• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

2018 Mercedes A Serisine Yapılabilecek En Fütüristik İç Mekan Yapılmış!

Wvcars

vwTürk Üyesi
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
87
Tepkime puanı
1
2018 yılı içerisinde yeni haliyle çıkması planlanan A Serisinin, önden iç mekan yapısı gösterildi. Oldukça şık ve teknolojik. İşte detaylar...2018 yılı için yenileme operasyonlarına başlayan Mercedes, A Serisinin yankı uyandıracak iç yapısını gösterdi. Bir önceki nesline göre inanılmaz farkların olduğu kokpitte, çağ ötesi duruşlar farkediyoruz. Sınıfına göre gerçekten fütüristikliğin iç mekandaki tanımı olmuş. Şimdiki sorular arasında A Serisinin dış yapsında neye benzeyeceği var!

W168 kasa yapısıyla 1997 yılında tanıştığımız A Serisi, kompakt bölümünde markasını gayet iyi temsil etti. 2013 yılında geçirdiği değişimle Mercedes’in marka yüzüne kavuşan A Serilerinin, özellikle en başta yaşam alanı tarafından giriş yapılmış olmasının bir nedeni var. Çünkü kokpit öğeleri üst sınıf görsel ve malzeme yapısından imal edilecek.

A Serisinin büyüleyici iç mekanında yekpare bir ekran yapısı görüyoruz.Eskiden ayrı duran multi medya ekran, gösterge paneli ile birleştirilmiş.Donanıma göre 3 farklı ekran seçeneği sunulacak. Seviyeye göre 7.25 inç’ten 10.25 inç’e kadar farklılık gösterecek.Turbin tipi havalandırmalara devam edilerek, görünüşte kalite seviyesi biraz daha artırılmış hissettiriyor.Eskiden insanları duruş biçimiyle ikiye bölen kokpit bu sefer eksiksiz tam olmuş. Herkesimin beğeneceğine eminim.Orta tünel kısmında yönetim butonu ve ileriye doğru olan kısım boşluğu işlevsel duruyor.Ayrıca Mercedes’in üst sınıflarda başlattığı ambiyans aydınlatma, A Serisinde de 64 farklı tonda yerini alacak.Madem hazır iç mekandan bahsediyoruz, sonradan eklenen özelliklerini de sizlere aktaralım. Görsellik açısından tam puan alan A Serisi’ne ekstra konfor özellikleri de getirilmiş. Yeni neslinde koltuklar ısıtma, soğutma ve masaj fonksiyonları ile sunulacak. Ayrıca iç mekan genişliğinde farkedilir değişimler olduğunu gördük.

Mesela omuz mesafesi ön kısımda 9 mm, arka kısımda 22 mm artırılmış. Akabinde baş mesafesi ön kısımda 7 mm, arka kısımda 8 mm artış kaydedilmiş. Büyüyen boyutlara göre bagaj hacmi +29 litre artırılarak 370 litreye çıkartılmış. Şimdi yapmamız gereken A Serisinin çıkış tarihini bekleyerek en detaylı şekilde özelliklerini sizlere sunmak olacak.

Kaynak: https://paratic.com/2018-mercedes-a-serisi-kokpit-ic-mekan/
 
Üst Alt