Ankara otomatik şanzıman rezaleti Öztürk Şanzıman

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
İsim
Hasan
Soyisim
Ünsal
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Evet bundan hemen hemen 11 ay önce bir otomatik şanzıman sıkıntımız oldu şaşmaz da ki ustalara sorduk bir tek yer var işini düzgün yapan dediler neresi ÖZTÜRK ŞANZIMAN tamam dedik ve gittik aracı aldılar 3500 TL fiyat çıkardılar neyse araç yapıldı aradan 3 ay geçti selenoid valf yandı araç 3.vitese aldı koruma modu, tekrar gittik hani garantili diye konuşuyorlar ya ustalar işte o garanti olayı o zaman işlemiyor 300 TL istediler mecbur yaptırdık aradan 4 ay falan geçti yine selenoid valf yandı gittik değişti ve son olarak bir daha yaktı artık gidip adamlarla papaz oldum illa para alacaklar garanti diyorum ne oldu bu malzeme garantiye dahil değil (ne garantiye dahil ise anlam veremiyorum) başka bir laf yok Allah sizi bildiği yapsın dedim yaptırmadım size kuruş vermem bu saatten sonra çıktım.
Olayın en başına geri döndük Ankara da otomatik şanzıman ustası aramaya başladım öneriler üzerine Çözüm Şanzıman Kamil ustanın yeri şuan oğlu Ogün bakıyor derdimi anlattım bakalım dediler aracı aldık şanzımanı açtık selenoid valf Öztürk Şanzıman tarafından yan sanayi takılmış işte bizim ustalarımız böyle müşteriye olan oluyor, Ogün ile konuşmamızda bu parçanın böyle bozulmaması lazım dedi sağ olsunlar tesisat ölçümü vs yapıldı bir sıkıntı çıkmadı. Orijinal parça takıldı şuan vites geçişleri dahi hissedilmiyor. Eskiden araç vites geçişinde zıplama yapıyordu.

Ankara da Öztürk Şanzıman deyince uzak durun işe başlamadan çok güler yüzlüler ama iş sonunda ilk sorununda mağdur olan yine müşteri sözde 1 yıl garanti olayları var ama hikaye yan sanayi parça kullanıp insanları mağdur etmekten başka bir hikayeniz yok. Allah sizler gibi insanlar korusun size diyecek lafım yok artık

Buradan Ogün ustanın işçiliğine kendisine teşekkürlerimi sunuyorum insan işini severek yaptığı zaman bir sıkıntı olmuyor kendileri severek yaptıklarını müşteriye konuşmalarından belli ediyorlar...

Bu süreçte en iyi Necdet abi bilir neler yaşadığımı, ek olarak şikayet konusuna gelince gerek bakanlıkta ki avukatlar ile gerekse mahkeme ile görüşmemde 180 TL dosya masrafı sonraki durumlar için bilirkişi ücreti 300 TL gibi fiyatlar çıkıyor aracı yaptırmak daha mantıklı oluyor bu tür durumları inceleyen yada takip eden ilgili yerler varmıdır.

Biraz uzun yazı oldu ama ben yandım diğer arkadaşlar yanmasın.

Son düzenleme:

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Çok geçmiş olsun Hasan Allah kendini bilmezlerin eline düşürmesin bu işlerde tavsiye ve referans çok önemli ancak tavsiye eden de önemli umarım bir daha böyle şeyler yaşamazsın...

kayafth

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
KAYA
Geçmiş olsun . Verdiğin bilgi hiç olmazsa güncel olarak başka arkadaşların işine yarar.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Geçmiş olsun kötü bir tecrübe olmuş.
Bu tarz işlerde kullanılacak parça öncesinde mutlaka konuşulmalı. İş yapılırken veya sonrasında takılan parçaların kutularını ve çıkan parçaları mutlaka alın.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
geçmiş olsun çicek. umarım insallah sıkıntısız bir sekilde binersin güzel arabana. yoksa arabandan sogumak üzeresin biliyorum.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Hasan çok geçmiş olsun. Bu bilgi bizlere çok iyi oldu eşimize dostumuza tavsiye etmeyiz.

Remzi

vwTürk Üyesi
İsim
Remzi
Soyisim
Altunkaya
Aracınızın Markası
Mercedes
Aracınızın Modeli
E220
Mesleğiniz
İşci
Unsalhsn öztürk şanzuman mustafa öztürk ankara şaşmazda benim hem köylüm hem ankara şaşmazda ilk otomatik şanzumancı bu konuďan kendini haberdar ettim bu şikayeti görmemiş ve öyle bir olay yaşamadım diyor bahsettiğiniz kişi bu arkadaşmı zaten yazıyı okuyunca avukatını aradı tam isim adres belirtmemişiniz o yüzden çok kişiyi kötülüyoraunuz buna bir açıklık getirin yoksa hem bu şikayeti yayınlayan hem siz dava edileceksiniz sadece öztürk şanzıman demeniz yetersiz ve elinizde ne belge paylaşmısınız ne bir adres ne isim karın agrınız varsa doktora gidin en kısa zamanda bu konuya açıklık getirin

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Unsalhsn öztürk şanzuman mustafa öztürk ankara şaşmazda benim hem köylüm hem ankara şaşmazda ilk otomatik şanzumancı bu konuďan kendini haberdar ettim bu şikayeti görmemiş ve öyle bir olay yaşamadım diyor bahsettiğiniz kişi bu arkadaşmı zaten yazıyı okuyunca avukatını aradı tam isim adres belirtmemişiniz o yüzden çok kişiyi kötülüyoraunuz buna bir açıklık getirin yoksa hem bu şikayeti yayınlayan hem siz dava edileceksiniz sadece öztürk şanzıman demeniz yetersiz ve elinizde ne belge paylaşmısınız ne bir adres ne isim karın agrınız varsa doktora gidin en kısa zamanda bu konuya açıklık getirin
Foruma yeni üye olmuş, ilk mesajı konu hakkında ki tamir haneci arkadaşın köylüysü edasıyla yazılmış, ustalarla konuyu görüşmüş haberi yokmuş, aradan inceden mahkeme ile tehdiller hiç inandırıcı olmamış biraz gerçekçi olun. Belli ki arkadaşın canını yakan ekip bu mesajı okumuş üye olma ihtiyacı hissetmiş aynı isimde başka şanzımancılar var odur deyip, yapmış olduğu sorumluluktan kısaca kurtulmaya çalışmış. Bence biraz daha açık olmak lazım varsa sorun çözeriz demek çok zor değil burası bir forum herkes tecrübelerini paylaşıyor konu sahibinin canı bu kadar yanmasa idi bu kadar zaman ayırıp uzun uzun yazmazdı. Malesef bu tür durumları hepimiz yaşıyoruz. geçmiş olsun.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
İlk mesajınızda Reklam ve Provokatörlük yapmak yerine önce kendinizi tanıtsanız çok daha faydalı olurdu.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
İlk mesajınızda Reklam ve Provokatörlük yapmak yerine önce kendinizi tanıtsanız çok daha faydalı olurdu.
Hatta sizin gibi kişilere forumun ve üyelerimizin ihtiyacı yok yeni hayatınızda başarılar dileriz...

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
İsim
Hasan
Soyisim
Ünsal
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Şaşmazda bulunan öztürk şanzıman evet ben gittim kendileri çok iyi bilirler siyah golf 1.8 araç yapıldıktan sonra sağolsunlar dükkanlarına gidip gelmem eksik olmadı ben tüketici hakem heyetine veremedim 3500 TL gibi şanzıman onarım ücreti olduğu için benden avukat ücreti ve dosya ücreti istendi (yukarıda belirttim bunları) bunu karşılayacak durumum olmadığı için mahkemeye veremedim kendimi burada insanlara derdimi anlatmak oldu 1.5 yıl sonra demekki kendilerine ulaştı bu konu mahkemeye verebilirler derdimi oradan hakim beye anlatırım Mustafa bey ve Yanında ki Yakup bey di sanırım yanlış hatırlamıyorsam en son yine gittiğimde nereye şikayet ediyorsan et diye lafını söylemeyi de bildiler bende hakkımı helal etmiyorum buraya tekrar yazıyorum.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık