97 Polo classic, ilk marşta çalışmama sorunu yardım lütfen 🙏

Atmaca03

vwTürk Üyesi
İsim
Murat
Soyisim
Avcı
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo classic 97
Mesleğiniz
Öğretmen
Merhabalar , uzun zamandır, bir problemimi çözmek için sürekli sanayiye gitmekte ve bir çare bulamamaktayım. Harcadığım paralarda cabası .Gece uyuyamadım ve çözümü internette ararken ararken buraya geldim yardımlarınızı bekliyorum.

4 ay önce 97 model polo classic Sıralı LPG’li bir araç satın aldım. Aracım ile ilgili bir çok problemden öncelik belirlediğim gözüme batan 2 problem vardı

1.Aracım rolanti dalgalanmaları yapıyor stop ediyordu , bu sorunumu boğaz kelebeğini temizleterek çözdüm. Artık rolanti ve stop sorunum çözüldü.

2. Problemim ise arabam marşa ilk basmamda çalışır gibi hırlayıp stop ediyor , marşa ikinci basışımda çalışıyor. Marş ile ilgili sistemleri kontrol ettirdim gayet sağlıklı (aküyü de bitmesi nedeniyle yeniledim) .Aracımın ilk marşta çalışmamasının nedeninin benzin pompası olabileceği söylendi , onuda bu gün değiştirdim. Hala aynı sorun var . Yeni aldığım benzin pompasının çalışıp çalışmadığınıda bilmiyorum elektirikçi taktı geçti .internette araştırırken benzin basıç regülatörü ile ilgili birşeyler okudum. O parçayla alakalı olabilirmi ?Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. :(

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Öncelikle hoş geldiniz problem lpg yada enjektörler den kaynalı olabilir lpg tankı üzerindeki vanayı kapatın araç stop edene kadar çalıştırın sabah tekrar çalıştırmayı deneyin problem devam ediyorsa benzin regülatörünün hortumunu çıkarıp deneyin geçmiş olsun.

Kalfaabdullah

vwTürk Üyesi
İsim
Abdusamed
Soyisim
Abdullah
Aracınızın Markası
Passat cc
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Oto tamir
Bobinin altinda hall sensoru var onu komtrol ettirin sikinti yoksa krank devir sensorune baktirin .

Kalfaabdullah

vwTürk Üyesi
İsim
Abdusamed
Soyisim
Abdullah
Aracınızın Markası
Passat cc
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Oto tamir