2006 Polo 1.4 Trendline (9n3)

sinan__kaya

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Kaya
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
İşçi
Merhaba arkadaşlar bende 1 ay kadar önce VW ailesine katıldım. Forumdaki konu başlıklarını araştırdım fakat kendi aracımla ilgili bir başlık bulamadığım için yeni konu açtım ve değerli deneyimlenizden faydalanarak aracımla alakalı bir kaç sorunu sizinle paylaşmak istedim.Aracımın farkettigim sorunları;
1- Arka silecek su fıskiyesi su püskürtmüyor, püskürtmeye bastığımda bagaj kapısı kapalıyken bagaj anahtarının orasından su aktığını gördüm ve arka iç bagaj plastigini sökerek soruna baktım ama birşey göremedim. Bagaj kapısı açıkken ve plastik sökükken fıskiyeye tekrar bastığımda bu sefer arka sol tamponun oradan ve araç içindeki direksiyon civarından su aktığını gördüm sorunu anlayamadım.

2- Elektrikli aynalar ilk aldığımda çalışıyordu fakat şu an sadece sol ayna arada yukarı ve aşağı oynuyor (sağ-sol hareket yok) diğeri ise hicbir şekilde hareket etmiyor.

Değerli fikirleriniz ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Merhaba, önden arka tarafa gelen su hattında yırtılma veya ek yerinden çıkma olabilir. Suyun geldiği yere iyice odaklanın. Aynısı başıma geldi.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Elektrikli ayna kumanda düğmesi civarında bir problem var gibi görünüyor. Muhtemelen oksitlenme yada duylarda kirlenme filan olmuştur. Elinizden geliyorsa sökmesi ve bakması kolay ama yine de biraz uğraşırsınız. Uğraşmak istemezseniz çok pahalı bir parça değil. 50tl civarında.

sinan__kaya

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Kaya
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
İşçi
Elektrikli ayna kumanda düğmesi civarında bir problem var gibi görünüyor. Muhtemelen oksitlenme yada duylarda kirlenme filan olmuştur. Elinizden geliyorsa sökmesi ve bakması kolay ama yine de biraz uğraşırsınız. Uğraşmak istemezseniz çok pahalı bir parça değil. 50tl civarında.
Çok teşekkür ederim yardımınız için kontak spreyi işimi görür dedi arkadaşlar. O kısımları kontak spreyi ile temizlerim birde öyle denerim

sinan__kaya

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Kaya
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
İşçi
Merhaba, önden arka tarafa gelen su hattında yırtılma veya ek yerinden çıkma olabilir. Suyun geldiği yere iyice odaklanın. Aynısı başıma geldi.
Çok teşekkür ederim yardımınız için. Dediğiniz gibi yapıp sonucu paylaşacağım başka arkadaşlarda okuyup faydalansınlar :)

Üst Alt