• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

6R Hava Filtresi ÖNERİLERİ ??

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
Arkadaşlar 6R 1.4 için hava filtresi taktırmayı düşünüorum ne önerirsiniz ?? kullanan arkadaşlar yakıt artışı çok değiştimi ve ses olarak memnunmusunuz ??

A

AdN

Guest
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?68149-6R-spor-hava-filtresi&highlight=

Ben Simota taktım biraz pişmanım kit halinde olanlarıda varmış bilseydim öyle takardım .Yakıt 400 km ışık .dsg 1.4 benzinli. çok gaz fren yapıorm ses kaç aydır var ama doyamadım hala :) kendini dizginlersen yakıtta problem olmaz .Sesten çok memnunum özellikle pololarda hava filtresi çok farklı ve güzel ses veriyor .Video biraz acemiceydi beklersen ve istersen bugun yarın daha düzgününü koyabiliirim.Ayrıca ordaki sesten daha güzel çıkmaya başladı zamanla.Önerim direk kit halinde olanlardan taktır ben orjinal hava filtrem kestirdim kenarları bijon görevinde olduğundan içini kestirip ortası boş şekilde kutuya taktım dışarıyada simota taktırdım.Boru alüminyum olursa çok daha iyi ses çıkar diye biliyorum onu da belirteyim.

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?68149-6R-spor-hava-filtresi&highlight=

Ben Simota taktım biraz pişmanım kit halinde olanlarıda varmış bilseydim öyle takardım .Yakıt 400 km ışık .dsg 1.4 benzinli. çok gaz fren yapıorm ses kaç aydır var ama doyamadım hala :) kendini dizginlersen yakıtta problem olmaz .Sesten çok memnunum özellikle pololarda hava filtresi çok farklı ve güzel ses veriyor .Video biraz acemiceydi beklersen ve istersen bugun yarın daha düzgününü koyabiliirim.Ayrıca ordaki sesten daha güzel çıkmaya başladı zamanla.Önerim direk kit halinde olanlardan taktır ben orjinal hava filtrem kestirdim kenarları bijon görevinde olduğundan içini kestirip ortası boş şekilde kutuya taktım dışarıyada simota taktırdım.Boru alüminyum olursa çok daha iyi ses çıkar diye biliyorum onu da belirteyim.
simotayı tavsiye ediosanız bende taktırmayı düşünüorum kit halinde olanların fiyatı nedir peki ?? (gerçi bu seste yeter daha fazlası hoş olmaz polo için) bu arada hazır çekilmiş daha güzel bi video varsa çok sevinirim :)

jettaco

vwTürk Üyesi
İsim
Ayhan Can
Soyisim
Çemberlitaş
Marka:
Meslek:
250 - 300 var sanırım kitleri..

jettaco

vwTürk Üyesi
İsim
Ayhan Can
Soyisim
Çemberlitaş
Marka:
Meslek:
bozmaz olurmu bi nevi motoru degiştiriyoruz yeni borular yeni filtre..

unik06

vwTürk Üyesi
İsim
oruç osman
Soyisim
yılmaz
Marka:
Meslek:
bozmaz olurmu bi nevi motoru degiştiriyoruz yeni borular yeni filtre..
önceki aracımda da pek motor modifiyesine girmediğim için bilgim yok doğal olarak :)

desene 4 sene beklemek gerekicek ;)

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
Arkadaşlar dün havafiltresini taktım herkese tavsiye ederim simotanın havafilttresini aldım boruyuda değiştirdim alimunyum taktılar ses baya güzel oldu yakında bi video koyarım :) bu arada adnan bey doğru sölüomuş sese doyamıcam gibi habire vites değiştiriorum bu gidişle 15bin de debriyaj biter :D

jettaco

vwTürk Üyesi
İsim
Ayhan Can
Soyisim
Çemberlitaş
Marka:
Meslek:
kaca taktırdınız ve hangi modelini? ayrıca motor kapagınız duruyormu?

H-a-d-i

vwTürk Üyesi
İsim
Hadi
Soyisim
DERELLİ
Marka:
Meslek:
Arkadaşlar dün havafiltresini taktım herkese tavsiye ederim simotanın havafilttresini aldım boruyuda değiştirdim alimunyum taktılar ses baya güzel oldu yakında bi video koyarım :) bu arada adnan bey doğru sölüomuş sese doyamıcam gibi habire vites değiştiriorum bu gidişle 15bin de debriyaj biter :D
güle güle kullan. güzel bir video eklerseniz sevinirim...

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
kaca taktırdınız ve hangi modelini? ayrıca motor kapagınız duruyormu?
montaj dahil 70 tl tuttu simota marka dışı krom kaplama arkadaşın gönderdiği resimdeki modelden ayrıca aparatlarıda var alimunyum boru vs. ama yan sanayi orj simota değil.. orj simota olarak dışı mavi bi model vardı aralarında fark yok bundan daha iyi ses alırsın dedi bunu taktırdım.. motor kapağı derken neyi kastettiniz anlamadım ??
güle güle kullan. güzel bir video eklerseniz sevinirim...
en yakın zamanda çekicem :)

jettaco

vwTürk Üyesi
İsim
Ayhan Can
Soyisim
Çemberlitaş
Marka:
Meslek:
fiyat cok iyiymiş bende taktırayım ya.simdi motor kapagı varken boru montaji yapılmıyor bizde fakat seninki 1,4 oldugundan cıkarmamıs olabilirler..

jettaco

vwTürk Üyesi
İsim
Ayhan Can
Soyisim
Çemberlitaş
Marka:
Meslek:
ses gayet güzel :) iyi günlerde kullanın..

A

AdN

Guest
Bir başka yere göstermenizde fayda var ses bana kötü geldi konuştuğumuz bijon olayı sanki sizde yok gibi vuuu diye hava sesi çok geliyor sanki kapak açık kenardan hızla girmeye çalışıyor bu sesin aynısını ben taktıracağım zaman o kapağı söküp tekrar takıp parça almaya gitmiştim o sıra vidaların bir kaçı takılamış kapak hafif açık aynı böyle ses alıyordum kusura bakmayın kuşkulandırıyorum ama emin olmak lazım motor bu...

Armin_35

vwTürk Üyesi
İsim
Güray
Soyisim
Aldemir
Marka:
Meslek:
Ses gayet güzel güle güle kullanın, bende düşünüyorumdum ama garantiden çıktığı için vazgeçtim, bu arada benzin ışığın yanıyor fazla gazlama:)

mikail25

vwTürk Üyesi
İsim
mikail
Soyisim
çakmak
Marka:
Meslek:
bence ses harika, ama garantiden çıkması kötü... yoksa ben de karar vermiştim takacaktım...

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
Ses gayet güzel güle güle kullanın, bende düşünüyorumdum ama garantiden çıktığı için vazgeçtim, bu arada benzin ışığın yanıyor fazla gazlama:)
hava filtresi taktırdıgımdan beri normal gidemiorum benzin yetişmiyor :D

34BZ1469

vwTürk Üyesi
İsim
Semih
Soyisim
Üremiş
Marka:
Meslek:
bence ses harika, ama garantiden çıkması kötü... yoksa ben de karar vermiştim takacaktım...
garanti işi miğde bulandırıyor :)
ses gayet güzel :) iyi günlerde kullanın..
teşekkürler :)

Bir başka yere göstermenizde fayda var ses bana kötü geldi konuştuğumuz bijon olayı sanki sizde yok gibi vuuu diye hava sesi çok geliyor sanki kapak açık kenardan hızla girmeye çalışıyor bu sesin aynısını ben taktıracağım zaman o kapağı söküp tekrar takıp parça almaya gitmiştim o sıra vidaların bir kaçı takılamış kapak hafif açık aynı böyle ses alıyordum kusura bakmayın kuşkulandırıyorum ama emin olmak lazım motor bu...
bugün göstericem ses benimde pek hoşuma gitmio zaten titremeli bi ses gelio arabaların alarmını bile öttürüo 106 gtı gibi oldu 1 hafta makarasına kullandım yeter bu kadar :D

Üst Alt