acaba hangi cep telefonu?

srkn

vwTürk Üyesi
merhaba arkadaşlar. 800tl ye kadar bir cep telefonu alacam.hediye. en üst limitim bu. acaba ne alabilirim. kendim wave s8530 bada 2 kullanıyorum telefon bana göre süper ama, bada uyfulamaları iğrenç. bugun electroworld de samsung I 8150 yi gördüm. bu cihaza iyi dediler. ama yinede bi bilene danışmakta fayda var.

srkn

vwTürk Üyesi
saolun çok yardımcı oldunuz.

Kemal_

Uzaklaştırılmış Üye
tribe gerek yok S3 işinizi görür

ABDULLAH06

vwTürk Üyesi
Medyamarkt da kampanya var.İPhone 3 700tl.

FameNeS

VWTURK Gold Member
serkan bunu kime alacaksın ne iş yapar ne için alacaksın acaba :S
birde neden böyle imalı konuşuyorsunuz anlamadım anca 23 kişi okuyabilmiş o 23 kişide bilgisi olacak diye birşey yok. anlayan birisi muhakkak yardımcı olacaktır. hatta bir arkadaş kendisi yardımcı olmak adına böyle bir konu açmıştı sanırım....

mfk

vwTürk Üyesi
sizin kullandığınız telefondan görsel anlamda estetik değil ama daha hızlı bir telefon ve kullanışlı.

armedangel

vwTürk Üyesi
ne alırsan al.. nokia dan uzak dur..
4 mayıs ta c3 aldım 400 kağıt 0 alet, sırf şarj süresinden ötürü.. 26 haziranda açılmıyor diye aldığım yere bıraktım.. 17 temmuzda yani 3 hafta sonra geldi diye aradılar. bir baktım düğmeler fln dışarda. bu ne dedim.. kız tekrar yollayalım biz yaparız ama garanti dışı kalır dedi.. derken açıym dedim gene açılmıyor.. kağıda bir baktım sıvı teması.. bu ne yaa dedim 1 aylık telefonun sıvı temasını bilmezmiyim dedim.. elimin teri imiş efendim.. ee ne olacak dedim.. nokia artık böyle tamir ettiği telefon yok hepsine bunu yazıp yolluyorlar dedi.. inanamadım.. ee ne olacak dedim.. yapılacak bişey yok.. dedim siz tamir edin neyse parası vereyim.. 1 hafta sürdü sağolsunlar bayya da indirim yaptılar 40 liramı aldılar. şimdi telefonu kullanamıyorumki.. ancak kışın kullanabilecem herhalde.. halbuki telefon cebimde kulaklık ile kullanan birisiyim.. gerisini siz düşünün.. bir arkadaşıma anlattım onunda bir arkadaşının başına tamamen aynı olaylar gelmiş.. şimdi telfonu satıym mi yoksa yedek telefon mu yapayim bilemedim valla..

ne alırsan al nokia alma.. alırsanda bilki garanti fln yok. telfonda çok dandik.. hemen bozuluyor..

Kemal_

Uzaklaştırılmış Üye
hüseyin abi sat kurtul durdukça değeri düşer

mfk

vwTürk Üyesi
c3 ler başlı başına sıkıntı zaten bende almıştım 3 ay sonra ekranını değiştirdiler garantiden 1 aylıkkende düğmesi soyuldu.zaten nokia iflaz etmiş durumda ayrıca sar değerleri çok yüksek olduğu için nokianın bende samsung aldım

ugurcnplt

vwTürk Üyesi
xperia ray derim.telefonu elime aldığın anda çok beğendim.

armedangel

vwTürk Üyesi
hüseyin abi sat kurtul durdukça değeri düşer
sanırım öyle yapıcam.. yedek telefon diye bile düşünsem bu seferde güvenemiyosun.. durduğu yerde de bozulur bakarsın.. henüz değer kaybetmemişken satıym kurtulayim, yerine dandik başka bir telefon alır onu yedekte bekletirim diyorum.. bu gelene kadar diye bir arkadaştan 6730 aldım.. sanırım eski olduğu için taş gibi maşşallah.. her özellikte var.. benim derdim pil.. pili de 4-5 gün gidiyor zaten..
c3 ler başlı başına sıkıntı zaten bende almıştım 3 ay sonra ekranını değiştirdiler garantiden 1 aylıkkende düğmesi soyuldu.zaten nokia iflaz etmiş durumda ayrıca sar değerleri çok yüksek olduğu için nokianın bende samsung aldım
aynen öyle abi.. bir daha nokia mı tövbe valla.. kimsede almasın beceremiyorlar artık.. ne varsa samsungta var.. onlar süper diyorlar..

aslında benim c3 ü alışımdaki tek neden pil süresi idi.. 4-5 gün gitsin istiyorum ama yok.. telefonun ömrü 3-5 gün değilki pili gitse ne yazar..

bir yandan da bekle iphone 5 çıkınca ondan alırsın.. nasılsa artık 4-5 gün pilli telefon kalmadı..

Kemal_

Uzaklaştırılmış Üye
Hüseyin abi benimde daima torpido gözünde yedek tlfn durmalı :) nokia 1280 aldım ara sırada kullanıyorum çok memnunum şarjı normal kullanımla 5 gün gidiyor

hasansolak

vwTürk Üyesi
LG Optimus black tavsiye ederim 5 aydır kullanıyorum custom rom kurdum cihaza şuan uçuyor çok hızlı..ama akıllı telefonların çogu batarya konusunda sıkıntılı en fazla 1.5 gün gidiyor..hem görsellik hem performans istersen LG Optimus Black derim.

Murat Yılmaz

vwTürk Üyesi
merhaba arkadaşlar. 800tl ye kadar bir cep telefonu alacam.hediye. en üst limitim bu. acaba ne alabilirim. kendim wave s8530 bada 2 kullanıyorum telefon bana göre süper ama, bada uyfulamaları iğrenç. bugun electroworld de samsung I 8150 yi gördüm. bu cihaza iyi dediler. ama yinede bi bilene danışmakta fayda var.
Sıfır yada 2.el olarak yazarsanız size fiyat ve cihaz ismi önerebilirim..
Özellikle 2.el almaya karar verirseniz alternatif bir hayli çok.
Yok ben sıfır almayı düşünüyorum derseniz ,kısıtlı seçim yapmak durumundasınız..

FameNeS

VWTURK Gold Member
abi arkadaşı küstürmüşüz sanırım.

srkn

vwTürk Üyesi
arkadaşlar saolun. bende artık burdan kendimi aranızdan hissettiğim için tribe girdim. arkdşlar birbirine trip yapabilir:)
samsung almayı düşünüyorum ve sıfır. ikinci el öğrencilik yıllarında kaldı şaka bi yana güvensem yarı fiyatına alabiliyorum en kral ürünleri. kaçak ürünlerin kimlere fayda sağladığını biliyorsunuz. ille de 800 tl olmak zorunda değil en üst limit bu. telefonun yavaş olmaması, kamerasının iyi olması, androidde ki gibi bol uygulama bulabileceğim, serisinde arıza olmayan bişey arıyorum. (fazla şey istedim acaba) en azından kullandığınız telefonların durumundan yola çıksak güzel olur. nese ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

mfk

vwTürk Üyesi
samsung galasy w i8150 al o dem.

laprea

vwTürk Üyesi
Gecen sene bende max 800 tl diyerek yola cikmistim galaxy S2 aldim. Fiyatlarini bilmiyorum ama o zamanlar lg optimus black dikkatimi cekmisti. Birde galaxy s1 varsa dusunebilirsiniz

Murat Yılmaz

vwTürk Üyesi
HTC EVO 3D 800TL'ye aldım,
4.3 ınc coklu dokunmaya duyarlı ekran,1.2 GHZ cift çekirdekli işlemcisi, 1 GB RAM bulunmakta,orjinal Android işletim sistemi ile çalışmakta,
şuan üzerinde en son resmi güncelleme olan ICS Android 4.0.3 SENSE 3.6 ROM yüklü,

Fiyat olarak sıfırı 1200 TL civarında,ikinci elleri 700 ile 900 TL arasında değişmekte,

Mesela ben bu HTC EVO 3D'yi değiştirmeyi düşünüyorum,
ilk defa Samsung marka Galaxy NOTE almayı ciddi ciddi düşünüyorum,
ekran büyüklüğü tam bana göre 5.3 ınc büyüklüğünde ve fiyat olarak sıfırı 1500 TL civarı,ikinci elleri ise 950 ile 1300 TL arasında değişmekte.

Size tavsiyem 800 TL'ye sıfır cihaz almak yerine donanımı çok çok daha yüksek ikinci el telefonlara bakabilirisiniz

Telefon kayıtlı olması ve çalıntı olmaması ve cihazın hiç tamir görmemiş olması lazım,
üzerinde kırık çizik yoksa cihazı gözünüz kapalı alabilirsiniz

Anadolu yakasında Kadıköy'de bu işi yapan bir sürü esnaf insanlar var
avrupa yakasında ise ağırlıklı olarak Kapalı çarşı sokağında ve bilimum çeşitli semtlerde bu cihazları satan esnaflar bulunmakta

siz beni dinleyin ve ikinci el temiz bir cihaz alın
madem bütçeniz 800 TL ile kısıtlı,bu fiyata alınabilecek en iyi yatırım temiz ikinci el ama yüksek model cihaz almak olucaktır

800 TL'ye alacağınız sıfır cihazla fazla randıman beklemeyin,cihaz hızlı tepki vermez,ekran hassasiyeti ve sayfa geçişleri insanı çileden çıkartır
birde cihaz için özelleştirilebilen custom ROM'ların olması da büyük avantaj sağlayacaktır

siz bir kaç tane cihaz seçin kendinize göre ,yazın ben size en iyisini söyleyeyim...

Üst Alt