5w40 yağ üzerine 10w40 eklemek

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
triger seti değiştirdim geçen gün iş bittikten sonra usta yağ eksik diye 10w40 yağ eklemiş üzerine 1 lt kadar benim yağ 5w40 içindeki sıkıntı olurmu sizce kendi bişey olmaz dedi ama içimede pek sinmedi paramda yok bu ay trigere yatırdır parayı.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Yağ tipi farklı olursa iyi olmuyor diye biliyorum. Yani tam sentetik yağın üzerine yarı sentetik yağ gibi.

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
Yağ tipi farklı olursa iyi olmuyor diye biliyorum. Yani tam sentetik yağın üzerine yarı sentetik yağ gibi.
Önümüzdeki ay değiştiriyim olmazsa boşa masraf valla daha 4 ay önce değiştirmiştim ustaların iş güzerlıgı sanane be adam yağ eklemek sanamı kaldı sormadan

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
Kullandığınız yağın markası nedir?
Yağın dökümanına bakın. Bazı yağlarda, üzerine diğer cins yağlar eklenebilir diyor. Kimisinde sadece şu cins yağ eklenebilir diyor. kimisinde hiç eklenemez yazıyor.
Şahsi görüşüm dert edilecek bir durum değil. fakat 1 litre yağ koyduysa, aracınızda yağ miktarı olması gerekenden fazla olmuş olabilir. motor yağ seviyesini araç soğukken düz bir zeminde kontrol edin.

Örneğin;
MOTUL 8100 X-cess 5W-40 can be mixed with synthetic or mineral oils
MOTUL 8100 X-cess 5W-40 teknik dökümanında sentetik veya mineral yağlar ile karıştırılabilir yazıyor

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Merhaba bir şey olmaz. Sadece yağın visikosite özelliği biraz daha düşük olur.

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
Kullandığınız yağın markası nedir?
Yağın dökümanına bakın. Bazı yağlarda, üzerine diğer cins yağlar eklenebilir diyor. Kimisinde sadece şu cins yağ eklenebilir diyor. kimisinde hiç eklenemez yazıyor.
Şahsi görüşüm dert edilecek bir durum değil. fakat 1 litre yağ koyduysa, aracınızda yağ miktarı olması gerekenden fazla olmuş olabilir. motor yağ seviyesini araç soğukken düz bir zeminde kontrol edin.

Örneğin;

MOTUL 8100 X-cess 5W-40 teknik dökümanında sentetik veya mineral yağlar ile karıştırılabilir yazıyor

motul 5w40 kullanıyordum galiba castrol 10w40 eklemiş olabilir. yağ çubuğunu kontrol edeceğim nerde diye galiba max biraz üstünde gibi tam düz bir yerde soğukken ölçmek lazım
dediğiniz gibi kontrol ettim dökümanı şu şekilde yazıyor

MOTUL 8100 X-cess 5W-40 sentetik veya mineral yağlarla karıştırılabilir.
Kullanmadan önce daima araç el kitabına veya aracın el kitabına başvurun.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Ustalar sagolsun her motora 10W-40 yag koyuyor. Durup da bir kullanim kılavuzuna bakayim diyen usta yok, herseyi onlar biliyor... gecmis olsun.

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
Ustalar sagolsun her motora 10W-40 yag koyuyor. Durup da bir kullanim kılavuzuna bakayim diyen usta yok, herseyi onlar biliyor... gecmis olsun.
Sağol kardeş çok canım sıkıldı aslında bakma en kısa zamanda değiştireceğim yağ komple bişey olmaz deselerde içime sinmiyor çalışmasında sesinde bir sıkıntı yok ama psikolojik biraz ben araçta herşeyin 4*4 olmasına özen gösterim araca öyle bakarım

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
bişey olmazz okadardan boşa tekrar masraf etmeyin.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Bizim şirket arabalarına nerede ne bulursak koyuyoruz üst üste. Belki yemek yağı bile koyacaklar diyeceğim neredeyse. 400 bine yaklaştılar her biri daha hiç bir sıkıntı olduğunu görmedim. Takma kafanaaa, makine bu... :)

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
Bizim şirket arabalarına nerede ne bulursak koyuyoruz üst üste. Belki yemek yağı bile koyacaklar diyeceğim neredeyse. 400 bine yaklaştılar her biri daha hiç bir sıkıntı olduğunu görmedim. Takma kafanaaa, makine bu... :)
Araba benim için çok değerli gözüm gibi baktığım için bu tarz şeyler canımı sıkıyor haa şimdilik sıkıntı yok servisede sordum bişey olmaz dedi biraz kullanalım bakalım

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
servisde balata değişti dün ordaki usta bişey olmaz dedi. kullan değişim zamanı gelene kadar dedi kafana takma bişey olmaz 500-600 gr dan dedi çünkü değişim yapalı 1200 km oldu 9 ayda değişmişti

excellent56

vwTürk Üyesi
İsim
sercan
Soyisim
sercan
Bir sıkıntı olmaz hocam motul 5w40 yağın klavuzunda mineral yağlarla karıştırılabileceği yazıyor. Malesef sanayi ustaları bilip bilmeden davranıyor. Aynısı başıma geldi :) Usta yağ seviyesinin biraz düştüğünü görünce çırağına "Heleee ordan açık yağı gettirrr" diye seslendi son anda farkedip engel oldum. Arabayı daha yeni stop etmiştim daha yağ kartere akmamıştı bile sen ekleme bırak dedim tavır yaparak eksiktir demişti :)

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
Bir sıkıntı olmaz hocam motul 5w40 yağın klavuzunda mineral yağlarla karıştırılabileceği yazıyor. Malesef sanayi ustaları bilip bilmeden davranıyor. Aynısı başıma geldi :) Usta yağ seviyesinin biraz düştüğünü görünce çırağına "Heleee ordan açık yağı gettirrr" diye seslendi son anda farkedip engel oldum. Arabayı daha yeni stop etmiştim daha yağ kartere akmamıştı bile sen ekleme bırak dedim tavır yaparak eksiktir demişti :)
kullanalım biraz

faraza

vwTürk Üyesi
İsim
fatih
Soyisim
trhn
Merhaba arkadaşlar 2001 1.4 polo aracım için hangi marka motor yağı tavsiye edersiniz? LPG li araç 10/40 yağ uygun mu

Redmi 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faraza

vwTürk Üyesi
İsim
fatih
Soyisim
trhn
Bugün yağ değişimi yaptım, PO 5W 30 tam sentetik yağ kullandık

Redmi 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt