Audi 2000 1.8 motorda kırık Plastik Parça

agent1980

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Sezen
Merhabalar;

Forum ve google dan resmini bulamadığım için ekleyemedim ama, iki gün önce aldığım aracın içinde kırık bir plastik parça var. Motora karşıdan bakınca motorun sağ önünde kalan siyah bir kutunun içinde. İki parça var birbirine bağlı uzun olan parça gaza basınca hareket ediyor ve kendisine bağlı diğer parçayıda hareket ettiriyor. Uzun parçanın eklem yeri kırık olduğu için diğerini hareket ettiremiyor. Arabada resmini çekme imkanım yok ama 2 güne kadar resim ekleme şansım olacak. Tamir için servise götürmeden önce sizlere danışmak istedim.(Eğer anlatabildiysem:)) Bu parça ne işe yarar bunun gibi kırık olan parçaların çıkmalarını nereden bulabilirim.

Teşekkürler...

yenko

vwTürk Üyesi
İsim
can
Soyisim
u
emme manifold tahrik ünitesi, manifoldun içindeki havayı yönlendiren klapeleri hareket ettirir,sanayideki vw hurdacılarında kolaylıkla bulabilirsin

yenko

vwTürk Üyesi
İsim
can
Soyisim
u
rica ederim kolay gelsin

OverlordZ

vwTürk Üyesi
İsim
Erdem
Soyisim
Ekiz
Değişken geometrili emme manifoldunun zımbırtısı :) Düşük yada yüksek devirlerde çekiş düşüklüğü yapması gerekiyormuş fakat ben hissetmedim :) Benimkide kırık aynı şekilde...

agent1980

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Sezen
Bu hafta insallah çıkma parça satan yerlere giderek değiştircem. Değiştirdikten sonra sonucu paylaşırım sizlerle...

Son düzenleme:

agent1980

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Sezen
Merhaba arkadaşlar yapılan çözümü paylaşmak istedim:)
Ankara aydoğanlar yetkili servisinde parça fiyatına 448 TL fiyat aldım. Ankara yıldız sanayi sitesindeki çıkma parçacılar ise 200 TL dedi. Ardından kardeşimin tanıdığı olan Erciyes işyerleri sitesi(ostim kavşağının ordaki) girişinde sağda pevgeot bayisindeki arkadaş güzel bir işçilik ile çalışmayan mekanizmayı tamir etti. Orjinalinden daha sağlam oldu diyebilirim:) Arabanın çekişini soracak olursanız bariz fark etti. Haliye daha mutluyum:) Bence o parça kırık olan bütün passat audi kullanıcıları tamir ettirsin arabayı gerçek gücünde kullanın derim

Resmini çekmeyi unuttum sonra eklerim...

Teşekkürler...

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
İsim
Metin
Geçmiş olsun..

Konuya geri dönerek bilgilendirmen için de özellikle teşekkür ederim.. :tebrik:

Bu tür sorun çözüm taleplerinde, sorunu hallettikten sonra detaylı geri dönüş yapmamız inanın çok önemli Arkadaşlar... Forum olmanın temel prensiplerinden birini de yerine getirmiş oluyoruz böylece. Ayrıca; gelecekte benzer soruna sahip bir başka üyemiz de bu konuyu okuduğunda, yararlanabilmesini sağlamış oluruz.

agent1980

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Sezen
Teşekkürler Metin ilk defa audi kullanıyorum ve arabamı tanımak istiyorum. Büyük ihtimalle bu siteye zamk gibi yapışacam :)

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
İsim
Metin
Başımızın üzerinde yerin var Yunus :)...

OverlordZ

vwTürk Üyesi
İsim
Erdem
Soyisim
Ekiz
Geçmiş olsun , teşekkürler :) Bende yaptırayım bari :) Plastik kaynağı falan mı yapıldı ?

OverlordZ

vwTürk Üyesi
İsim
Erdem
Soyisim
Ekiz

firlama

vwTürk Üyesi
İsim
olcay
Soyisim
yılmaz
daha detaylı bir resim koyma imkanınız varmı aynı sorundan muzdaribimde

firlama

vwTürk Üyesi
İsim
olcay
Soyisim
yılmaz
arkadaşlar çekiş düşüklüğünden bende rahatsızım acaba 2000 model 1,8 a3 te de bu parçalar mevcutmu mevcut ise tam olarak nerede

agent1980

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus
Soyisim
Sezen
parçanın olup olmadığını bilimiyorum ama daha detaylı resim çekerek eklemeye çalışırım.

firlama

vwTürk Üyesi
İsim
olcay
Soyisim
yılmaz
şimdiden teşekkürler.

firlama

vwTürk Üyesi
İsim
olcay
Soyisim
yılmaz
görünüşe göre o parça yok sorun başka bi şeyden :S ilginiz için teşekkürler.

Üst Alt