5. vites uzatarak yakıt düşürme..

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Merhaba öncelikle bu uygulama her araca olmuyor onu belirteyim. Bunun için 5.vites dişlisinin dışarıda olması gerekiyor. Zaten arkadaşın aracında da 5.vites içeride değil dışarıda. T4 ABL, AJA, AJT, Caddy eski ve yeni seriler, Bir ihtimal T5 1.9 , T6 2.0 102 ps'lik motorlarda uygulanabiliyor.
Eski dişliniz duruyor mu? Ben de Caddy'nin dişlisini takmayı düşünüyordum.

Passat'ı olan arkadaşın işlemini de benim vasıtamla yapmıştık.

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Hızlı bir durum güncellemesi;
Aracıma ilk etapta 3. kademe yani en uzun dişliyi takmıştım, vites oranı 4 ile 5 arasında uçurum şekilde uzadığı için söküp yerine orijinal oranın bir üstüne döndüm. actros_5457 ilk etapta bu oranı kullanmıştı, ben de bu arada en uzun oranı tecrübe etmiş oldum.. 3. kademe kesinlile çok devir düşürüp sizi zorluyor. Aracın tork bandını yakalayabilmek için neredeyse 150-160km ile gitmek gerekiyor. 1. Kademe devir bandında gayet yeterli.. Motor sesi de azalıyor.

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Merhaba öncelikle bu uygulama her araca olmuyor onu belirteyim. Bunun için 5.vites dişlisinin dışarıda olması gerekiyor. Zaten arkadaşın aracında da 5.vites içeride değil dışarıda. T4 ABL, AJA, AJT, Caddy eski ve yeni seriler, Bir ihtimal T5 1.9 , T6 2.0 102 ps'lik motorlarda uygulanabiliyor.
Eski dişliniz duruyor mu? Ben de Caddy'nin dişlisini takmayı düşünüyordum.

Passat'ı olan arkadaşın işlemini de benim vasıtamla yapmıştık.
Evet eski dişlim duruyor

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
2441
1.jpg

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
İsim
Ramazan
Soyisim
Bozkurt
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Toledo
Mesleğiniz
Tekniker
Km1 en ideali duruyor. Sadece caddy içinmi bu? Bora golf vs de uygulanabilir mi?

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
O konuda bir bilgim yok, şanzıman koduna göre hareket etmek en mantıklısı. Benimkinin kodunu hatırlamıyorum G'li birşey, ama göz ile 5. vitesin şanzıman inmeden sökülüp sökülmediği görünüyor aracın altından.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Km1 en ideali duruyor. Sadece caddy içinmi bu? Bora golf vs de uygulanabilir mi?
4-5 yıl önce forumda bir arkadaşa tavsiye etmiştim. Passat 1.6 benzinli aracına takmıştı. Sol lastiğin içinden bakın, şanzımanın yanında siyah vw logolu bir kapak var ise olur. Passat ile aynı şanzıman olmalı. 1.8T dişlisi olabilir.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Boranın 5.vites çok küçük 4500d/dk da 145kmh vites aralıklarında motor 500d/dk düşüyor çok yakıyor bu nedenle uzun yolda 5.vites resmen mühendislik hatası 6.vites şart.

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
İsim
Ramazan
Soyisim
Bozkurt
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Toledo
Mesleğiniz
Tekniker
Boranın 5.vites çok küçük 4500d/dk da 145kmh vites aralıklarında motor 500d/dk düşüyor çok yakıyor bu nedenle uzun yolda 5.vites resmen mühendislik hatası 6.vites şart.
Aynen araba 140da uçuşa geçiyor.

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Üst Alt