• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

195/65/15 kış lastiği

eg289

vwTürk Üyesi
yukarıdaki ebatlarda kış lastiği arıyorum. bir sezon kullanacam sonrasında arabayla beraber satacam. lastik mağazasından aldığım fiyatlar aşağıda.

1/ Araç Auris 1.4 d4d dizel otomatik. yaşadığım bölgede yılda 3-4 defa kar yağar. Yağışlar siddetlidir su birikintisi olur.buzlanma da sürekli olur. Şimdi sadece on tekerlere mi taktirmaliyim 4 tekere mi?

2/ yaşadığım yerin 10 km ötesinde kış lastiği zorunlu ilcelerarasi yol var. Polis sadece çekişin olduğu tarafami bakıyor yoksa 4 tekere mi?

Birde sök tak subab ayar dahil fiyatlar. Hangisini onerirsiniz.

Petlas: 390 tl 2 lastik. Sök tak dahil.

Sava: 345 tl 2 lastik. Sök tak dahil.

Nokian: 450 tl 2 lastik. Sök tak dahil.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

husertas

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
Öncelikle binek arabalar için kış lastiği zorunlu değil. Hiç taktırmasan da olur. Yasal sorun yok.

Ama yine de taktırmak istersen;
2. el, kullanılmış çok temiz lastikler var internette. Adam yazın satmış arabasını kışın elinde kalmış. Çoğu en fazla iki kış kullanmış. Yarı fiyatına hatta daha aşağısına onlardan alıp takmanız çok mantıklı. Ben iki sene önceki arabamın 4 adet lastiklerini sadece 200tl ye birisine verip gitmiştim. Ondan önce de bir kış kullanmış bir arkadaştan 300tlye almıştım. Balkonda duracağına birisinin işine yarasın demiştim. Niye eski arabanın sahibine vermedin? diye soracak olursan; araba İzmir'e gitmişti, alan arkadaş "İzmir'de kış lastiğini ne yapayım, bagaja soktuğuma değmez" deyince elimde kalmıştı. Değerlendirin derim.

eg289

vwTürk Üyesi
yasal olmadığı için değil haftada 2-3 defa geçtiğim dik yokuslu bol virajlı bir geçit var buzlanma çok olur, karda yağar sürekli. Belen geçididir ismi çok tehlikeli bir yoldur ayrıca bilen vardır belki. O yokuslarda sorun yaşamak yada stresle çıkmak yerine kış lastiği takar rahat rahat çıkarım.
Tercihim sıfır lastik hankookta bakıyorum

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt