• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Audi A4 1.8T Amerikan Quattro (B6) Loading...

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Arkadaşlar Merhaba,

Bildiğiniz gibi geçenlerde A4 1.8T Quattro (B5) ile yollarımızı ayırmıştık. Yerine uzun araştırmalarım sonucunda Vural abinin aracı olan yine 1.8T Quattro Otomatik ve Amerikan versiyon B6 nasip oldu. Zorla Vural abiden satın aldım
Bu araçta istediğim 3 özellik bir arada. 1.8T, Quattro ve Otomatik olmasıdır. Türkiyede çok az sayıda vardır. Allah olmayanlara nasip etsin. Kazasız belasız kullanmak dileğiyle.

Sırasıyla yapılan uygulamaları incelemek için konuyu baştan sona okuyabilirsiniz...

Öncesi :

Sonrası :

[/LIST]

Araçtan kısaca bahsedecek olursak,

Orijinal Ekipmanları,

[*]170 hp 1.8T Motor (AMB)
[*]ZF Şanzıman
[*]Sunroof
[*]Bose 9+1 Oem Sound System
[*]Oem Amerikan Tip Gösterge
[*]Oem Cruise Control
[*]Ön Koltuk Isıtmalar
[*]Arka Koltuk Isıtmalar
[*]Arka ve Ön Yolcu Kapı Açma Kilitleme
[*]Oem Ön Amerikan Tip Farlar
[*]Oem Arka Amerikan Tip Farlar
[*]Oem Arka Amerikan Tip Bagaj Kapağı
[*]Oem Manuel İçerden Bagaj Açma Kolu
[*]Oem Bagaj Askılıkları

Sonradan İlave Edilen Ekipmanlar,

[*]RNS-E Oem Radio
[*]RNE-E Oem TV Tuner
[*]RNS-E Oem Bluetooth Adapter
[*]Mirrorlink
[*]Oem Geri Kamera
[*]B7 F1 Vites 3 Kol Direksiyon
[*]S4 Oem Panjur
[*]Ultrasport Yaylar
[*]Ultrasport Ekler
[*]Ultrasport Doorblade
[*]Ultrasport Spoiler
[*]Sline 17" Jantlar
[*]Downpipe
[*]Custom Yazılım (1 Bar - 200hp +- 5 Hp)
[*]Akrapovic Egsoz Ucları
[*]Tüplü ve öfkeli vs vs

TR'deki diğer araçlardan farklı bir çok özelliği vardır. Bunları zamanla sizinle paylaşacağım. :)

Eski araç konusu...

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http://forum.vwturk.com/showthread.php?t=98885&share_tid=98885&share_fid=27677&share_type=t

Audi A4 1.8T Quattro (B5)

İlk Gün...

Fotoğraflar aceleye geldi idare edin. :)

Saygılarımla...

Son düzenleme:

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Hayırlı mubarek olsun Rabbim kaza bela vermesin bende diyorum bana WhatsApp dan neden geç yazıyor bu yüzdenmiş :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Hayırlı olsun Murat gerçekten her yönüyle güzel bir araca sahip oldun bilmeyenler için; zira Vural kardeşimin aldığı ilk günden bu yana araçla ilgili her türlü bakım/onarım vs. işlemlerde takip ettiğim, hatta ufak tefekte olsa elimin değdiği bir araç diyebilirim...

Audi A4 B6 Amerikan versiyonu Avrupa versiyonundan gerçekten farklı bir yapıya sahip, tıpkı Amerikan üretimi araçlar gibi güçlendirilmiş gövdesi, farklı iç ve dış görünümüyle, farkın dalık oluşturmayı başarmış bir araç...

Böyle güzel bir araca sahip olduğun için şanslı olduğunu düşünüyorum Rabbim kazasız günlerde keyifle kullanmayı nasip etsin:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Hayırlı mubarek olsun Rabbim kaza bela vermesin bende diyorum bana WhatsApp dan neden geç yazıyor bu yüzdenmiş :)
Hayırlı olsun Murat gerçekten her yönüyle güzel bir araca sahip oldun bilmeyenler için; zira Vural kardeşimin aldığı ilk günden bu yana araçla ilgili her türlü bakım/onarım vs. işlemlerde takip ettiğim, hatta ufak tefekte olsa elimin değdiği bir araç diyebilirim...

Audi A4 B6 Amerikan versiyonu Avrupa versiyonundan gerçekten farklı bir yapıya sahip, tıpkı Amerikan üretimi araçlar gibi güçlendirilmiş gövdesi, farklı iç ve dış görünümüyle, farkın dalık oluşturmayı başarmış bir araç...

Böyle güzel bir araca sahip olduğun için şanslı olduğunu düşünüyorum Rabbim kazasız günlerde keyifle kullanmayı nasip etsin:)
Çok teşekkür ederim. Araçtan anlayanlar ne hissettiğimi biliyordur :)

Son düzenleme:

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İlk iş şanzıman yağını değiştirmek ve lastikleri yenilemek oldu...

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
hımm hayırlı olsun konuyu okurken fotografları görmeden önce beyaz olanı sandım yine lastik aldın :)

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Lastik benim için önemli Okay. Riski sevmem...

marikan

vwTürk Üyesi
Hayırlı olsun Murat hocam. Şanzıman yağını keşke orjinal alsaydın. ZF LifeGuard Fluid 5 orjinal yağı. Şaşmaz’dan almıştım bende.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Hayırlı olsun Murat hocam. Şanzıman yağını keşke orjinal alsaydın. ZF LifeGuard Fluid 5 orjinal yağı. Şaşmazâ��dan almıştım bende.
Sağol Mustafa. Valla 10 yıldır sırf şanzıman işi yapan bir arkadaşa Vural abiyle tavsiye üzerine gittik. Sorun yaşamadıklarını söyleyince değiştirdim.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
P/N: G052162A2
Biliyor musun bunu. ?

Son düzenleme:

marikan

vwTürk Üyesi
Maviyse sorun yok. Ben de baya araştırdım değiştirirken. Herkes farklı bir şey tavsiye ediyor.
İlk mobil koyduk, 7.000km sonra ikinci kez değişirken orjinal yağını aldım.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Maviyse sorun yok. Ben de baya araştırdım değiştirirken. Herkes farklı bir şey tavsiye ediyor.
İlk mobil koyduk, 7.000km sonra ikinci kez değişirken orjinal yağını aldım.
Araç Gümrük çıkışlıydı. Vural abide ben değiştirmedim diyince Gökhanın tavsiyesi üzerine gittik değiştirdik. Oda aynı araç için değiştirmiş. Problem yaşamadım diyince güvendim direk. Normalde çok araştırırım bu türlü şeyleri fakat zaman yoktu. İnan değiştirmesem içimi yiyecekti. Mobili neden geri boşalttın ?

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Araç Gümrük çıkışlıydı. Vural abide ben değiştirmedim diyince Gökhanın tavsiyesi üzerine gittik değiştirdik. Oda aynı araç için değiştirmiş. Problem yaşamadım diyince güvendim direk. Normalde çok araştırırım bu türlü şeyleri fakat zaman yoktu. İnan değiştirmesem içimi yiyecekti. Mobili neden geri boşalttın ?
Aynısı yatıyor gümrükte şuan satışta da hışır biraZ bu ultrasport diye mi geçiyor.

marikan

vwTürk Üyesi
Tek seferde hepsi değişmediği için ikinci kez değiştirdim. Böyle %80e yakını değişmiş oldu.
İlk yağ değişimde çok fark olmadı. İkinci de orjinal yağ da koyunca şanzıman çok iyi olmuştu.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Tek seferde hepsi değişmediği için ikinci kez değiştirdim. Böyle %80e yakını değişmiş oldu.
İlk yağ değişimde çok fark olmadı. İkinci de orjinal yağ da koyunca şanzıman çok iyi olmuştu.
O zaman %20 mobil ve eski yağ karışımı kalmış oldu öyle mi. Bende 10.000 sonra senin gibi yapayım olmadı. Şaşmazda nereden almıştın ? Birde kaç LT aldın. Birim fiyatı nedir ?

marikan

vwTürk Üyesi
Oto Kaya Amerikan Yedek Parça diye bir yer.
Litresi 60TL. Ben 4 litre aldım. Zaten boşaltınca da 4 litreye yakın boşalıyor.

Üst Alt