1.8t motor rektefiye. (Çözüldü)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Suction jet pump; Muratın bahsettiği gibi karmaşık bir valf sistemidir bu parçaların direkt olarak iptali söz konusu değil, tam tersi karmaşık halini daha düzenli ve daha sağlıklı hale getirmek için tadilat yapıyoruz. Buda demek oluyor' ki aracın çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek farklı bir şey yapmıyoruz. Mesela benim arabanın motor kodu AJL bahsi geçen düzenek benim araçta yok benim aracın motorundaki düzeneğin aynısını (sadeleştirilmiş halini) uyguluyoruz orijinalliğinden bir şey kaybetmiyor...

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Bende bugün son güncellemeyi yaparak işlemleri bitirdim. Karter havalandırma dirsek borusu kırılmış hem yağ buharı geliyordu hemde kötü bir koku. Belki size faydası olur diye epey fotoğraf çekip üzerinde işaretledim.

Eski hali.

Yeni Hali.

Yeşil Hat : Fren Vakum Hortumu yani Westinghouse giden hortum. Direkt emme manifolduna bağlandı.

Sarı Hat : Yardımcı Fren Vakum Pompasına giden hortum. Direkt Westinghouse ile bağlandı.

Kırmızı Hat : Karter Havalandırma. Mavi hat ile T yapıparak direkt emme manifolduna bağlandı.

Karter havalandırma için yeni yapmış olduğum Metal çekvalfli hortum demeti. Bir ucu N249'un olduğu taraf gidecek.

Bol miktarda metal çekvalf kullanıldı.

Bunlarda en son artan hortumlar...

Son düzenleme:

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
bu kısım bende de yağ buharı gibi kaçak yapmaya başlamış tesadüfe bak ...

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
ben hala çözemiyorum bu kısımları sizin arabanın neresinden gectigini :)

ilhanmelih

vwTürk Üyesi
İsim
aydın toprak
Araçta benzin ya da egzos kokusu var, bayramda 2000 km yaptım bizi rahatsız etti, klimayı açınca koku gidiyor ve sürekli gelen bir koku değil, genelde yokuş aşağı inerken geliyor. Tuna otoya gösterdim, gaz verip kontrol edildi, egzos boğaz contan değişecek denildi, ancak işimiz çok yarın gelirsen olur denildi. Buradaki ustama gösterdim, biz motor yapılırken o contayı değiştirdik, kaçırma yapsa etrafında kararma olacağı söylendi, egzos kapatılarak denendi, şamandıra kontrol edildi sorun yok denildi. Araç LPG’li olduğu için gaz kaçak kontrolü yaptırdım onda da sıkıntı yok. Benzin filtresi uzun yıllar değişmemiş, benzin hortumu ve filtresini değiştirdim, 80 km yolda koku yoktu, tamamen çözüldüğünden emin değilim. Bu arada Egzos boğaz contası orijinal değil, eskisine göre yaptırılmış.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Kaçırabilecek yerler egzoz manifoldu turbo egzoz çıkışı ve contaları. Tuna Mehmet usta bayram sonrası çok yoğundu geçmiş olsun Aydın bey.

Üst Alt