• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

2016 Ibiza Far/Yagmur/Nem Sensörü Kodlama

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Merhaba degerli forumdaslar.

Bir konuda bilgisi olanlarin destegine ihtiyacim var. Abimin araci olan 2016 1.0 EcoTSI DSG Ibiza'ya 8U0 955 559 C referans numarali far/yagmur/nem sensörünü monte ettim. VAGCOM 17.1 kullanarak kodlamalari yaptim. Far ve nem sensörü görevini sikintisiz olarak yerine getiriyor fakat yagmur sensörünü bir türlü aktif etmeyi basaramadim.

Internetteki bir Skoda forumunda Rapid icin asagidaki ayarin aktif edilmesi gerektigini buldum fakat bu ayar benim VAGCOM menümde Ibiza icin cikmiyor. Normalde bu araclarin alt yapilarinda pek fark yok. Aynisini uygulayabiliyor olmam lazim.

"UDS Adaptation Channel: IDE01268-ENG115771-Windshield wiper-Regensensor aktivieren"

Bilgisi olanlar yardimci olursa cok sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Üst Alt