2008 a6 2.0tdi multi 138.bin ? tavsiye

EMRE_AYDIN

vwTürk Üyesi
İsim
EMRE
Soyisim
AYDIN
Arkadaşlar.

Bu sıralar a6 alma niyetimiz var.Araç 2008 model siyah 138 binde sağ çamurluğu kamyon sürtmesinden değişmiş.başka boyası değişeni olmayan bir araç.km uzun yolda yapılmış.sunroof yok siyah deri koltuk.80 bin tl civarında fiyat isteniyor.Sahibi tanıdık.Her yıl boya koruma vs yapılmış.bakımları yetkili servisinde eksiksiz yapılmış.

Aldıktan sonra bir iç-dış-motor temizliğine götürecez.ve 4 yeni lastik alınacak.şu an gördüğüm eksikler.

Alırsak büyük sorun çıkarırmı 140 hp bu araç için yeterli diye düşünüyorum.
0-100: 9,9 sn bence yeterli bir performans.

Araçtaki tv-navigasyon sistemi türkiyede nasıl işliyor?

Bmw 5.20d de alınabilir 5-10 bin farkla.177 hp olması arkadan itiş olması iyi fakat babam kullanacak arabayı.Ve ben 5.20d ile a6 nın iç tasarımında dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum.5.20d çok sade geldi içi.fakat a6 nın içi uçak gibi derler ya aynen öyle.

Kullanan arkadaşlardan ve bilgisi olan arkadaşlar yardım ve tavsiye bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

euludag

vwTürk Üyesi
İsim
emrullah
Soyisim
uludağ
Arkadaşımda 2010 A6, babasında 2010 520d var, size şöyle söyleyeyim 520d' yi 5-10 dk kullanın bir daha başka hiç bir arabaya binmezsiniz. Bence konfor bakımından da BMW Audi' ye göre 1 basamak üstte. Ek olarak 520d, A6 ya oranla daha sessiz, tıkırtı çıtırtı en ufak bir ses yok araçta, A6' nın sunroof' undan ve arka camından en son bindiğimde tıkırtı geliyordu, hoş sizin aldığınızdan bu sesler gelecek diye bir şey yok ama ihtimal dahilinde.

şimdilik bilgiler bunlar, istersen teknik anlamda daha detaylı bilgi de edinebilirim, servis masrafı, yakışı, kronik arızaları gibi...

polo_2006

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
ugur
Soyisim
.
2010 520 d şu son kasalardansa a6 yla kıyaslanmaz bile, a6 cok klasik kaldı.

EMRE_AYDIN

vwTürk Üyesi
İsim
EMRE
Soyisim
AYDIN
yok 2008 model 5.20d ile kıyaslıyorum....iki araçta 2008 model

FameNeS

VWTURK Gold Member
İsim
fatih mehmet
Soyisim
berci

dolarsalih

vwTürk Üyesi
İsim
muhammed salih
Soyisim
dolar
A6 taş gibi araba bmw yi kötülemek anlamında demiyorum ama dayanıklılık bakımından motor ömrü bakımından audinin eline su dökemez bmw...
Fakat bmw nin sürüş zevki e segmentteki hiçbi araçta yok diyebilirim fakat benim e segmentinde alacağım araba audi a6 3.0 tdi quatroo durr...

sinan1984

vwTürk Üyesi
İsim
sinan
Soyisim
kement
Bizim patron A6 aldı 2010 model siyah renk 2.0 TDI araba 60 binde km 130 bin TL kim satıyorsa 2008 model audi için 138 bin TL çok

FameNeS

VWTURK Gold Member
İsim
fatih mehmet
Soyisim
berci

sinan1984

vwTürk Üyesi
İsim
sinan
Soyisim
kement
pardon arkadaşlar ben yanlış okumuşum başlığı :)

H-a-d-i

vwTürk Üyesi
İsim
Hadi
Soyisim
DERELLİ
benim şahsen alacak gücüm olsa kesinlikle BMW yi tercih ederdim. bana da daha karizmatik geliyo. daha ağır bir araç. BMW işte , ötesi var mı !
yarın A6 yı satınca BMW alacağınıza emin olun...

EMRE_AYDIN

vwTürk Üyesi
İsim
EMRE
Soyisim
AYDIN
1 hafta kaldı :) audi ağır basıyor hale bmw baktık fakat mpaket olmadımı çok sade kalıyo araba mpaketlileride fiyat bariz artıyo.

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Almanların mantığı BMW & Mercedes ile para kazanıp VW & Audiyi kullanmak ise kesinlikle Audi. :)

ceMM

vwTürk Üyesi
İsim
Cem
Soyisim
iLHAN
ikiside çok güzel arabalar. bmw e60 kasanın biraz daha sportif duruşu var. birazda zevk ve tericinize kalmış bir durum bence.

bende de bmw biraz daha ağır basıyor :)

suniUA

vwTürk Üyesi
İsim
sunay
Soyisim
sönmez
Alacağınız Audi'nin bence tek kötü tarafı motorunun çok sesli çalışması. Common rail motor olmadığı için çok sesli çalışır fakat performansı çok iyi motordur.

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Yani adamlar en iyi yaptıklarını millete verip kendileri ortalamayla mı yetiniyor.
Buna şöyle desek daha doğru olur. Kalitesi yakın olmasına rağmen bazı markaları öne çıkararak markayı pazarlıorlar.
Biz Türklerde markacılık önde olduğundan her zaman Mercedes ve BMW'yi tek geçioruz, aslında kalite sınıflandırmasında VW ve Audi altta kalmazlar (Aynı segment araçlarda)
:)

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Buna şöyle desek daha doğru olur. Kalitesi yakın olmasına rağmen bazı markaları öne çıkararak markayı pazarlıorlar.
Biz Türklerde markacılık önde olduğundan her zaman Mercedes ve BMW'yi tek geçioruz, aslında kalite sınıflandırmasında VW ve Audi altta kalmazlar (Aynı segment araçlarda)
:)
Tasarım, teknoloji, yenilikçilik konularında söylediğin doğru olabilir, Ama bunlarla kalite aynı şey değildir. Kalite aynı zamanda dayanıklılık unsurunuda içerir, Bu nedenlede klasik bir söz vardır. Mercedes ve diğerleri, kalite konusunda gerçekten bu böyledir. Mercedes ve diğerleri. 1975 model mercedes temiz kullanılmış ise ayakta gezer ama en yakın rakibi olarak gösterilen aynı model bir bmw'nin kemikleri kalmamamıştır.

ramshackle

vwTürk Üyesi
İsim
remzi
Soyisim
ersavas
2007 a 6 2.0 tdi sahibiyim, çok memnunum. Evet bazı arkadaşlar seslil çalışıyor demiş. Doğrudur, sabahları ilşk çalıştırdığımda araba ısınmadan ses biraz var ama araba kullandıkça sessileşiyor ve daha performanslı gidiyor. Genelde uzun yol yapıyorum hiç bir şikayetim yok, virejları dehşet derecede iyi, konfor desen zaten kendimi pilot gibi hissediyorum. imkanınız var ise 3.0 quatra tavsiye ederim, 2.0 tdi 140 beygir gerçi tatmin edici ancak 3.0 quatra çılgın birşey...

Üst Alt