Android Telefon için Çok Acil Root Programı?

vw061

VWTURK Gold Member
Merhaba arkadaşlar vodafone 858 marka cihazımın en son şarj sorunu yüzünden romunu değiştim. Orjinal rom a dönünce sorun düzeldi ama custom romlu halini arar oldum.

Z4mod u kurdum rot etmek için ama nedense permanent diyince telefonun 2 saat beklemesine rağmen rot olmuyor.Programda bir sorun var sanırım bilgisayara bağlanmadan hafıza kartı üzerinden rot edeceğim bir program söyleyebilirmisiniz.
Universal Androot,Ginger bunları bulamadım?

vw061

VWTURK Gold Member
yok mu yardımcı olacak birisi?

Murat Yılmaz

vwTürk Üyesi
Huawei Vodafone 858 Root ve Unroot İşlemiAndroid’li Huawei Vodafone 858′i root ve unroot işlemini anlatacağım.

Öncelikle bilgisayarınıza HiSuite programını indirip kurun.
Ardından Unlock Root Tools adresine gidip root işlemini yapacağımız programın son sürümünü indirin ve programı kurun (alternatif download). Root işlemine başlamadan önce cihazınızdan Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme menüsüne girip USB Hata Ayıklama Modunu açın.

Unlock Root Tools programını açıp ROOT butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak olan menüden işleme devam edin.
İşlem sonunda telefonunuz restart edilecektir. Telefonunuz açıldığı zaman root işlemi tamamlanmış olacaktır.

Unroot etmek için de gene Unlock Root Tools programını çalıştırıp Unroot butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan işlemleri gerçekleştirdikten sonra telefonunuz restart edilecektir.
İşlemler bu kadardır. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.

Bir dip not vereyim. Duyduğuma göre Vodafone, cihazın rootlu olup olmamasına bakmadan cihazı garanti kapsamında tamir ediyormuş.

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/

Kaynak:
http://www.burak.im/huawei-vodafone-858-root-ve-unroot-islemi/

vw061

VWTURK Gold Member
Murat bey teşekkürler fakat usb kablom yok sd karttan root yapmam lazım daha önce z4r00t ile yapmıştım ama şimdi program çalışmıyor arkadaşın s2 telefonunda da çalışmadı

Murat Yılmaz

vwTürk Üyesi
Bur kaç uygulama var root yapmak için ama ben sürekli bilgisayardan yapıyorum.
Yada kuracağım rom içinde olanları yüklemeyi tercih ediyorum.

Sizde en iyisi ve en sağlıklısı bilgisayar ile root yüklemeniz. .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vw061

VWTURK Gold Member
Teşekkürler Murat bey aslında 4-5 kez telefona farklı roomlar yükledim. En son Cyanogen Mod 7.2 nin son sürümünü yükledim ,batarya şarj tutmaz oldu kendi kendine şarj yiyordu telefon.. Recovery mod da wipe cache yaptık batarya yı fayda etmedi en son orjinal rom a döndüm de telefon düzeldi.

Üst Alt