Arkadaşlar bir el atın bana bi otomatik araç bakalım :)

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
bilen bilir passatı evlenince satmıştım model yükseltmek için tiguan alacaktım sonrasında ev aldık 1 bucuk senedir arabasız akbille geziyoruz :) bir oğlum oldu 8 aylık artık bi arabaya mecburi ihtiyac duydum eşimde öğrensin kullansın diye otomatik alıcam benzinli olacak sorunda burada başlıyor bütçe maksimum 60 bin olacak 35 40 bin tl var gerisi kredi yada eş dost olacak malum ev krediside var eşim çalışmıyor onun için bana sorun çıkartmayacak otomatik bakıyorum kafayı yemek üzereyim 30 binden başladım 60 bine çıktım hala araç yok :)
okay bi yorumda çok kurcalarsan araç alamassın demişti galiba öyle oldum

piyasada çoğu araç yarı otomatik dolayısıyla tamamı sorunlu tam otomatik olanlarda kısıtlı sayıda

2008-2010 honda civic : tipi hoşuma gidiyo otomatiği sorunsuz ancak konfor ve ses olarak kötü yorumlardan dolayı vazgeçtim

seatın son kasasına ve golf 7 ye param yetmiyor önceki kasalarıda beğenmiyorum

2010-2011 audi a3 1.4 tfsi bakıyodum neredeyse karar verdim gibiydi tipi çok hoş konfor kalite iyi ama s tronik(dsg) olduğundan forumda herkes şikayetçi(diğer forumlardada) 30.000 km d bir kavrama ve veya kavrama ve mekatronik değiştiriyolar bu 3 ile 8 bin TL arasında ve iyi niyet garantisinden bunu değiştirenler çok az Artı birde yağ yakma sorunu var herkes bagajda 1 litre yağ ile geziyomuş kitapçığında bile belirtiliyor muş 5 bin km de 2 ltreydi sanırım şimdi ben arabada sorun olursa kafama takarım maddiyatda çok iyi değil sizce a3 alıp yetkili servis yerine (12500-1500 TL bakım) özel serviste 300 TL ye bakım yapıp herhangi bir dsg arızasında bakımdan kar ettiğim tutardan dışarıda özel servise yaptırırım mantığı gütmek doğrumudur öbür türlü yetkili servis bakımlı araçlar hem daha pahalı hem bakımları pahalı hemde iyi niyet garantisine gireceğinin garantisi yok bu dsg den illallah çektim resmen çok sıkıntılı bir durum

veya hiç bunlarla uğraşmadan kafamın rahat etmesi bakımından tipini çok beğenmesemde bmw 1 serisi mi alsam onlar tam otomatik 8 ileri yakıtı iyi ama bmw yi hiç tanımıyorum şansımanı evladiyelik diylorlar fiyatları a3 ile aynı

veya sizin şu araç iyidir diyebileceğiniz bir araç varmı heçbek benzinli otomatik vets maksimum 60 bin tl polo ibiza yaris düşünmüyorum

uzun oldu ama bi tecrübelerinizle yardımcı olun bi araç bulalım bana acelem yok :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bir arkadaşımızın severek bindiği A3 aracını elden çıkarmak zorund kaldı sonra Bmw almaya karar verdi bende naçizane, önce test sürüşü yap ondan sonra kara ver dedim öyle'de yaptı ve Bmw nin test sürüşünden sonra tekrar A3 almaya karar verdi ve 2018 A3 aldı. Gerçekten Vag grubu araçların farkı her daim fark ediliyor sözüm o'ki acele etmeden araştırarak gerekirse test sürüşü yaprak karar verin umarım istediğiniz gibi gönlünüze göre bir araç almanız dileğiyle :)

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Bir arkadaşımızın severek bindiği A3 aracını elden çıkarmak zorund kaldı sonra Bmw almaya karar verdi bende naçizane, önce test sürüşü yap ondan sonra kara ver dedim öyle'de yaptı ve Bmw nin test sürüşünden sonra tekrar A3 almaya karar verdi ve 2018 A3 aldı. Gerçekten Vag grubu araçların farkı her daim fark ediliyor sözüm o'ki acele etmeden araştırarak gerekirse test sürüşü yaprak karar verin umarım istediğiniz gibi gönlünüze göre bir araç almanız dileğiyle :)
konfor his ve görüntü olarak a3 diyo herkes benimde bildiğim araç ama işte dsg çok üzüyo beni bmw de tipi hoşuma gitmiyo hatta bmw nin çirkin çocuğu diyorlar ama sorunsuz şanzımanı var :)

1.4 tsi 122 hp çok yağ yakmaz diye biliyordum 160 lıklar yakıyo piston kırmada varmış ama audi forumunda çoğu kullanıcı bundan şikayetçi kimi satmış kimi garantiden yaptırmış kimiside kendi cebinden

trancebabe

vwTürk Üyesi
İsim
TOLGA
Soyisim
ORHAN
Merhabalar.60 bini aşmayacak şekilde öncelikle temiz bir a3 bulmanız imkansız gibi birşey diyebilirim.63 bine ankarada bir a3 bulmuştum hiç birşeyi yok dedi bana 45 bin civarı hasar kaydı çıktı.Sizi korkutmak istemem ama temiz araba bulmak baya zor.Araba almak zorlaştı resmen.Geçen ay itibari ile ilanları ezberledim.Honda konusuna gelince 2008 model elegance modele yıllarca bindim yapmadığım modifiye kalmamıştır.Motor ve şanzuman konusunda 10 numara diyebilirim sorun çıkarmaz.Ama aynen ses alma olsun kasa olsun çok güçsüz.Ben bir mahalle arasında sola dönüş yaparken maksimum 20-30km hız ile dönüş yaparken ufak bir çukura girdim lastik yarıldı.Eve geldim balkonda kahvemi içerken arabama bir baktım sunroof un 4 köşeside etrafları göçmüş.60 bin civarı bütçe var ise temiz 2010-2012 1.4 tsi golf 6 bakın derim.Ayrıca diesel olabilir diyorsanız aynı paralara çok temiz km uçuk olmayan diesel otomatik polo bulabilirsiniz kesinlikle öneririm.
Necdet beyin dediği gibi Vag grubu başkadır.Ben golf 5 1.4 tsi 140 lık modele binmiştim daha önce.Sonrasında 2002 e46 3.25ci bmw aracım vardı.İnanın golf ü özledim.Ve geçen hafta gönlüme göre içime sinecek bir golf buldum kaçırmadım aldım.88 binde Kayseri de bir golf vardı siyah renk 59.750 istiyordu temizdi o araç satıldı mı bilmiyorum.
Bu bütçe ile sana sorun yaşatmayacak konfor desen konfor yakıtsa yakıt en az masraf çıkarabilecek araçlar vag gruplarıdır.Ben böyle düşünüyorum.Yani o paralara gidip Reno fluence de alabilirsin.Demek istediğimi anlamışsındır.

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Araciniz hayirli olsun allah kaza beladan saklasin Bende baya bakiyorum a3 lere 60 ile 65 arasi kafama yatan araclar var ben boyaya takilmiyorum agir hasari olmasin yeter esimin ehliyeti var ancak daha araba kullanmislihi yok allah esirgesin ama o kullanirken hasarlanmasi boyanmasi muhtemel benim sorunum eldeki son paraya araba alacagim.icin aldiktan sonra bana ariza cikarirsa ornek dsg arizasi ozaman brandayi orter otoparkta bekletirim bin km 3.20 dizel kullandim begenmistim ama konfor rahatlik yok ayni sey 1.16 da da vardir diye dusunuyorum golf 6 kasasini begenmiyorum golf 7 ler cok guzel onada param yetmiyo bu ise 25 30 binle bi 206 alayim diye baslayip 60 bine ciktim icime sinen bi afac olursa 65 binde veririm ama daha araca karar veremedim beyaz bi a3 cok guzl yolda hep gozume takiliyo ama iste korkuyorum necdet beyin yorumu a3 kullananlardada var cogu test etmis almamis bazilarida satip a3 almis dizele karsi degilim hatta olsa daha iyi olur ama fuauk km dizel 80 90 lardan basliyo birde ben ise swrvisle gidiyorum haftasonlari birde yazin yillik 7 8 bin km anca yaparim ondan benzin olsun temiz olsun ucuz olsun mantigindayim

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Sizin açınızdan bu aşamada karar vermek çok zor gözüküyor hem maddi hemde marka model, tercihi açısından 60 bin trendinde size uyan sadece Golf 6 gözüküyor yada başka markalara yönelmeniz gerekecek kullanım açısından 1.4 tsi 122 hp iyi bir tercih olur ancak; kasa tercihi ve buna bağlı olarak maddi belirsizlik tüm planları bozuyor olması kötü bir durum ): Bu yüzden almayı da satmayı da sevmiyorum Allah kolaylık versin:)

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Sizin açınızdan bu aşamada karar vermek çok zor gözüküyor hem maddi hemde marka model, tercihi açısından 60 bin trendinde size uyan sadece Golf 6 gözüküyor yada başka markalara yönelmeniz gerekecek kullanım açısından 1.4 tsi 122 hp iyi bir tercih olur ancak; kasa tercihi ve buna bağlı olarak maddi belirsizlik tüm planları bozuyor olması kötü bir durum ): Bu yüzden almayı da satmayı da sevmiyorum Allah kolaylık versin:)
Aynen necdet bey 19 tdi dan sonra 1.6 atmosferik motor cok icime sinmiyo 14 tsi tam bana gorede iste bakalim ben biraz daha arastiriyim bmw de 1.6 duz motormus ondan iyice azgectim gbi

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
1 serisi baktığınız araç E87 kasa ise tavsiye etmem. Sadeca adı BMW. Geri kalanının BMW ile alakası yok.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Temiz Accord bullabilirseniz bakın derim. Biz 350.000 e kadar iki tane eskitmiştik şanzımandan yana hiç problemimiz olmamıştı. Yalnız ben geçen hafta 10 gün araba aradım bir tane bile düzgününü bulamadım. Sonra artık daha fazla bekleme şansım olmadığından şimdiki B6 kasayı mecburen aldım. Baktıklarımın arasında en temiziydi, buna rağmen ilk günden bu yana derdi bitmiyor. Binen adam dokturdu ve arabadan pek anlayan birisi değildi. Termostat açık geziyormuş farkında değil, LPG MAp hortumu yerinden çıkmış farkında değil vs.vs. Allah kolaylık versin. Araba değiştirmek zor iş.

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
1 serisi baktığınız araç E87 kasa ise tavsiye etmem. Sadeca adı BMW. Geri kalanının BMW ile alakası yok.
16 atmosferik.olmasi ve 6 ileri sanziman olmasindan dolayi vazgectim ısınamamıştim zaten bmw cok.uzak geliyo bana a3 le golf 6 lara bakicam ama kenara 3 bin tl dsg ariza parasi koyup a3 alicam gbi duruyo bakalim

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Temiz Accord bullabilirseniz bakın derim. Biz 350.000 e kadar iki tane eskitmiştik şanzımandan yana hiç problemimiz olmamıştı. Yalnız ben geçen hafta 10 gün araba aradım bir tane bile düzgününü bulamadım. Sonra artık daha fazla bekleme şansım olmadığından şimdiki B6 kasayı mecburen aldım. Baktıklarımın arasında en temiziydi, buna rağmen ilk günden bu yana derdi bitmiyor. Binen adam dokturdu ve arabadan pek anlayan birisi değildi. Termostat açık geziyormuş farkında değil, LPG MAp hortumu yerinden çıkmış farkında değil vs.vs. Allah kolaylık versin. Araba değiştirmek zor iş.
Esimse kullanacagi icin hecbek bakiyorum accortlsrda guzel araba ama onlarda 2.0 duz motor heralde tdi dan sonra duz motor istemiyorum uzun yol yapan biriyim duz motor yorar baya birde turbonun zevki baska 1.4 tsi da yag yakiyomus ben daha arabaya kara veremedigimden temiz kotu arayisina daha goremedim :( sizin aracinizda hayirli olsun passat bi harikadir

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Hocam anladigim kadari ile C segmenti hatchback ve otomatik istiyorsunuz. Otomatik sarti olmasa önerilecek arac cok fazla. Ama günümüzün yari otomatik sanzimanlari ne yazik ki pek güvenilir degil. Renault, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia gibi markalari düsünmüyorsaniz fazla da bir seceneginiz kalmiyor. Fakat yine de bu markalari da bir degerlendirin derim. Ornegin Kia Ceed cok dolu bir arac. Tam otomatik ve dizel motor kombinasyonu mevcut.

Hakkinizda hayirlisi olsun. Kolayliklar dilerim.

Copcu

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Atlıhan
Passat Variant b7 olmadı B6 6ileri dsg sorunu az diye biliyorum Daha önce çok hb aracım oldu enson astra j kullandım. Passat Variant ı Park etmek hb. den daha kolay.
Çocuk arabası vs. Yer açısından çok rahat edersiniz

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Hocam anladigim kadari ile C segmenti hatchback ve otomatik istiyorsunuz. Otomatik sarti olmasa önerilecek arac cok fazla. Ama günümüzün yari otomatik sanzimanlari ne yazik ki pek güvenilir degil. Renault, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia gibi markalari düsünmüyorsaniz fazla da bir seceneginiz kalmiyor. Fakat yine de bu markalari da bir degerlendirin derim. Ornegin Kia Ceed cok dolu bir arac. Tam otomatik ve dizel motor kombinasyonu mevcut.

Hakkinizda hayirlisi olsun. Kolayliklar dilerim.
aynen hocam otomatik olunca herşey tersine dönüyor malesef kiaya şuan bakıyorum hemen marka algım yok iyat performans olarak değerlendiriyorum ama a3 alırsam beraber yapacak çok işimiz olacak :) fonksiyonel dreksiyon hız sabitleme geri grüş kamera falan :)

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Passat Variant b7 olmadı B6 6ileri dsg sorunu az diye biliyorum Daha önce çok hb aracım oldu enson astra j kullandım. Passat Variant ı Park etmek hb. den daha kolay.
Çocuk arabası vs. Yer açısından çok rahat edersiniz
daha önce araç kullanmadığı için passatın uzunluğundan dolayı drek ben süremem der :) astra j ler nası memnunmuydunuz otomatik miydi

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Esimse kullanacagi icin hecbek bakiyorum accortlsrda guzel araba ama onlarda 2.0 duz motor heralde tdi dan sonra duz motor istemiyorum uzun yol yapan biriyim duz motor yorar baya birde turbonun zevki baska 1.4 tsi da yag yakiyomus ben daha arabaya kara veremedigimden temiz kotu arayisina daha goremedim :( sizin aracinizda hayirli olsun passat bi harikadir ��
2.0 150 ve 2.4 190 beygir olmak üzere iki versiyonu var. Bizdekiler 2.4 olandı. Performans sıkıntısı çekeceğini hiç sanmıyorum. Ama turbodan sonra atmosferik arabaya tekrar dönünce insan sürüş alışkanlıklarını yeni arabaya uydurması biraz zaman alıyor hakkaten. Atmosferiğin iyi tarafı, daha basit bir motor olunca bir sürü ilave sensör ve hareketli, hareketsiz vs. extra parçalarla uğraşmak zorunda kalmıyorsun. Ayrıca Accord kasa olarak ne büyük ne küçüktür. Şehir içinde kullanmaya da uygun. Bendeki B6 şehir içinde zorluyor adamı.

Ama peformansından ziyade Accord'un motoru ve otomatik şanzımanı sorunsuzluk konusunda efsanedir. Temizi ilana çıkınca bir gün kalıyor ve hemen satılıyor. Bana denk gelmedi. Baktıklarımın hepsi apaçilerin elinden çıkanlardı. Zayıf ihtimal ama size temiz denk gelirse bir bakın derim. Beğenmezseniz yine de almazsınız.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
daha önce araç kullanmadığı için passatın uzunluğundan dolayı drek ben süremem der :) astra j ler nası memnunmuydunuz otomatik miydi
Astra J güzel aractir bence. Onu da degerlendirebilirsiniz. 1.6 atmosferik cok tatmin etmez sanirim. 1.4T olan motora bakarsaniz daha iyi olur. Sanzimani 6 ileri tam otomatik. Cok seri ve performansli degil diyorlar ama bence tatmin eder. 1.4T motorlar 140hp, üstelik LPG 'ye de uyumlu :D

bluetwins87

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
göktürk
Astra J güzel aractir bence. Onu da degerlendirebilirsiniz. 1.6 atmosferik cok tatmin etmez sanirim. 1.4T olan motora bakarsaniz daha iyi olur. Sanzimani 6 ileri tam otomatik. Cok seri ve performansli degil diyorlar ama bence tatmin eder. 1.4T motorlar 140hp, üstelik LPG 'ye de uyumlu :D
şuan kia ceed e bakıyorum tipi çok güzelmiş ve araçda yok yok utanmasalar jakuzi koyacaklar dizel ama 70 bin TL den başlıyor(fullerine bakıyorum cam tavanlı) ama bayabi merak saldım konfor ve sessizlikte sınıfının en iyisi diyo test edenler astra j ninde tipi hoşuma gidiyor tam otomatik olmasıda iyi onada bi bakıcam 1.4 t ve tam otomatik aradığım muhteşem ikili :)

Copcu

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Atlıhan
Passat için Eşimde aynısını demişti.Astra j otomatik değildi tam üç tane astram oldu hepsindende memnundum 1.6 dizel harikadır. Şimdi passatı satıp 2011 /2013 tiguan düşünüyorum

Gesendet von meinem WAS-LX1 mit Tapatalk

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Senin soruna cevap Astra J ;)

Üst Alt