• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

1998 Classic Sedan Polo YAKIT VE ÖN PANEL

xleordx34

vwTürk Üyesi
İsim
Mertkan
Soyisim
Irmak
Merhaba 1998 polo sedan kullanıcısıyım ve şu sorum olucak kullanıcı olanlar yada önceden deneyimi olanlar yakıtınız nasıldı ? Benim aracım yaklaşık 70-80 kuruşun üstünde çok atmosferik bi rakam yakmakta ve LPG taktırmak istiyorum önebilceğiniz bi marka varmı acaba aracı performanslı kullandığım için boş buldukça basıyorum haliyle yakıyor :) Sormadan danışmadan bir işe kalmısmak istemedim kullananlardan deneyimi olanlardan yorumlarını beklıyorum birde emin olamadım bu tamponla kaputun arasında bir parça var onun adı sarınım ön panel yada panjur bana birtane ondan lazım çıkma olabilir varmı 2. el parçasını satan forumda acaba ?

aprilia

vwTürk Üyesi
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
70-80 kurus mu? Poloyla?
Paso rampa mi ciktiniz, ortalama 15 lt tuketim demek bu...

Marka olarak italyan markalari cok iyidir ve asil onemli olan isin montajidir. İyi bir yere yaptirmalisiniz.

xleordx34

vwTürk Üyesi
İsim
Mertkan
Soyisim
Irmak
70-80 kurus mu? Poloyla?
Paso rampa mi ciktiniz, ortalama 15 lt tuketim demek bu...

Marka olarak italyan markalari cok iyidir ve asil onemli olan isin montajidir. İyi bir yere yaptirmalisiniz.
Ya aslında yakmasının sebebini biliyoruz arabada bi problem yok yakıta razıydık ama sık kullanımda can sıkmaya basladı artık Teşekkür ederim bir çok kişi italyan iyidir diyor güzel bi usta bulucaz artık

deprem

vwTürk Üyesi
İsim
ahmet
Soyisim
sevil
ben polo classic kullanıcısıyım ve her zaman performanslı bir şekilde kullanıyorum basmadıgım zaman pek nadirdir aracı uyuşuk alıştırmıyırom ve sürekli gereltigi gibi üst devirdede kullanıyorum . bende benzinde dolaştım gezdim toozdum bu zamana kadar ama dediginiz gibi sık sık gezince benzin yeterli gelmiyor. lpgye dönüş yaptım ve atiker marka 1000tl ye bir kit taktırdım simit tüp ile ilk önce benzinle gaz arasında fark vardı performans yönünden ama yaptıgım yolda bi o kadar etkiliydi. örnek verim benzinle 20 lira ile 35-40 km gidiyordu lpg 72 gitti. ama performansı begenmedim ve lpg ayarına gittim bilgisayarla bagladık yola çıktık yeniden ayar verildi ve arabam kendine geldi şuan 20 lira lpg ile 65 km gidiyorum gözüme görünmüyor bile ve her zaman yüksek devirli kullanıyorum aracımı . önemli olan bence kitten çok yapılan montaj ve usta. tabiki kitte önemlide bana atikeri çok kötüleyen oldu ama ben memnun kaldım ve yazdıgından anladıgım kadar sende benim gibi hakkını verenlerdensin arabana ;-)

xleordx34

vwTürk Üyesi
İsim
Mertkan
Soyisim
Irmak
ben polo classic kullanıcısıyım ve her zaman performanslı bir şekilde kullanıyorum basmadıgım zaman pek nadirdir aracı uyuşuk alıştırmıyırom ve sürekli gereltigi gibi üst devirdede kullanıyorum . bende benzinde dolaştım gezdim toozdum bu zamana kadar ama dediginiz gibi sık sık gezince benzin yeterli gelmiyor. lpgye dönüş yaptım ve atiker marka 1000tl ye bir kit taktırdım simit tüp ile ilk önce benzinle gaz arasında fark vardı performans yönünden ama yaptıgım yolda bi o kadar etkiliydi. örnek verim benzinle 20 lira ile 35-40 km gidiyordu lpg 72 gitti. ama performansı begenmedim ve lpg ayarına gittim bilgisayarla bagladık yola çıktık yeniden ayar verildi ve arabam kendine geldi şuan 20 lira lpg ile 65 km gidiyorum gözüme görünmüyor bile ve her zaman yüksek devirli kullanıyorum aracımı . önemli olan bence kitten çok yapılan montaj ve usta. tabiki kitte önemlide bana atikeri çok kötüleyen oldu ama ben memnun kaldım ve yazdıgından anladıgım kadar sende benim gibi hakkını verenlerdensin arabana ;-)
Yani ölü devirde arabamı kullanılır dicem onunda sevdalısı vardır haksızlık olmasın kimseye birde sanırım yazılım gibi birşey var bizim araçta turbosuz arabalara herkes yapamıyor ama amcam bi ara cok kafa yoruyodu yakıt seviyesi en üst seviyede diğer 8Valf pololar gibi yürümür 2 gün önce bi arkadasla 2-3 arası denedik 2 boya yakın ayırdım ama LPG haka performans konusunda düşündürüyor ya satıp 1.7DTI Corsa alıcam yada gazlamaya biraz ara verip cebimize bakıcaz çok kararsızım ama arabanın konforuda hiç birşeyde yok :)

deprem

vwTürk Üyesi
İsim
ahmet
Soyisim
sevil
çok isterdim yakın mesafelerde olmayı bende sizinle denemeyi çok çok isterdim polo cok şaşırtıyor :) şaka makinası gibi bir şey 8v ama gideri yeterince tatminkar :)

bluerose1

vwTürk Üyesi
İsim
semih
Soyisim
kahraman
En kısa zamanda lambdazon(oksijen) sensörünüzü ve ateşleme sisteminizi ayrıca komple egzoz sisteminizi gözden geçirin.bu kadar tüketim type r da yok.size normal gelen bir tüketim mi bu 70 krş.

xleordx34

vwTürk Üyesi
İsim
Mertkan
Soyisim
Irmak
En kısa zamanda lambdazon(oksijen) sensörünüzü ve ateşleme sisteminizi ayrıca komple egzoz sisteminizi gözden geçirin.bu kadar tüketim type r da yok.size normal gelen bir tüketim mi bu 70 krş.
Teşekkür ederim yorumunuz için gaz kelebeği olsun sizin dedikleriniz olsun hepsine bi baktıracagım

Bekirberber

vwTürk Üyesi
İsim
BEKİR
Soyisim
BERBER
aracı alalı 2.5 sene oldu bende taktıralı 1 ay oldu ama eşşek kafam keşke alır almaz taktırsaydım dedim. benzinin kıymeti yok bence hemen taktırmanızı tavsiye ederim

xleordx34

vwTürk Üyesi
İsim
Mertkan
Soyisim
Irmak
aracı alalı 2.5 sene oldu bende taktıralı 1 ay oldu ama eşşek kafam keşke alır almaz taktırsaydım dedim. benzinin kıymeti yok bence hemen taktırmanızı tavsiye ederim
Herkese çok teşekkür ediyorum yorum yapan bilgilendiren en kısa zamanda elim bollaştığı zaman italyan ve güzel bir ustada işlemi gerçekleştireceğim :))

emresarli

vwTürk Üyesi
İsim
emre şarlı
Soyisim
Şarlı
Selam arkadaşlar, bende 1999 Polo Variant var ALM motor Lovato LPG var üstünde şehir içi (sabah 8 - akşam 19 trafiği) 32kr yakıyorum.Fırsat bulduğumda da gazlarım hatta artık klima da açmaya başladım.Benzinde 70kr gibi rakamlar S2k da falan olur :)

Lupo

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
abdullah nabi
Soyisim
güler
Teşekkür ederim yorumunuz için gaz kelebeği olsun sizin dedikleriniz olsun hepsine bi baktıracagım
gaz kelebeği yakıtınızı çok fazla oynatmaz.. sizin aracınız 8v olabilir ama anladığım kadarıyla 4k - 5k arası kullanıyorsunuz.. tabiki durum böyle olunca benzin su gibi gidiyor.. benim aracımda 65-70 kuruş yakıyor hatta 7k larda kullanmak zorunda kaldığım bi hal olmuştu o akşam 1 tl yaktı.. abartmıyorum 25 tl koydum 24 km gittim ve aracım tekledi stop etti.. şimdi benim size önerim şu olacak.. 1040 TL - 1150 TL aralığında 1.4 8V - 16V motorlar için ECUFAST SAFEFAST serisi var ATİKER'in.. Bu serisi vw ilede uyumlu.. nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız benim ustam yaklaşık 40 senelik motorcu ve oğlu için yetkili bayisini açtı atiker prins BRC zavoli lavato... bana dediki Sen BMW kullanıyorsan Prins taktırmak zorundasın.. atiker yemez mi ? yer.. ama prins ona daha yatkın.. Cruze kullanıyorsan BRC lavato kullanıcaksın.. VW polo 6N1 - 6N2 - golf mk2 -mk3 - mk4 gibi araçların ilacı Safefast serisidir.. takalım hoşuna gitmezse 1 ay sonra gel çıkartalım ve gerçekten paranı iade edicem sana dedi.. benim güvendiğim ve mal değil GÜVEN satan bi abimiz..

nateş1

vwTürk Üyesi
İsim
nazmi
Soyisim
ates
bende 2000 model klasik var .zavoli tüp takılı ve 100 km de 8 litre gaz yakıyor.yani kmde 20 kuruş .şehirler arası şürüşler de

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
İzmir Alman oto da uygun fiyata bulabilirsiniz

selcuk76

vwTürk Üyesi
İsim
Selçuk
Soyisim
ÖZKAN
Sali gunu lpgli polo classic ile ankaradan denizli istikametinde kullandik. 3 kisi klima acik 110-120 km hizda 335 km de 70 tl gaz yakti.

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

METEGE

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Hacı
Soyisim
KOCAASLAN
Polo classic şehir içi yakıtı Boradan fazla ama çok daha iyi kaçan bir araçtır.. 0-100 ü rahatlıkla 10 saniyede yakalar, 50 ila 60 kuruş arası yakar benzinle. Tecrübeyle sabittir. 1,5 yıl boyunca 20.000 km yaptım 100 beygirlik modeliyle ve hep benzinle bindim :)

Üst Alt