2011 PHAETON

sarikirmizi2

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Göksoy
Phaetonun üretilmesi gayet mantıklı. Yoksa Vw bu sınıfta eksik kalmış olacaktı üretilmesi gayet gerekliydi bence. Az satılır yada çok satılr o farklı bi konu. Zaten her markanın her modeli çok satılır diye bir kural yok. Çok güzel araba ama o paraya alırmıyım Bmw Mercedes varken tabiki Hayır...

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
İsim
Metin
Türkiye'de önemsenecek bir satış rakamına ulaşamadığı gerçek ama Almanya'da veya diğer Avrupa Ülkeleri'nde satılıyor. Hedef kitle de A8''e para vermeye yanaşmayan veya A8'i şoförsüz kullanım için fazla gösterişli ya da prestijli bulanlar...

Ayrıca; Audi daha doğrusu VAG Grubu'nu muadil modeller konusunda eleştirecek olursak bunu sadece Phaeton için yapmanın anlamı yok. A3-Golf-Leon-Octavia veya A4/A6-Passat-Superb gibi örneklerle çoğaltabilriiz bunu.

gigaworks

vwTürk Üyesi
İsim
Orkun
Soyisim
ERGÜN
bu aracın görünüşü çok güzel yolda çok farklı duruyor 7 serisi mercedes artık sıradan oldu ayrıca 2. elide 65000 civarı bulmak mümkün a6 almak yerine phaeton almak son derece mantıklı

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=295619

linkteki araç 60 000 tl bu paraya a4 3 serisi c serisi satanlar var 2. el siz olsanız hangisini alırdınız tabiki phaeton

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
İsim
Metin

gigaworks

vwTürk Üyesi
İsim
Orkun
Soyisim
ERGÜN
ondan öle zaten fiyatı abi yoksa o fiyata nerde phaeton

aR83

vwTürk Üyesi
İsim
Arcan
Soyisim
AKCAN
Bence de çok hoş ve bu sınıfta tercih edilebilecek bir araç. Hem fiyat açıcından daha cazip hem de daha az dikkat çekiyor ve piyasada Kızılay dağıtmış gibi gezmiyor herkes. Biz 2007 den beri Touareg kullanıcısıyız. Bu aracı almadan önce Range Sport, Q7, ML.. test ettik ama son kararımız Touareg oldu ve fazlasıyla memnunuz. Phaeton'da böyle bir araç,bence önce test edilmeli. Eminim ki rakiplerinden geri değildir..

HeRo_57

vwTürk Üyesi
İsim
Çağlar Aydın
Soyisim
ARISOY
Ufak Tefek MAkyajlar Var Gördüğüm Kadarıyla Yeni Trend E Uygun Olarak Bol bOl Led Yerleştirilmiş Araca Hatlar Belirginleştirilmiş :) Vs Vs Güzel :D

kaantouran

vwTürk Üyesi
İsim
kaan
Soyisim
şahin
volkswagen üretirde kötü olurmu yahu!.... artık halkın arabası değil o hala bizden biri ama artık daha lüks daha kaliteli hayalim üç kelime oda şöyle....... phaeton touareg passat CC :)

:) :)

kafo

VWTURK Gold Member
İsim
aytaç
Soyisim
kaftan
super olmuş yaa :)
alsak mı bı tane :D

samidmrpz

vwTürk Üyesi
İsim
sami
Soyisim
demirpaz
ıcınde bulundugumuz sektorden dolayı Gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde birçok kişinin gerçeğini görmediği aracları kullanan biri olarak bu aracıda kullandım.
araba kesınlıkle cok ıddalı ve konfordan odun vermıyor. her turlu donanım elektronık aksam bu aracta mevcut. aracın ıcındeyken vw armalarını kaldırdıgınızda mercedes ten ayırt edemeyecegınızı ıdda edıyorum. arka koltukta otururken bıle elektronık olarak on yolcu koltugunu one alabılıyor hareket ettırebılıyorsunuz. cok ayrıntılar cok tedaylar var bu aracta.
ben V10 dızelını kullanmıstım.
hatta 10 sılındırlı dızel yerıne benzınlı neden almadılarkı dıyede dusunmustum :)

Uyguntin

1
Forum Sorumlusu
İsim
Metin
...... vw armalarını kaldırdıgınızda mercedes ten ayırt edemeyecegınızı ıdda edıyorum. ......
Sami'ciğim,

Güncel S Mercedes kulandın mı peki Phateon'un yanında? Mesela 2010-2011 model bir S350 CDI kullanıp sonra Phaeton V10 ile mukayese etmek gerekir. Tabi sadece kullanmak da değil konu; bu tür arabaların konfor ve kalitesi, sürücü kadar sağ arkada oturanı da hedefleyecek şekilde hesaplanır.

samidmrpz

vwTürk Üyesi
İsim
sami
Soyisim
demirpaz
evet metın abı S serisini çok sıklıkla kullanıyorum. Prestıj acısından cok tercıh edılen bır arac. bızde turızm sektorunde oldugumuzdan bu tur mısafırlerımız cok. surucu acısından mercedes tabıkı ama arkada otururken mercedeste yapabıldıklerının cogunu bundada yapabılıyorsun abı..
arkada oturan acısından dıyordum abı eksık yazmısım..
ama S lerde termal kameraya varıncaya kadar var oda ayrıı surucu kolaylıkları :)

khomaniac

vwTürk Üyesi
İsim
Emre
Soyisim
Albayrak
Phaeton'u imaj olarak beğenmeyebilir, eleştirebilirsiniz. Ancak bu arabayı teknik olarak ele alırsanız hakkında olumsuz fazla bir şey söyleme şansınız kalmaz. Otomobil konusunda dünyaca ünlü bir otorite olan ve VW'leri pek de sevmeyen Jeremy Clarkson (Top Gear'cı ağbey) Phaeton'u öylesine övmüştü ki, başka herhangi bir otomobili böylesine övgüye boğduğunu hatırlamıyorum.

"Lüks bir otomobil olarak, hızlı, konforlu ve bir mezar kadar sessiz bir otomobil olarak, Phaeton Mercedes, BMW, Jaguar ya da Audi gibi rakiplerinin hepsinden önde..."

"Bu arabayı bütün gün boyunca 300 km hızla sürebilirsiniz. Hava dışarıda 50 derece iken, klima içeriyi sabit olarak 22 derecede tutabilir. Kesin olarak. Tabi eğer aracın hızı 250 km ile sınırlanmış olmasaydı." (Bu abimiz sırf bu dileğini gerçekleştirebilmek için Almanya'ya gitti ve amacına ulaştı)

"Bir otomobile yerleştirilmiş en iyi koltuklara sahip. Nem alıcı ile kaplanmış camlar ne yaparsanız yapın buharlanmıyor. Ayarlanabilir havalı süspansiyonu gerçekten ayarlanabiliyor; bir tuşa basarak evinize bulutların üzerinde gidebiliyor, ya da bir tuşa basarak saçlarınız tutuşmuş gibi hissediyosunuz."

Bu adamın Phaeton ile ilgili yazdığı bir çok yazıdan sadece biri. Yazının linki : http://www.timesonline.co.uk/tol/driving/jeremy_clarkson/article2837650.ece

Yazıda aslında sadece Phaeton'dan bahsetmiyor. İnsanların Phaeton hakkında kendisi ile neden hem fikir olmadığı konusu üstüne kafa yoruyor. Tabi ki vardığı sonuç marka algısı ve aracın görüntüsü.

"Biliyoruz ki VW bu aracı bir Belçikalı'ya verip daha iyi bir görüntüye kavuşturmasını istediğinde sonuç Bentley Continental oldu."

Evet, Phaeton ile Bentley Continental neredeyse aynı iki otomobil. Süslü Phaeton = Bentley Continental. Aynı fabrikada (cam fabrika), el işçiliği ile üretiliyorlar.

Yani Phaeton'u yabana atmayın. Gerçekten muhteşem bir otomobildir. İmaj, görüntü olarak sizi tatmin etmeyebilir. Ama gerisi Bentley Continental :)

cinnah

vwTürk Üyesi
İsim
Ilker
Soyisim
Ataman
Bu arada neden bu araba Türkiyede satılmıyor?

gigaworks

vwTürk Üyesi
İsim
Orkun
Soyisim
ERGÜN
Phaeton'u imaj olarak beğenmeyebilir, eleştirebilirsiniz. Ancak bu arabayı teknik olarak ele alırsanız hakkında olumsuz fazla bir şey söyleme şansınız kalmaz. Otomobil konusunda dünyaca ünlü bir otorite olan ve VW'leri pek de sevmeyen Jeremy Clarkson (Top Gear'cı ağbey) Phaeton'u öylesine övmüştü ki, başka herhangi bir otomobili böylesine övgüye boğduğunu hatırlamıyorum.

"Lüks bir otomobil olarak, hızlı, konforlu ve bir mezar kadar sessiz bir otomobil olarak, Phaeton Mercedes, BMW, Jaguar ya da Audi gibi rakiplerinin hepsinden önde..."

"Bu arabayı bütün gün boyunca 300 km hızla sürebilirsiniz. Hava dışarıda 50 derece iken, klima içeriyi sabit olarak 22 derecede tutabilir. Kesin olarak. Tabi eğer aracın hızı 250 km ile sınırlanmış olmasaydı." (Bu abimiz sırf bu dileğini gerçekleştirebilmek için Almanya'ya gitti ve amacına ulaştı)

"Bir otomobile yerleştirilmiş en iyi koltuklara sahip. Nem alıcı ile kaplanmış camlar ne yaparsanız yapın buharlanmıyor. Ayarlanabilir havalı süspansiyonu gerçekten ayarlanabiliyor; bir tuşa basarak evinize bulutların üzerinde gidebiliyor, ya da bir tuşa basarak saçlarınız tutuşmuş gibi hissediyosunuz."

Bu adamın Phaeton ile ilgili yazdığı bir çok yazıdan sadece biri. Yazının linki : http://www.timesonline.co.uk/tol/driving/jeremy_clarkson/article2837650.ece

Yazıda aslında sadece Phaeton'dan bahsetmiyor. İnsanların Phaeton hakkında kendisi ile neden hem fikir olmadığı konusu üstüne kafa yoruyor. Tabi ki vardığı sonuç marka algısı ve aracın görüntüsü.

"Biliyoruz ki VW bu aracı bir Belçikalı'ya verip daha iyi bir görüntüye kavuşturmasını istediğinde sonuç Bentley Continental oldu."

Evet, Phaeton ile Bentley Continental neredeyse aynı iki otomobil. Süslü Phaeton = Bentley Continental. Aynı fabrikada (cam fabrika), el işçiliği ile üretiliyorlar.

Yani Phaeton'u yabana atmayın. Gerçekten muhteşem bir otomobildir. İmaj, görüntü olarak sizi tatmin etmeyebilir. Ama gerisi Bentley Continental :)
bütün dediklerinize katılıyorum yanlız imaj olayındada gayet iyi mercedes bmw bıktırdı artık genelde aynılar hep pheaton çok farklı güzel kaliteli adamlar klima ızgaralarını bile ev kliması gibi yapmışlar klima açılınca takla atıyor ızgaralar çıkıyor benim bu 2 markayı alıcak maddi durumum olsa pheaton alır kalan paraylada kaliteli 20 inç bir jant koyar lastik yaka yaka gezerim millet gitsin mercedes alsın yolları açık olsun

erdem81

vwTürk Üyesi
İsim
erdem
Soyisim
çalışkan
TASARIM OLARAK YENİ PASSATIN AYNISI PASSATIN BÜYÜMÜŞ HALİ DIŞ KASA OLARAK........

redline06

vwTürk Üyesi
İsim
Berkay
Soyisim
Küçükerol
Bu arabaya hastayım herşeyiyle 10 numara....

gigaworks

vwTürk Üyesi
İsim
Orkun
Soyisim
ERGÜN
arabada yok yok youtubede incelemesine baktım vakumlu kapılar 4 bölgeli klima elektrikli açılıp kapanan bagaj kameralar arka koltuktan ön koltukların mesafesini otomatik elektrikli ayarlama adamlar uçmuş aşmış kopmuş arabanın iç dikiz aynası bile otomatik ayarlıyon kemer yüksekliğide otomatik klimayı açtınmı paneller otomatik açılıyo ev kliması gibi çok tarz bir araç

son söz vw phaeton gerisi teferruat diyorum :)

hamit465

vwTürk Üyesi
İsim
hamit yıldız
Soyisim
yıldız
aracın en hoşuma giden taraflarından biride solar tavanı olması.Sıcak havalarda aracın içi sürekli serin kalırken soğuk havalardada sıcak kalabiliyor.Süper bir özellik

Üst Alt