Altın Bora

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Motorun üzerinde ki plastik kapağın içinde .

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Farlar sararmış zımpara pasta attım ama olmadı bazen olmuyor yan sanayi malzemeleri hiç sevmiyim bundan dolayı

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Hidrolik direksiyon yağını değiştirdik , amortisör rulmanını da değiştirdik , egzozdan bir ses geliyordu kat dağılmış dedi egzozcu , meğerse bağlantısı kopmuş onu kaynattırdım lakin egzoz sistemi ömrünü doldurmaya yaklaşmış.Haftaya debriyaj değişimi yapacağız.
Maliyet 200 tlcik.

Son düzenleme:

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Geçen ki yağ değişimi sonrası biraz motor içine yağ akmıştı komple temizledik bugün önce motorun gerekli yerlerini kapattım ardından mazot üzerine sıcak su miss arabayı da elden geçirdim ufaktan bayağıdır kirliydi sonrasında elime bir yerden motor cilası geçmişti onu deneyim dedim ve denedim berbat vernik gibi bir malzeme yapıştı sağa sola hiç sevmedim .

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Bu arada fotoğrafların kalitesi neden düştü anlamadım

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Würth ün motor cilası da mı varmış, ben motor temizleme spreyi diye bir şey vardı onu kullanmıştım ama bir yapış yapışlık yoktu.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Sisler çatladı bende internetten cikma mercekli sis buldum uydurdum kitap gibi oldu ama oturtmak için davlumbazı soktum şu hâle bakın 2003 den beri camın önünden ne kadar çamur aktiysa gelip davlumbazın arkasına dolmuş ora paslaniyordu bende kışın garaj da yattı ondan oldu sandım meğerse bundanmış şimdi boyatacağım oraları :( :( .

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Güle güle kullan güzel olmuş boya yaptıktan ve paslı alanı temizledikten sonra mum sprey sıkmanı tavsiye ederim bir daha paslanmasına engel olacak parçanın ömrünü uzatacaktır...

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Güle güle kullan güzel olmuş boya yaptıktan ve paslı alanı temizledikten sonra mum sprey sıkmanı tavsiye ederim bir daha paslanmasına engel olacak parçanın ömrünü uzatacaktır...
Teşekkür ederim abi oraya bir müdahale etmek lazım wurth de pütür diye bir malzeme var belki onu kullanabilirim ama mum sprey daha mantıklı geldi çünkü pütür siyah .

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Oooo 2003 ten beri mi hocam naptınız, ilk aldığımda ben de öyle bi tecrübe yaşamıştım ama pas yoktu. Sonrasında her yaz temizlerim bu bölgeyi. Hem yukarıdan gelen pislik hem de tekerin attığı su çamurlaşıp birikiyor orada.
Necdet abinin dediği gibi iyicene temizleyip kuruttuktan sonra pütürlü boya da olur mumlu sprey de koruma altına alın

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Oooo 2003 ten beri mi hocam naptınız, ilk aldığımda ben de öyle bi tecrübe yaşamıştım ama pas yoktu. Sonrasında her yaz temizlerim bu bölgeyi. Hem yukarıdan gelen pislik hem de tekerin attığı su çamurlaşıp birikiyor orada.
Necdet abinin dediği gibi iyicene temizleyip kuruttuktan sonra pütürlü boya da olur mumlu sprey de koruma altına alın

Halledeceğiz havalar biraz daha düzelsin diye bekliyorum en korktuğum işlerden biri pas çürük.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Direksiyon yağının birazını daha çekip yerine yeni yağ doldurdum nasıl karardı bir haftada anlamadım Kaputu açtım baklava çıktı nereden geldiyse artık.

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Direksiyon yağını ben de büyük şırınga ile çekip yeni koymuştum yaklaşık 1 kutu harcadım. Çünkü üzerine ekleyip direksiyonu sağ sol yaptıkça eski yağ tekrar karartıyor.
Sanırım en sağlıklısı alttan boşaltmak, böyle olunca içerideki eski yağı tam boşaltamıyoruz. Onun için de lift lazım vs, kimse de pek uğraşmak istemiyor.

Bu arada baklava iyiymiş, hiç kaput altında baklava çıkanı görmemiştim

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Arkadaşlar bu işin doğrusu hidrolik tankını söküp içindeki filtreyi temizlemek gerekir aksi taktirde koyacağınız yeni hidrolik kısa sürede kirlenecektir.
Yapılması gereken, hortum uçlarını tankdan çıkarıp; ped şişenin içine koydukdan sonra motoru kısa bir çalıştırmanın ardından hidrolik tamamen boşalacaktır...
Baklava İyiymiş😀

Üst Alt