A4-A6 2.5 TDI V6 hakkında kullanıcı yorumu...

• Konbuyu başlatan NECBEY
  • Başlangıç tarihi
N

NECBEY

Guest
A4-A6 2.5 TDI V6 hakkında kullanıcı yorumlarınız; Performansı nasıldır motor ömrü, kronik problem, yedek parça, yakıt sarfiyatı vs. gibi bilgilere ihtiyacım var. Şimdiden ilgi ve alakanıza tşk. ediyorum...

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Necdet abicim hayırdır inşallah :)

Bildiğim kadarıyla 2002 sonrası A4'deki 2.5TDI V6 motor 180 Hp 400 nm tork üretirken;

Ancak B5 A4 ile eski kasa A6'larda daha düşük güçlerde çıktı aynı motor. B6 A4'lerde çıkan hep 180 hp'lik motor ve quattrosunda 5 ileri tiptronic ZF şanzıman var.
Yakıt olarak ş.içi 10-11 litre tüketim var.

AFB - 150 bhp ( 1998 - 2000)
AKN - 150 bhp (1999 - 2000)
AYM - 155 bhp (2002 only)
BCZ - 163 bhp (2003 on)
BFC - 163 bhp (2003 - 2004)
BDG - 163 BHP (2004 on)
AKE - 180 bhp (2000 - 2004)
BAU - 180bhp (2003 on)
BDH - 180 bhp (2003 on)

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Teknik bilgi demedi kullanıcı yorumu dedi :dil:

N

NECBEY

Guest
Gökhan bilgiler için tşk. ederim ancak benim merak ettiğim kullanıcı yorumları forumda, bu özellikteki bir araca sahip olan var mıdır acaba... 2.5 tdi Dizel+Tork+Quattro bu özellikleri bir arada barındırıyor olması (eski dizelci olarak) bana biraz heyecan veriyor ayrıca şehir içi şehir dışı yakıt sarfiyatını'da merak etmiyor değilim... :icon_pale:

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Gökhan bilgiler için tşk. ederim ancak benim merak ettiğim kullanıcı yorumları forumda, bu özellikteki bir araca sahip olan var mıdır acaba... 2.5 tdi Dizel+Tork+Quattro bu özellikleri bir arada barındırıyor olması (eski dizelci olarak) bana biraz heyecan veriyor ayrıca şehir içi şehir dışı yakıt sarfiyatını'da merak etmiyor değilim... :icon_pale:
Benim tanıdığım birinde vardı ne çektirdi adama, gerçi çok uygun fiyata aldı satana kadar aradaki fiyat farkını kapattı, ben de o farkla Golf ü aldım işte :). Çok ciddi paralar harcandı arabaya sahibi biraz da titizdi bütün arızaları giderdik 3 defa turbo felan taktık 2si revizyoluydu 3 cüyü sıfır aldık. arabaya hiç ısınmamıştım quattro tadını hiç alamadım. Ama araç yapıldıkça arızalar giderildikçe güzelleşti satmadan 3 gün önce uzun süreli kullandım süperdi. Gerçekten çok tork manyağı bir araba. Gökhan ın da dediği gibi şehir içi 10-11 lt arası yakıt değerini görüyordum yol bilgi ekranın da

BAU kodlu motor 180 hp. Aşağıdaki resimi görünce midem bulanıyor :)
[/url][/IMG]

N

NECBEY

Guest
Neco, yine imdadima yetiştin ancak giriş, gelisme, sonuç'a göre nasıl algılamalıyım. Iyimi kötümü😁

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Neco, yine imdadima yetiştin ancak giriş, gelisme, sonuç'a göre nasıl algılamalıyım. Iyimi kötümü😁

Hepsinden bir parça :) Abi girişten başlayacak şekilde bir araba alırsan sonuç un tadını çıkaramazsın çok para gider hevesin kalmaz. Ama sonuç taki gibi bir araba alırsan tadından yenmez gaza gelip @a4udi nickli arkadaşım gibi bir gece vakti kalkın Amasra ya gidiyoruz diyebilirsin :D

N

NECBEY

Guest
Neco, o halde nefret ettigin resiminden iki onceki bitmiş masrafsız torklu hali lazım oylesinide bulmak çok zor😁 hayellerim yıkıldı😡 en iyi bildigim 1.8t ye devam.

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Abi biraz zor tabi de bulunamaz değilde. Satan kişi şu an a4 b5 e biniyor ve o Audi başkaydı diyor :D

N

NECBEY

Guest
Piyasada nadir bulunabilen bir araç olduğu için ''seni tek kılıyor'' diğer yandan ise dezavantaj çünkü (yedek parça ve bakım onarım sorunu) ayrı bir dert...

Rüyaya devam keşke uyandırmasaydın neco böyle iyiydi be :(((

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Necdet abi senden değerli mi, içinden gelen sese kulak ver, para dediğin nedir ki ? Amerikada insanlar 5.000 dolara aldıkları arabaya 50.000 dolar harcıyor. Önemli olan senin mutlu olman. Yoksa araçlar hobi olmaktan çıkıyor. Git bir tane linea al bin :)

N

NECBEY

Guest
Linea'mı? 😄

N

NECBEY

Guest
Bir tane al sonra Necatiye bırak 10 bin civarinda'da para bırak bir ay unut diyorsun...😡👎

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Necdet abi senden değerli mi, içinden gelen sese kulak ver, para dediğin nedir ki ? Amerikada insanlar 5.000 dolara aldıkları arabaya 50.000 dolar harcıyor. Önemli olan senin mutlu olman. Yoksa araçlar hobi olmaktan çıkıyor. Git bir tane linea al bin :)
Biri Linea mı dedi :)Linea candır krolar. Bana bakmayın ben tekeri dönen herşeye binerim. :):):):):):):)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

N

NECBEY

Guest
Sana at arabası alacağım 😁

Üst Alt