225 lastik ve Su Birikintileri

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Biliyorum da seni tiye almak istemiyorum ama hafife alabilirim :dil:

batum

vwTürk Üyesi
İsim
emre
Farklı ölçüden vazgeçtim. Ama aynı sıkıntıyı yaşayan abimin aracında continental premiumcontact 5 takılı ki yumuşak sayılan bir lastik ona rağmen asla 205 taban bekleme durum aynı diyor.

Bu arada aprilla hocam bu sorun taban genişliği ile direk alakalı aynı arabada 6 farklı lastik markası 3 farklı ölçü kullanmış biri olarak söylüyorum :)
205 taban bekleme derken dahamı iyi aynımı demek istedin?
contide yumuşak hamuru iyidir belki michelin daha yumuşakta olabilir.

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K
205 taban bekleme derken dahamı iyi aynımı demek istedin?
contide yumuşak hamuru iyidir belki michelin daha yumuşakta olabilir.
205 tabandaki yağmur performansını lastik ne olursa olsun 225 ten bekleme dedi bana mercedes i olan abim biraz devrik kurmuşum cümleyi :) kendisi çok fazla araba değiştirir o yüzden tecrübelerine kulak veririm. Sende durum nasıl 225 olmalı senin lastiklerde?

N

NECBEY

Guest
Metin hoca doğru söylemiş ön arka aynı ölçüde olmalı kış lastiği önerilen ölçülerde ne kadar ince ve asfaltla ne kadar az temas ederse o kadar güvenli olur...

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
Arkadaslar Golf-iv aracımda yazın 205 55 16 lastikler yerine yeni janlarla 225 45 17 ölçülerine geçtim kuru havada mükemmel yol tutuşun keyfini çıkartırken haftasonu sağnak yağmurda su birikintilerinde lastiklerin tahliyesinin yetersiz kaldıgını özellikle yüksek hızlarda tehlikeli boyutlara geldiğini farkettim. 205 tabanda bu sıkıntı hiç yoktu.

C200 Amg kullanan bir abim 225 ön 235 taban arkası.. aynı sıkıntının mercedes tede oldugunu birikintilerde kızaklama sorunu yaşadığını söyledi. Bunu çözümü nedir lastiklerim Kumho kh25 4mevsim diye geçen bi lastik. jantların üzerinde gelmişti bana daha 1.500km kullanıldıgından ve kuru performansı gayet tatminkar oldugundan değiştirmeyi düşünmedim kış dönemi için kış lastikleri alacağım 2adt önlere 215 45 17 kışlık alıp arkalar 225 45 17 kalsa sıkıntı olur mu? Faydasını görürmüyüm tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.
Ustadım en basta su lastııklerden bır kurtul aracta bu KUMHO PETLAS SAVA DEBİKA DAYTON bu markalar tamamen ucret dusuk olsun pazarda payımız olsun dıye yapılan oyunlardır sızlere tavsıyem en basta ana markalara gecmenız bırıdgestone contınental prellı goodyear lassa bunlardan ayrılmayın 2. olarak da on arka farklı herzaman sıkıntıdır soyle bırseyde soyleyebılırım araca bınıyorsunuz tamamen ayagınızın bastıgı yer lastık bunlar sızce atlamaya gelıcek konularmı en baba lastık suan zaten 1000 1500 tl canınızın degerı bukadarmı desek :(

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
Ustadım en basta su lastııklerden bır kurtul aracta bu KUMHO PETLAS SAVA DEBİKA DAYTON bu markalar tamamen ucret dusuk olsun pazarda payımız olsun dıye yapılan oyunlardır sızlere tavsıyem en basta ana markalara gecmenız bırıdgestone contınental prellı goodyear lassa bunlardan ayrılmayın 2. olarak da on arka farklı herzaman sıkıntıdır soyle bırseyde soyleyebılırım araca bınıyorsunuz tamamen ayagınızın bastıgı yer lastık bunlar sızce atlamaya gelıcek konularmı en baba lastık suan zaten 1000 1500 tl canınızın degerı bukadarmı desek :(
Şimdiye kadar epey farklı araba epey farklı lastik kullandım. Mich bridg conti en baba lastikler.

Kumho petlasla aynı kefeye konacak lastik değilmiş.yazın şu an ki aracımı aldım üzerinde önlerde 2010 üretim kumho arkalarda 2010 üretim conti vardı. Eski asfaltta sert kalkış yapınca patinaj çekiyodu araç. Yaklaşık 15000 km daha kullandım kış girerken yeniledim. Ama aktif kullanmıyor olsam bu sene de değişmezdim lastikleri. Öyle berbat bi halde değildi lastikler. 205/55/16 kumhoda kampanya vardı tanesini 125 tl den aldım. 29. Hafta 2015 üretim. Alacaklara tavsiye ederim fiyatına göre çok çok iyi bir lastik. Ankara kışını o lastiklerle geçirdim. Beni tanıyanlar bilirler bizim araç kapıda yatmaz hiç yaklaşık 10bin km oldu şükür hiç şikayetim yok.

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
Şimdiye kadar epey farklı araba epey farklı lastik kullandım. Mich bridg conti en baba lastikler.

Kumho petlasla aynı kefeye konacak lastik değilmiş.yazın şu an ki aracımı aldım üzerinde önlerde 2010 üretim kumho arkalarda 2010 üretim conti vardı. Eski asfaltta sert kalkış yapınca patinaj çekiyodu araç. Yaklaşık 15000 km daha kullandım kış girerken yeniledim. Ama aktif kullanmıyor olsam bu sene de değişmezdim lastikleri. Öyle berbat bi halde değildi lastikler. 205/55/16 kumhoda kampanya vardı tanesini 125 tl den aldım. 29. Hafta 2015 üretim. Alacaklara tavsiye ederim fiyatına göre çok çok iyi bir lastik. Ankara kışını o lastiklerle geçirdim. Beni tanıyanlar bilirler bizim araç kapıda yatmaz hiç yaklaşık 10bin km oldu şükür hiç şikayetim yok.
abıcım lastıge kotu dıyen yok zamanından once hamuru bozuluyor lastık mıch ıle gıttıgın yolu kı amerıkadan gelmıyor gelsede sınırlı gelıyor ayrı bınduyada bırıdgestone ıle yaptıgın hıc bır yolu mıchellınle bıle yapamazsın bunu demeye calısıyorum suan aldıgın o 205/55/16 lastık lassa da 165 tl den biridgestonede 175 tlden kampanyada aradakı farkı neden alıyorlar bunu hıc dusundunmu olay burada kopuyor

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
abıcım lastıge kotu dıyen yok zamanından once hamuru bozuluyor lastık mıch ıle gıttıgın yolu kı amerıkadan gelmıyor gelsede sınırlı gelıyor ayrı bınduyada bırıdgestone ıle yaptıgın hıc bır yolu mıchellınle bıle yapamazsın bunu demeye calısıyorum suan aldıgın o 205/55/16 lastık lassa da 165 tl den biridgestonede 175 tlden kampanyada aradakı farkı neden alıyorlar bunu hıc dusundunmu olay burada kopuyor
Yok hocam o paraya bridgestone bulsam alırdım hemen 190dan aşağı yoktu bridgler. Conti hele 230-240 tl lerde idi. Şahsi fikrim 125 tl fiyatına göre iyi lastik.

SedatAdanurr

vwTürk Üyesi
İsim
H.Sedat
Soyisim
ADANUR
Petlas gerçekten fiyatına göre çok iyi lastik.Hem kışlık hem yazlık kullandım kesinlikle Kumho dan çok daha iyi bir lastik.Tavsiye ederim.

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Petlasla Kumhoyu kıyaslamam. Petlas kullanıyorum gayet memnunum. Tüm lastikler zaten 4-5 yıl dedi mi özelliklerini kaybediyor.

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K

Continental kullandım bu konuyu açtıktan sonra 225 tabanlı aynı sıkıntı ondada vardı su birikintilerinde bu taban genişliği ile alakalı bir sorun.

Marka olayına gelirsek bahsettiğin lastikler daha kaliteli olabilir ama inan 2 katı para isteyecek kadar kaliteli değiller 225 45 17 ebadında 1.000 tl farkediyor ben km yapıyorum ve 2.5 senede lastik Feriştah marka olsa bile bitiyor zaten 225 taban hayvan gibi yol tutuyor ben kumho ve petlas tan da memnun kaldım fiyat /performans olarak çok iyiler.Ayrıca kumho bugün oem lastik sağlayıcıları içinde olan kendini geliştiren bir firma marka değerini kia yada hyundai gibi arttıracaktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
Continental kullandım bu konuyu açtıktan sonra 225 tabanlı aynı sıkıntı ondada vardı su birikintilerinde bu taban genişliği ile alakalı bir sorun.

Marka olayına gelirsek bahsettiğin lastikler daha kaliteli olabilir ama inan 2 katı para isteyecek kadar kaliteli değiller 225 45 17 ebadında 1.000 tl farkediyor ben km yapıyorum ve 2.5 senede lastik Feriştah marka olsa bile bitiyor zaten 225 taban hayvan gibi yol tutuyor ben kumho ve petlas tan da memnun kaldım fiyat /performans olarak çok iyiler.Ayrıca kumho bugün oem lastik sağlayıcıları içinde olan kendini geliştiren bir firma marka değerini kia yada hyundai gibi arttıracaktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk
+1

Üst Alt