AUDİ A4 B5 KUMANDADAN BAGAJ AÇMA

Erhan

vwTürk Üyesi
[video]https://youtu.be/sTttFZBd1PQ[/video]

N

NECBEY

Guest
Erhan, güzel faydalı bir çalışma olmuş :tebrik: ancak bu işlemi yaparken yayları nereden nasıl temin ettiğin, montajını nasıl yaptığın konusunda kısa bir açıklama yaparsan belki bizlerde bu nimetten faydalanırız ne dersin :sev2:

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Güle güle kullanın.

Bu arada benimde bagaj üzerinde ki düğme arızalandı nasıl yaparız?

Erhan

vwTürk Üyesi
Tabiki Necdet Abi,

- 2 Adet 20x32 numaralı kırmızı baskı yayı (özellikle kırmızı, çünkü sarı ve maviler daha yumuşak oluyormuş). Ostim de Şahin Yay dan 20 TL ye temin edilebilir.
- Amortisörlerin başlığını çıkarıp yayları takıyor ve geri yerine takıyoruz

Hepsi bu :)

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Erhan güle güle kullan. Bu özellik B8 kasada bile yok.

reederA8i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nurigökay

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Tabiki Necdet Abi,

- 2 Adet 20x32 numaralı kırmızı baskı yayı (özellikle kırmızı, çünkü sarı ve maviler daha yumuşak oluyormuş). Ostim de Şahin Yay dan 20 TL ye temin edilebilir.
- Amortisörlerin başlığını çıkarıp yayları takıyor ve geri yerine takıyoruz

Hepsi bu :)
Bende borada yapmıştım sonra çıkarmıştım ama yaylar baya sert oluyor illaki bir yere zarar verir kanısındayım çünkü yaylarin sıkışması için uygulanan kuvveti yay sürekli olarak amartisore uyguluyor

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marikan

vwTürk Üyesi
Güzel olmuş. Elinize sağlık.
Kaç zamandır aklımdaydı. Nette siparişini geçtim şimdi 20-32 kırmızı kalıp yay.

Erhan

vwTürk Üyesi
Bende borada yapmıştım sonra çıkarmıştım ama yaylar baya sert oluyor illaki bir yere zarar verir kanısındayım çünkü yaylarin sıkışması için uygulanan kuvveti yay sürekli olarak amartisore uyguluyor

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İşin aslı bende düşünmedim değil ama en fazla amörtisörleri bozar, denemeye değer..

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Teşekkürler :) ne gibi bir arıza ?
Buton çalışmıyor. Şöyle ki kış başında kendi kendine basıyordu. Seyir halindeyken sanki düğmeye basıyormuşum gibi ses geliyordu bagaj açılıyordu. Sonradan geçti ama artık düğme işlemez oldu. Çıkmacılardan o butondan almam gerekecek galiba.

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Bugün adını andım bagaj yine kendi kendine açılmaya başladı. Az evel arabaya bindim cırt cırt kendi kendine basıyor düğme :D

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Buton çalışmıyor. Şöyle ki kış başında kendi kendine basıyordu. Seyir halindeyken sanki düğmeye basıyormuşum gibi ses geliyordu bagaj açılıyordu. Sonradan geçti ama artık düğme işlemez oldu. Çıkmacılardan o butondan almam gerekecek galiba.
Aynı sorun benim B5 de var. Geçen arabayı yıkadım bir baktım kendi kendine açılıyor. Muhtemelen sizinkide su aldı ve zamanla korozyon yaptı.

Bu arada bagaj güzel olmuş. Bende kendi kendine açma sorununu çözdükten sonra yapmayı düşünüyorum...

marikan

vwTürk Üyesi
Buton içindeki kontaklar kırılmış ve sarsıldıkça devreyi kapatıyorsa butonu değiştirin ama bence çok az ihtimal.
Butonu sökün büyük ihtimal kontaklar arasındaki mesafe çok çok az. Veya su alıyorsa olabilir.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Buton içindeki kontaklar kırılmış ve sarsıldıkça devreyi kapatıyorsa butonu değiştirin ama bence çok az ihtimal.
Butonu sökün büyük ihtimal kontaklar arasındaki mesafe çok çok az. Veya su alıyorsa olabilir.
Banada öyle geliyor. Mesafe az çünkü açıp kapatırken oynattığımız zaman bir an düzelir gibi oluyor... Yılların verdiği baskılar mesafeyi azaltmış:D

Üst Alt