• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

A6 4F 3.0 TDI depoya yanlislikla Benzin Doldurdum .....Sonuclari ....

kcakkol

vwTürk Üyesi
Selamlar ,
Gurbetci Katilimcilardanim , A6 4f 2009 3.0 TDI (239 HP yada PS) Bos depoya önce 27 litre Benzin hemen sonrasinda Dizelle fulledim (80 litrelik tank) tabi tüm bu olanlarin farkinda degilim , ilk aldigim yakiti , en kaliteli Dizel zannedip ,daha sonra daha ekonomik ve az kalitelisiyle karisim olamasini istemistim , lakin OMW nin yakit pompalarinda o kadar reklam varki Benzini ayirt edememisim ....

Araci ilk calistirdigimda , arac anormal calisti , patir patir calisir oldu , ortalama 4-5 dakika ne oldugunu anlamaya calistim , araci stop edip tekrar calistirdigimda durum biraz düzelmisti , (Benzin artik Dizelle karismis olacak ki biraz düzeldi) Sonrasinda her calistirdigimda devir ibresi sürekli bir assagi bir yukari , düzensiz calisma devam etti , Arkadasa gittigimde , Dizel filtresini söküp baktigimizda benzin koydumu anlamis olduk , ortalama 20 lt sini manuel olarak pompalayip disari aldik , geri kalaninin üstünede tekrardan Dizel ile tamamladim , benzin dizel karisimi depoyla ortalama 40-50km sürmüstüm , sonrasinda yeni Dizel filtresi aldim ve yenisini taktik , suan depo benzinden neredeyse arinmis durumda , ilk calisirken "bazen" devir ibresi yine oynayarak basliyor ama durum yine düzeliyor , cekisinde en ufan bir sorun yok , normal calisiyor ,

tabi ki zarari olmustur , lakin nasil ve ne durumda anlayacagim bunu ? ve en önemlisi ENJEKTÖR lere zarar verdiyse arac düzensiz calisir sürekli ,bende sürekli bir durum söz konusu degil , Türkiye'de Ankara'da ikamet ediyorum , Allah nasip ederse Agustos ayinda izine gidecegim , Ankarada Enjektörleri baktirabilecegim ve elden gecirtebilecegim bildiginiz bir usta varmi ?

gözden kacirdigim daha ne gibi zararlari olmustur ? tamirci arkadasim her denilene kulak asma diyor lakin insan iskilleniyor ister istemez , Türkide enjektör tamiri nasil ve ortalama ücreti nedir ?

Lütfen sadece konuya vakif , isin ehli arkadaslar yardim ederse sevinirim ...
Saygilar ve simdiden Tesekkürler ....

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Ankarada bütün sorunlarınızı çözecek forumda da üyelikleri olan ustalarımız mevcut siz yeter ki gelin Ankaraya sağ salim

Üst Alt