1.6 SR Bora direksiyon pompa müşürü degisimi

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
Merhabalar. Uzun zamandır hidrolik direksiyon yağı eksiltme yapıyordu. Ekleme yaparak gidiyordum. Usta ya götürdüğümde revizyon yapılması gerekebilir. Açmadan bilemeyiz dedi. Eksiltme için her noktayı kontrol edeceğiz dedi. Müşür tarafı bariz yağ kaçırıyordu. O kısmı gösterdiğimde orayı değiştirir bakarız demişti. Direksiyon pompa sesi arttığında sürekli yağ ekledim . Öncelikle müşir değişimi yapılarak kontrol etmek istediğimden işlemi biraz araştırdım. Kendim yapabileceğime inandığım için parcacidan 1j919081 kodlu parçayı Borsehung marka olarak aldım. Bayram da bi boşlukta yarim 15 dk da değişimini yaptım. Eksilen yağı tamamladım. Şu anda yağ atma olayı kalmadı.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Elinize sağlık inşallah yağ eksiltmeyi kesmiştir.

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
Teşekkürler görünürde bir damlayan sızdıran yok. Takipteyim.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
soketin içindeki pinlerden sızdırıyor o müşür. Orjinal değilse tekrar sızdırır. Benim 4 kere değiştirmişliğim vardır o parçayı. Ama görünüşe göre orjinal parça tedarikçisinden gelmiş. Sahteler daha zayıf gövdeli oluyor.

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
soketin içindeki pinlerden sızdırıyor o müşür. Orjinal değilse tekrar sızdırır. Benim 4 kere değiştirmişliğim vardır o parçayı. Ama görünüşe göre orjinal parça tedarikçisinden gelmiş. Sahteler daha zayıf gövdeli oluyor.
Evet soket ici yag doluydu. Kaliteli bir sey almak icin Ozellikle alirken Parcacida inceledim.Oem marka dedikleri vardı. Soket ile metal parca birleşim noktası yalıtilmamıştı. Bu markada yalitilmisti. servis orjinal parca için 263 tl istedi. Bu ürünü 60 tl ye aldım.

vwgolf4

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
S
Umarım sorununuz düzelir. Benim golfte de aynı sorun var. Bu yıldaki golf ve boralarda oluyormuş ustanın dediğine göre. O yüzden değiştirmedi benim aracın soketini. Yenisini taksam yine yağ kaçıracak bir süre sonra demişti.

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
Umarım sorununuz düzelir. Benim golfte de aynı sorun var. Bu yıldaki golf ve boralarda oluyormuş ustanın dediğine göre. O yüzden değiştirmedi benim aracın soketini. Yenisini taksam yine yağ kaçıracak bir süre sonra demişti.
Arabam 10 yildir bende. Bugune kadar cok az problem cikardi. Son 1 yilda ustalara da guvenim azaldigi icin ustunde durmamistim. Problemim Şimdilik düzeldi. Ama takıp etmek lazım. Bide bende yağ kaçağı ve ses artmıştı. Neredeyse vuruntu yapıyormuş gibiydi. Şimdilik bunlar ortadan kalktı. Bence sorunlar artmadan değiştirmek iyi olur düşüncesindeyim.

vwgolf4

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
S
Arabam 10 yildir bende. Bugune kadar cok az problem cikardi. Son 1 yilda ustalara da guvenim azaldigi icin ustunde durmamistim. Problemim Şimdilik düzeldi. Ama takıp etmek lazım. Bide bende yağ kaçağı ve ses artmıştı. Neredeyse vuruntu yapıyormuş gibiydi. Şimdilik bunlar ortadan kalktı. Bence sorunlar artmadan değiştirmek iyi olur düşüncesindeyim.

Sizi birkaç ay sonra tekrardan rahatsız edeyim kusura bakmazsanız. İlerleyen süreçte yağ kaçırma probleminiz kesilmiş olursa ben de değiştireyim. Benim de direksiyonu çevirirken devir aşırı hareketleniyor açıkçası memnun değilim bu durumdan.

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
Sizi birkaç ay sonra tekrardan rahatsız edeyim kusura bakmazsanız. İlerleyen süreçte yağ kaçırma probleminiz kesilmiş olursa ben de değiştireyim. Benim de direksiyonu çevirirken devir aşırı hareketleniyor açıkçası memnun değilim bu durumdan.
Tabiki buradan yazabilirsiniz. Aynı tatsizliklardan dolayı değiştirdim.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
bizim dizellerde bu müşürden hiç kacırma yapmıyor genelde 1,6larda var. kolay gelsin elinize saglık umarım sorun çözülür.

atalayg

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
*_*
bizim dizellerde bu müşürden hiç kacırma yapmıyor genelde 1,6larda var.
Dizel Durumunu bilemiyorum. Ama dizellerde ireksiyon sistem yapısı degisik değildir diye düşünüyorum. Ama Enteresan.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
pomba daha verimli daha güclü direksiyon hafif.

Üst Alt