1303 alınırmı yoksa başa belamı alınır ?

till bramble

vwTürk Üyesi
ikinci araç olarak alayım bu sevimli şeyi diyorum ama cok sorun cıkartan bir arabamı ? parçasını bulabilirmiyim ?
tüplü olucak nasıl yakar ?
yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar.

till bramble

vwTürk Üyesi
anlaşıldı bir kişide bile bu sevimli keratadan yok. yada daha onceden olan arkadaş yok :(

aykuttopdemir

vwTürk Üyesi
O araç hava soğutmalı motora sahip olduğu için LPG takamazsınız. Şehir içinde de kullandığınız otomobile göre biraz fazla yakar. Parça sıkıntınız olacağını zannetmem bende 2 tane var 1 tanesi yürümüyor yedek parça olarak yürümeyenden söküp diğerine takıyorum. Arabadan az cok anlıyorsanız alıp tamirini ve bakımlarını siz kendiniz yapabilirsiniz. Aksi taktirde ise cebinizden cok fazla para cıkabilir.

Aşağıdaki linkte resimlerini inceleyebilirsiniz.

http://www.vwturk.com/vw/showthread.php?t=9774&page=3

Son düzenleme:

KONI

vwTürk Üyesi
Vw kaplumbağa yı kasdediyorsunuz galiba. :) Fazla sorun yaşamazsınız araçta.Öle eski gözüktüğüne bakmayın çok sağlam ve kalite araçlardır.Çoğu yeni arabaya bile fark atar sağlamlıkta.Parça sorunu olmaz olursada bizim bakım ve çıkma parça dükkanı var kaplumbağa için biz yardımcı olurz.

safakuygur

vwTürk Üyesi
bende almayı dusunuyorum ama karar veremedım. benım dusundugum tosbanın ustunu kesıp tente atamk camurluklarını acmak vs cok masraf gıdecek degermı degmezmı karamsarlıktayım

dodgesnake

vwTürk Üyesi
Bende dusunenlerdenim ancak ben alip tamamen restore etmek istiyorum :) Ama henuz daha erken, zaman para ve emek harcamak lazim...

Altug

1
VWTURK Gold Member
Restorasyon için çok fazla para ve emek gerekir sanırım..
Derli toplu bir tane alıp ufak tefek masraflarını halledip yürütmek en mantıklısı gibi..

suggestion

vwTürk Üyesi
ben polo almadan önce 1,5 sene boyunca araştırdım.bilggim olmasına ramen anladımki yaşamak gerekiyor bu aaçları.gerçekten çok hisli makinalar.çok iyi tanıman gerekiyor.vosvos yolda bırakmaz derler.evet bırakmaz ama iyi tanıman lazım vosdostunu.çok gzl orjinal voslar var piyasada.ben bi 20 tane flm test ettim tadına doyum olmuyo.hele birde rag top bulursan (openair) tam süper olur.parçası bulunmuyo derler inanma, tofaş gibi boldur parçası meksika üretim.
gelelim sadede ben neyden vazgeçtim?
masraf çıkarırmı çıkarır ama acımam ama benzine giden paraya herşeyden çok içim yanıyor.
km de ortalama 350-450 arası yakıyor bu makinalar.ki birde 4 arkadaş bindimi iice çekmiyo iice yükleeniyorsun sen hesap et.beykentten bakırköye gidene kadar 15 milyon yuttu bitti 72 1303s 1,6 ile ki aracın gerektirdiği gibi sakin kullanım ile.
yani zevk arabası h.sonları kullanılcak güneşli günlerin en gzl yol arkadaşı.
ama bigün alıcam büyük adam olunca :D :D
vosçakalın

ayriyetten: tüplülere geçersen yarı yarıya düşer benzin.ben tırsıyorum tüp olayına güvenemiyorum ancak şua bi gerçekki bu ufak vosdostlar çelik gibiler majallah allah korusun bi kaza olsa tampondan ötesine zor geçer hasarı :)

suggestion

vwTürk Üyesi
ah sen naptın bea kardeş yaramı deştin yineee kendimden geçtim bak :(

SkY & Me

vwTürk Üyesi
para ve zaman sorunu yoksa her şekilde alınıp uğraşılcak ve sürmesinden felaket derecede zevk alınacak bir makinedir..

muratcem

vwTürk Üyesi
ben 5 sene kullandım 1974 1303 big 1600cc 60 hp süper bir araçtı. sattığıma halen pişmanım. bu güne kadar kullandığım en keyifli araçtı. 5 yılda 150000 km yol yaptım tık bile demedi ki yaşadığım şehirde iyi bir ustası bile yoktu.buna ramen yağını konturol edip benzin otomatiğini ve karbürotörü temiz tutunmu sorun kolay kolay sorun çıkarmaz. yakıt tofaşın kuş serisinden biraz azdır. yol tutuşu ve motorun tatlı horultusu inanılmaz zevkli bir araçtır. LPG uygulanabiliyormuş onuda birkaç ay önce vosvos tutkunlarının kurduğu bir forum sitesinde okudum çokta memnunlarmış.
vosvos bir hastalıktır inalılmaz bir sinerji oluşturur etrafında yolda giderken başka bir vosvos görünce selamsız geçilmez. bir benzinlikte karşılaştığın vosos sahibiyle sanki 40 yıllık dostun gibi sohpet etmeye başlarsın. çok hoş bir deneyimdir. tün arkadaşlarıma tavsiye ederim..

Altug

1
VWTURK Gold Member
muratcem' Alıntı:
ben 5 sene kullandım 1974 1303 big 1600cc 60 hp süper bir araçtı. sattığıma halen pişmanım. bu güne kadar kullandığım en keyifli araçtı. 5 yılda 150000 km yol yaptım tık bile demedi ki yaşadığım şehirde iyi bir ustası bile yoktu.buna ramen yağını konturol edip benzin otomatiğini ve karbürotörü temiz tutunmu sorun kolay kolay sorun çıkarmaz. yakıt tofaşın kuş serisinden biraz azdır. yol tutuşu ve motorun tatlı horultusu inanılmaz zevkli bir araçtır. LPG uygulanabiliyormuş onuda birkaç ay önce vosvos tutkunlarının kurduğu bir forum sitesinde okudum çokta memnunlarmış.
vosvos bir hastalıktır inalılmaz bir sinerji oluşturur etrafında yolda giderken başka bir vosvos görünce selamsız geçilmez. bir benzinlikte karşılaştığın vosos sahibiyle sanki 40 yıllık dostun gibi sohpet etmeye başlarsın. çok hoş bir deneyimdir. tün arkadaşlarıma tavsiye ederim..
1 gün bende vosvos sahibi olacağım, özellikle bu yazıyı okuduktan sonra..
Beni inanılmaz çekiyor, 2. bir araç olarak, keyif için tutulabilinecek bir araç.
'Herby' görünümlü olsun isterim ama :)

gokbey

vwTürk Üyesi
konuyu takip diyor musun bilmiyorum ama ben de karşıt görüş olarak bulaşma diyim.
yazın iyi de kışın problemi bol olabilir.
ısıtma sorun olur, buğu sorun olur, benzin yakışı fazla olur, sorunlu bir araba ise zırt pırt problem çıkarır, kapılarının içine su girer, sileceği yetişmez vs vs...
alırsın, bi dolu masraf edersin, bir de zararına satarsın...

Altug

1
VWTURK Gold Member
gokbey' Alıntı:
konuyu takip diyor musun bilmiyorum ama ben de karşıt görüş olarak bulaşma diyim.
ısıtma sorun olur, buğu sorun olur, benzin yakışı fazla olur, sorunlu bir araba ise zırt pırt problem çıkarır, kapılarının içine su girer, sileceği yetişmez vs vs...
Gökbey abi,
zaten böyle bir iş için sağlam miktarda para, emek ve zaman lazım sanırım..
Lotodan iyi bir miktar ödül kazanırsam denerim :)

Görüntü olarak çok sevimliler çünkü, sadece haftasonu kullanımlık çok keyifli olabilir ama şimdilik benim için hayal..

dodgesnake

vwTürk Üyesi
2. resim çok süper ve yaratıcı olmuş :D

muratcem

vwTürk Üyesi
ademirden' Alıntı:
1 gün bende vosvos sahibi olacağım, özellikle bu yazıyı okuduktan sonra..
Beni inanılmaz çekiyor, 2. bir araç olarak, keyif için tutulabilinecek bir araç.
'Herby' görünümlü olsun isterim ama :)

umarım sahip olursun çünki anlatımaz bir zevk aracıdır. yaşamalısın :)

cihanbf7545

vwTürk Üyesi
benım polomu avatardakı gıbı yapmama ne kadar para gıder bılgısı olan varmı?

muratcem

vwTürk Üyesi
gokbey' Alıntı:
sorun mu??
evet hepsini yaşarsın sonuçta 30 yaşını aşmış bir araba sahibi olacaksın sonuçta.
kışın dikiz aynası buharlanır sonra donardı.. :) o bile keyif verirdi ama :) ben üniverstede okurken sahiptim inanmazsınız en kısası 1.85, kilo ortalaması 85 olan 7 arkadaş içine sığıp deliler gibi dolaşıyorduk binmemiz 10 dakkamızı alıyordu ama... inmemizi tahmin bile edemezsiniz.. :) güzel günlerdi.. yaa nasıl canım çekti bir tanede ben alayım derler toplar paşalar gibi binerim..

till bramble

vwTürk Üyesi
konuyu takip ediyorum tabiyki voswos bir hastalıktır bende 1303 hastasıyım. bende zaten golf 4 var ama ben ikinci araç olarak alıcam bunu. ve eminimki golften daha fazla kullanıcam cunku bu arabayı çok seviyorum. korkum ise sevdigim bu araba bana çok sorun çıkarıpta kendisini benden sogutması.
Herşeye ragmen izmirden temiz bir voswos alacam gibi gozukuyor.

dodgesnake

vwTürk Üyesi
Bu aksam baktimda Izmirdekiler temiz duruyor ama millet cilgin fiyatlar istiyor...

Üst Alt