• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Amerikan versiyon 1.8t parça sorunu

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Arabayi sattim. Bir A4 b6 1.8t quattro var hosuma gidiyor. Yalniz Amerika'dan gelme sanirim. Mil kadran, kare plakali bagaj vs. Ve onlar 170 hp farkli bir motor koduna sahip oluyor. Bu araci alsam motor parcalarinda, debriyaj setinde vb. yedek parca bulmada sorun yasar miyim arkadaslar?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Yakın bir arkadaşımız kullanıyor görüşüp döneyim :)

xmistax

vwTürk Üyesi
Sorun olacağını pek sanmıyorum sonuçta bulunmayan veya burada ellerinde olmayan parçaların çogu direk Audiden buradaki servisler tarafından temin ediliyor. Mil sorun değil kilometreye çevrilir.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Tamamdır Necdet abi. Motor kodu AMB imiş
Hasancığım AMB motor 163 hp 170 olanı BFB arasındaki tek fark yazılım diğer parçalar konusunda endişe etmene gerek yok ( zira bir kaç ayrıntı haricinde) tüm b6 kasalarla aynı parçaları kullanıyor güzel bir araç :)

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Erkin Ak ve Necdet abi yardimlariniz icin tesekkur ederim. Artik kaygim kalmadi bir kac model arasinda kaldim. Bu arac bayadir sahibindencom'da var km143 diyor emin degilim ama bakacagim :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Erkin Ak ve Necdet abi yardimlariniz icin tesekkur ederim. Artik kaygim kalmadi bir kac model arasinda kaldim. Bu arac bayadir sahibindencom'da var km143 diyor emin degilim ama bakacagim :)
Hasancığım yukarıda bahsettiğim üzere yakın arkadaşımda otomatik vitesli olanı var kondisyonu çok iyi malum amerikan park falan orijinalinde var paneldeki km göstergesinin dış kenarında mil iç kısımda ise km çizgileri var almadan önce küçük bir test sürüşü yapmanı öneririm Quattro sisteminden her hangi bir sıkıntı vibrasyon vs. varmı zaten bu konuda oldukça tecrübelisin yinede iyi bir yere baktır manda fayda var...

Not: İlan numarası varsa paylaşabilir misin? :)

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
İlan no 526722576
Haldex marka oldugu oldugu haricinde quattro konusunda hicbir bilgim yok Necdet abi. Sorun varsa nasil belli eder ve ariza kaydi olarak duser mi?
Disardan gelmis olmasi km'nin dusurulme imkanini kolaylastiriyor, ic kozmatige baktigimda bir yipranma goremiyorum ama.
Resimlerden gozume takilan sag stop ve sol on camurluk tam olmasi gereken yerde degil.
Sen ne dusunursun bu arac icin?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Quattro sistemi arızalı ise özellikle keskin dönüşlerde garip bir ses çıkarır diferansiyeli bozuk araçları bilirsin tıpkı onun gibi bir ses ancak bunlar kolay kolay bozulabilecek bir sistem değil oldukça sağlam bir düzeneğe sahip. Resimlerde gördüğüm kadarıyla araç km sini yansıtır nitelikte duruyor özellikle iç kondisyonu çok düzgün ve yıpranmamış gözüküyor Audio hariç malum bunlarda tuş soyulması kronik hastalık. Sunroof olması extra bir avantaj kasaya baktığımızda boyada gün ışığı yansıması çok fazla olduğu için pek birşey anlaşılmıyor tampon, farlar ve plastik aksamlara baktığımızda küçük onarımlar yapılmış gibi geldi bana ama önemsiz detaylar diye düşünüyorum. En önemlisi araçta boya olmaması satarken sana çok büyük bir avantaj sağlar. Bu araç alınırmı dersen resimlerde gözüktüğü gibiyse evet alınır fiyatı konusunda ise ne kadar aşağı çekersen okadar karın olur şu an için aklıma gelen bunlar :)

Audi Quattro sistemini paylaşayım aklında soru işareti kalmasın:)

Dördüncü Nesil Quattro Teknolojisi (1995) (Torsen ve EDL Sistemi)
Audi A4-S4-RS5, A6-S6-RS6, Audi A8 gibi modellerde kullanılmıştır. Dördüncü nesil qauttro teknolojisindeki en büyük yenilik; EDL (Electronic Differential Lock -Elektronik Diferansiyel Kilidi) olmuştur. Elektronik diferansiyel kilit sistemi, tutunmayı kaybederek patinaj yapan tekerleğe, ABS sistemiyle beraber frenleme kuvveti göndererek, ilgili akstaki tork miktarının artmasını sağlar, böylece yere tutunan diğer tekerleğe daha fazla tork aktarımı sayesinde, araç hareket edebilir. Edl sistemi, mekanik kilitli diferansiyel veya sınırlı (lsd) kaymalı kilitlenebilir diferansiyel kullanımının yerini almıştır. Böylece hem ön hem arka akslarda diferansiyel kullanılırken, tek tekerin patinaj yapması durumuyla, edl sistemi sayesinde baş edilmştir. Edl sistemi quattro modellere 80 km/h hızın altında etkindir.
Tork dağılımı: Sistem sürekli (daimi) dört tekerden çekiş sistemidir. Normal sürüşte tork %50-%50 ön ve arka akslara dağıtılır. Tork %100 öne veya arkaya yönlendirilemez; araç bir önden çekişli veya arkadan çekişliymiş gibi davranamaz.
Merkezi Diferansiyel: Transfer kutusunda torsen diferansiyel (Tip 1 veya Tip 2) kullanılmıştır. Ön veya arka akslara torkun %75 oranında dağıtılma kapasitesi. Maksimum %75 ön akslara ve %25 arka akslara veya %75 arka akslara ve %25 ön akslara.
Arka diferansiyel: Kilitsiz (açık) diferansiyel. EDL (Electronic Differential Lock -Elektronik Diferansiyel Kilidi) var.
Ön diferansiyel: Kilitsiz (açık) diferansiyel. . EDL (Electronic Differential Lock -Elektronik Diferansiyel Kilidi) var. Hayırlı olur inşallah:)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Hasan hocam ne yaptın Audi'ye bakabildinizmi merak ettim doğrusu:)

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Siz almazsanız biz alırız ;) Çekinmenize gerek yok...

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Önümüzdeki hafta sonuna kaldi gibi duruyor. :)
Bir degisen bel alti boya var bu arada.
Resimlerde motor ariza isigi yaniyor, lpg yok.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Konusunda uzman kişilerle iyi bir kontrol edilmeli. Süpriz çıkmasın. Hiç acele etmeyin. ;)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Önümüzdeki hafta sonuna kaldi gibi duruyor. :)
Bir degisen bel alti boya var bu arada.
Resimlerde motor ariza isigi yaniyor, lpg yok.
İlanda değişen boya yok diyor bu galericilerin yatacak yerleri yok:)

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Aslinda birazda kararsiz kaldik. Sattigimiz A4 cok temizdi ama ona ragmen direksiyon pompasi ve basinc hortumu benzin pomp. Bobin kablolari, bobinler, ekzantrik konum ayarlayicisi(2 kez), abs beyni(cok ugrastirdi), krank devir sensoru(yolda kaldik), kalorifer fani(üşüdük), kapi kilidi mekanizmasi vs. Aklima gelmeyenler 2 senede cok ugrastik :D Murat Sagdas hocamin dedigi gibi acele etmeyecegiz, belkide yeni modellere yoneliriz. Otomatik Toledolar dizel veya tsi hos duruyor...

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İlan nosunu verdiğiiz araçta bir bit yeniği var. Biricisi 147bin km'yi mile cevirmek için 1.8 il çarpacaksınız oda 200bin üzeri çıkar. İkincisi araç amerikan versiyon ama farlar avkupa araç farı. Aracın iyi bir akspertiz yapılması şart.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İlan nosunu verdiğiiz araçta bir bit yeniği var. Biricisi 147bin km'yi mile cevirmek için 1.8 il çarpacaksınız oda 200bin üzeri çıkar. İkincisi araç amerikan versiyon ama farlar avkupa araç farı. Aracın iyi bir akspertiz yapılması şart.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hesaplaman yanlış 147 bin km 1.8 e bölmen gerekir. Zaten çarpılmış halidir. Mil katsayisi km den düşüktür. Kadranda Km cinsinden veri var. Mil cinsinden değil. Yani araç 90.000 küsür mil'de ;)

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
Nasil oluyorsa arac km olarak olcum yapiyor.
Yeni ilana cikmista degil. Onceden baska galericide idi ve km 153 yazmisti diye hatirliyorum sonrada 143.
Zekeriya bey b8 1.8tfsi' ler hakkinda bilginiz var mi?
Bir tane buldum, ustamada sordum motorun arkasindaki zincirleri kronik, kopuyor dedi boyle birsey duyan var mi?

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Nasil oluyorsa arac km olarak olcum yapiyor.
Yeni ilana cikmista degil. Onceden baska galericide idi ve km 153 yazmisti diye hatirliyorum sonrada 143.
Zekeriya bey b8 1.8tfsi' ler hakkinda bilginiz var mi?
Bir tane buldum, ustamada sordum motorun arkasindaki zincirleri kronik, kopuyor dedi boyle birsey duyan var mi?
Hep sandık motor takarlar onlara. :) Sıkıntılı motor.

msd777

vwTürk Üyesi
8 sene Amerikada yasadim 1996 Audi A6 2.8, 2006 A8L 4.2 ve en son 2009 Audi A6 3.0TFSI araclarim oldu. Amerikadaki otomobille ilgili olanlar biraz farkli, mesela koltuk ebatlari, arka stop lambalari, kapi ici guvenlik barlari gibi parcalar avrupada uretilenlerle biraz farkli ama motor ve yuruyen parcalarinda ozellikle Audi ise (VW de tamamen farkli motor kullanma durumu var) bir sorun olacagini sanmiyorum. Bahsedildigi gibi yazilim farkliliklari olabilir cunku yakit standartlari da biraz farkli.

Üst Alt