Altın Bora

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
O parmağımla gösterdiğim kablo şarj dinamosunun kablosu dinamoya bir tane somun ile bağlı,dinamodan söküp parmağımın altında ki somunu da çıkarıp kabloyu geçtiği yerlerden kurtarıp çıkarıyorsun yenisini takıyorsun.Kırmizi kablolar arabanın içine gidiyor direksiyonun altında rolelerin orada baglilar ve arabanın marş dinamosu hariç bütün elektronik parçaları o kablolar yardımıyla besleniyor.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yani esas sormak istediğim mesela siyah kablo dinamoya kadar gidiyorsa tek parça halinde mi gidiyor, yoksa arada parçalı mı?
Değiştirmesi meşakkatli midir, ya da ne bileyim kırmızılar içeri kadar gidiyorsa tek kablo halinde mi gidiyor, komple söküp değişmesi nasıl oluyor?
Yaptığınızda paylaşırsanız iyi olur

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
ilk önce sigorta kutusuna gidiyor hep birlikte kablolar rulo gibi hepsi aynı delikten girip çıkıyor :)
sinan

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Direksiyonu boyadım fakat pek istediğim gibi olmadı elimden gelmiyor boyayı çok beceremiyorum .
Eski hali

Bu da yeni hali

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Boşa emek israfı geçen yapman gerekeni sana tarif etmiştim.
Bulamadım ki dediğini sprey boyayla da boyarsan kötü olur dediler bende böyle yapmaya çalıştım da malzeme iyi lakin işçilik berbat oldu.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Nikelaj yerinden çıkmış bir de eğildi düzeltmesi çok sıkıntı kaportacı halletti Allah'tan yoksa eğildi diye yenisini alacaktım.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Direksiyonun son hali

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Tesisat komple söküldü yeni işlemcili teyp aldim amazondan bugün de montajını yaptım fena olmadı .

gostil

vwTürk Üyesi
İsim
ÜMİT
Soyisim
ATAŞ
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
PASSAT 2.0 TDI
Direksiyonun son hali

önceki haline göre baya düzelmiş:icon_blackeye:

biraz yüksek maliyetli ama yeni deri kaplama fabrika çıkışından daha iyi oluyor, şiddetle tavsiye ederim:tebrik:

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Bu da yeni anahtar kılıfım Çin'den aldım

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Klimanın üzerinde karbon bant vardı bende sevmem böyle şeyleri soktum altı kırıkmışsonra yapıştıralım dedim mahvettim ardından resimdeki hale geldi aldım zımparayi verdim coşkuyu pürüzsüz hale geldikten sonra bastım boyayı 2-3 kat attım sonra 1000lik zımparayi ıslatıp tekrardan zimparaladim üzerinde ki parlak yüzeyi aldım maksat siritmasin yazisi silindi ama oldu gibi.

Artan boyayla da sis çerçevelerini , tampon ızgarasını , silecekleri , sileceğin altında ki plastiği vs hep boyadım .*

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Yağını değiştirdim.Bu motor iç temizleyiciler iş görüyor mu bilmiyorum ama beni psikolojik olarak rahatlatıyor.Attim motorun içine önce ki yağ 5w40 di bu sefer 5w30 doldurdum bir fark hissetmedim şimdilik.Motor temizleyici de almıştım onu da kullandım temizlemeden ziyade parlatıyor yağ gibi birşey beğenmedim pek , bunun yerine balata spreyi daha iyi ondan da almıştım yağ dolum kapağından yağ doldururken akmıştı önceden oraları mahvetmis bastım spreyi bu meretin filitre çok dandik yerde sokunce muhafazalara yağ akıyor çıkarıp onları da temizlemek zorunda kaldım.Metin hocadan da kn filitre aldım biraz ses fark etti +10 hp .

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Hocam bu BCB motorlarda hava filtresi nerede? Ben bir türlü secemiyorum fotograflardan yerini :D

Üst Alt