugun içinmi gece gece çalışıyosun Gökhancımm :D

Üst Alt