acaba hangi cep telefonu?

srkn

vwTürk Üyesi
HTC EVO 3D 800TL'ye aldım,
4.3 ınc coklu dokunmaya duyarlı ekran,1.2 GHZ cift çekirdekli işlemcisi, 1 GB RAM bulunmakta,orjinal Android işletim sistemi ile çalışmakta,
şuan üzerinde en son resmi güncelleme olan ICS Android 4.0.3 SENSE 3.6 ROM yüklü,

Fiyat olarak sıfırı 1200 TL civarında,ikinci elleri 700 ile 900 TL arasında değişmekte,

Mesela ben bu HTC EVO 3D'yi değiştirmeyi düşünüyorum,
ilk defa Samsung marka Galaxy NOTE almayı ciddi ciddi düşünüyorum,
ekran büyüklüğü tam bana göre 5.3 ınc büyüklüğünde ve fiyat olarak sıfırı 1500 TL civarı,ikinci elleri ise 950 ile 1300 TL arasında değişmekte.

Size tavsiyem 800 TL'ye sıfır cihaz almak yerine donanımı çok çok daha yüksek ikinci el telefonlara bakabilirisiniz

Telefon kayıtlı olması ve çalıntı olmaması ve cihazın hiç tamir görmemiş olması lazım,
üzerinde kırık çizik yoksa cihazı gözünüz kapalı alabilirsiniz

Anadolu yakasında Kadıköy'de bu işi yapan bir sürü esnaf insanlar var
avrupa yakasında ise ağırlıklı olarak Kapalı çarşı sokağında ve bilimum çeşitli semtlerde bu cihazları satan esnaflar bulunmakta

siz beni dinleyin ve ikinci el temiz bir cihaz alın
madem bütçeniz 800 TL ile kısıtlı,bu fiyata alınabilecek en iyi yatırım temiz ikinci el ama yüksek model cihaz almak olucaktır

800 TL'ye alacağınız sıfır cihazla fazla randıman beklemeyin,cihaz hızlı tepki vermez,ekran hassasiyeti ve sayfa geçişleri insanı çileden çıkartır
birde cihaz için özelleştirilebilen custom ROM'ların olması da büyük avantaj sağlayacaktır

siz bir kaç tane cihaz seçin kendinize göre ,yazın ben size en iyisini söyleyeyim...
çok saolun ilginiz için. ama ikinci el bir cihazı bırakın, sağdan soldan kutusunda sıfır cihaz almaya bile korkuyorum. neden diyeceksiniz. telefoncuların bazıları çok tehlikeli geliyor bana. doğru yoldan sapma çok fazla var. o yüzden güvenilir büyük bir yerden vatan gibi bir yerden sıfır cihaz almayı düşünüyorum. tekrar çok saolun murat bey. galiba samsung ı8150'de karar kıldım. herkese teşekkürler.

suniUA

vwTürk Üyesi
LG Optimus Black'i 800 civarı bulabilirsen al bulamazsan Samsung Galaxy Wonder gayet iş görür bir telefondur.

interferon

vwTürk Üyesi
ne alırsan al.. nokia dan uzak dur..
4 mayıs ta c3 aldım 400 kağıt 0 alet, sırf şarj süresinden ötürü.. 26 haziranda açılmıyor diye aldığım yere bıraktım.. 17 temmuzda yani 3 hafta sonra geldi diye aradılar. bir baktım düğmeler fln dışarda. bu ne dedim.. kız tekrar yollayalım biz yaparız ama garanti dışı kalır dedi.. derken açıym dedim gene açılmıyor.. kağıda bir baktım sıvı teması.. bu ne yaa dedim 1 aylık telefonun sıvı temasını bilmezmiyim dedim.. elimin teri imiş efendim.. ee ne olacak dedim.. nokia artık böyle tamir ettiği telefon yok hepsine bunu yazıp yolluyorlar dedi.. inanamadım.. ee ne olacak dedim.. yapılacak bişey yok.. dedim siz tamir edin neyse parası vereyim.. 1 hafta sürdü sağolsunlar bayya da indirim yaptılar 40 liramı aldılar. şimdi telefonu kullanamıyorumki.. ancak kışın kullanabilecem herhalde.. halbuki telefon cebimde kulaklık ile kullanan birisiyim.. gerisini siz düşünün.. bir arkadaşıma anlattım onunda bir arkadaşının başına tamamen aynı olaylar gelmiş.. şimdi telfonu satıym mi yoksa yedek telefon mu yapayim bilemedim valla..

ne alırsan al nokia alma.. alırsanda bilki garanti fln yok. telfonda çok dandik.. hemen bozuluyor..
Yahu o nokia nın c5 inden aldım ben de daha taksitleri bitmedi. beş para etmezmiş meğer. bozulmadı ama ben ha bozdum ha bozulacam. her an tefonu duvara yapıştırabilirim. sakın c5 alma arkadaşım.
balck berry al kullananlar çok memnun diye duyurotum. fiyatı da senin bütçeye uyuyor olması lazım.

Murat Yılmaz

vwTürk Üyesi
şu 38 yıllık hayatımda öğrendiğim gerçeklerden biride şu oldu
Kaliteli ürün her zaman farklıdır,fiyatından kendini belli eder
eğer sokağa düşmüş bir ürün görürseniz uzak durun..

Üst Alt