2001 bora conf. yol bilgisayarı düğmeri problemi.

xyz

vwTürk Üyesi
İsim
Bilal
Soyisim
Us
Sa. arkadaşlar,

geçengün 2001 bora conf. arabamın yol bilgisayarı tuşları (aşağı yukarı ve reset) tuhaf çalışmaya başladı, bazen çalışıyorlar bazen çalışmıyorlar yön tuşlarına veya reset bastığımda genelde çalışmıyor ama bir süre sonra deniyorum bi süre çalışıyor, tuşların bazen üçüde çalışmıyor bazen yön tuşları çalışıyor, bazende reset, anlık yakıt tüketiminde falan sabit bir gazla giderken değer sıfır inip bir süre sonra tekrar tüketim değeri veriyor (reset tuşu basılı kalıyor gibi davranıyor) kabaca sorun bu ve sürekli olmuyor.
bu problem bu tuşların bulunduğu silecek kolundanmı kaynaklanır yoksa daha farklı bir problem olabilirmi?
veya izmitte bunun kim düzeltir.

şimdiden teşekkürler...

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Çok karışık koldada olabilir kadranda da.

xyz

vwTürk Üyesi
İsim
Bilal
Soyisim
Us
Evet haklısın, bende emin olamadım belki başına daha önce böyle birşey gelen vardır veya farklı bir fikri olan vardır diye fikir almak istedim. Silecek kolunu değiştirmeyi göze aldım ama problem başka biryerdende olabilir diye araştırmak istedmim.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
Gösterge ekranın arkasına bakın belki fişler temas etmiyordur.

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Gösterge ekranı kolay çıkan birşey mi? Nasıl çıkartılır?
Direksiyonu en alta indir, kadranın altında deri malzemenin bağlı olduğu kapağı çıkart iki torq vida göreceksin. Altında gazete vs birşey koy vidayı sökerken olmadk yerlere uçmasın sonra kadranı çek önce sol tarafının boşluğundan sokete ulaş, pembe klips var onu yukarı doğru kaldır soket direk çıkıyor. Ondan sonra aynı şekilde sağ taraf kadran elinde.

Üst Alt