Akaryakıtta Self Servis Dönemi

Prelude

vwTürk Üyesi
İsim
Tolga
Soyisim
Ünlüsoy
Merhaba arkadaşlar

Ülkemize sonunda self servis akaryakıt sistemi de geliyor. Süper bir girişim ve sonuna kadar da destekliyorum.

Böylece pompacıların korkunç maliyetleri istasyonlara ve akabinde biz müşterilere yansımayacağı gibi kötü hizmet, suratsız tavırlara maruz kalmayacağız. İstasyonlar da ettikleri tasarrufları böyle kısmen de olsa müşeterilerine yansıtabilemeleri ayrıca rakip petrol şirketleri arasındaki rekabeti kızıştırıp indirimlere sebep olacaktır bu sistem. Zaten dolum gibi basit bir işi sanki acizmiş gibi pompacıya bağımlı kalmadan ve zamandan da tasarruf ederek kusursuz şekilde kendi yapmasının verdiği mutluluk ta başka bir konu. Sonuç olarak işini iyi yapmayan pompacılar işsiz kalırken işini iyi yapanlar elde tutulacaktır vede olması gereken de budur.

Sizler neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

bacadir68

vwTürk Üyesi
İsim
BAHADIR
Soyisim
SİNGİN
Maliyet kısmının tüketiciye yansıyacağını düşünmüyorum ben. Zaman kazanma noktasında ise, bankamatikte bile 10dk vakit geçirip işini halledemiyen birisinin arkasında olursan vay haline :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Güzel bir uygulama ancak; alışması çok uzun zaman alacağa benziyor.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Ben pompacılardan memnunum. Karda kışta eğilecen de LPG vanasına o aleti takacaksın, sonra gidip terminalden düğmeyi açacaksın vs. Zor iş, pis iş.
Self servise hayatta girmem. Pompacısı olan istasyonlara giderim, oradan alırım ne alacaksam.

Acemi çavuşuydum ben askerde. 8 ay boyunca tüfekle küreği ayırdedemeyen askerlerim oldu. Şimdi o adamlar gidip de, benzin dolduracaklar, LPG basacaklar motora öyle mi? Hayatta inanmam. Ülkedeki benzin istasyonlardaki patlamalarda dünya rekoru kırılır. Yürümez diye düşünüyorum.

Çayı bile gidip kendisi almayan yurdum insanı, "çaycılık" diye bir meslek icad ettiyse, pompacılık gibi evrensel bir hizmetten hayatta vazgeçmez.

DiAbLo

Forum Sorumlusu
İsim
Reha
Soyisim
Torun
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta
Uygulama aslinda yillardir yurtdisinda olan bir uygulama.

Evet, cok basit bir islem ve arac kullanicilarinin kendi basina rahatlikla yapabilecegi bir islem ama ben is imkani acisindan bakinca cok da mutlu olamiyorum. Sonucta oldukca fazla sayida insan issiz kalacak bu uygulamalarin genislemesiyle birlikte. Kotu tavir ve suratsiz pompacilarin oldugu gorusune katiliyorum ama yine de isini cok iyi yapan, musteriye her zaman guler yuzle yaklasan insanlar da var.

Ozetle; guzel bir uygulama ama keske calisanlarin issiz kalmasina sebep olmasa.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ben pompacılardan memnunum. Karda kışta eğilecen de LPG vanasına o aleti takacaksın, sonra gidip terminalden düğmeyi açacaksın vs. Zor iş, pis iş.
Self servise hayatta girmem. Pompacısı olan istasyonlara giderim, oradan alırım ne alacaksam.

Acemi çavuşuydum ben askerde. 8 ay boyunca tüfekle küreği ayırdedemeyen askerlerim oldu. Şimdi o adamlar gidip de, benzin dolduracaklar, LPG basacaklar motora öyle mi? Hayatta inanmam. Ülkedeki benzin istasyonlardaki patlamalarda dünya rekoru kırılır. Yürümez diye düşünüyorum.

Çayı bile gidip kendisi almayan yurdum insanı, "çaycılık" diye bir meslek icad ettiyse, pompacılık gibi evrensel bir hizmetten hayatta vazgeçmez.
😄😄😄

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Evet yurtdışında daha doğrusu ABD gibi ekonomisi iyi ülkelerde, (ki bir sene dil eğitimi için yaşamıştım, kendim depo doldurduğum da oluyordu,) yaygın bir uygulama ama orada bile pompacılıktan tamamen vazgeçmiş değiller. Self servis fazla vakit kaybına neden oluyor. Bu sebeple Özellikle yoğun istasyonlarda çoğunlukla göçmen işçilerden pompacılar hala yaygındı ben oradayken. Ama orada işçilik ücreti çok yüksek olduğu için niteliksiz işlerde eleman çalıştırmanın ciddi bir maliyeti var. Bu yüzden self servis olayı biraz mecburen diye düşünüyroum.
Bizde de zorunlu bir sebep çıkmadan yaygınlaşabileceğini düşünmüyorum. Bir kere alışkanlığımız var, ABD de defalarca kendisi deposunu doldurmuş ben bile eğer yol üstümde pompacı olan bir istasyon olursa gider oradan alırım. Ne uğraşacağım depo dolduracağım diye.

egrikuyu

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
eraslan
Aracınızın Markası
audi
Aracınızın Modeli
a4
Avrupada pompaci olayi yok. Hatta sehir içindeki pompalarda banka karti otomatiği var, karti takip akaryakitini alabiliyorsun. Calisan olmadigi için akaryakıt biraz daha ucuz oluyor.

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
Ben de self servisten yanayım.

Daha depo kapağını açıp kapatmayı beceremeyen, açtığı depo kapağını (depo kapağında yeri olmasına rağmen) bagaj kapağı üzerine veya aracın tavanına koyan ve oradan yuvarlanıp yere düşüren, sonrada kendini pompacı zanneden denyolar var ülkemizde.

Üst Alt