• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Arama sonuçlarınız

1. diseqc

2000 POLO 6N2 SU EKSİLTME-HARARET ARIZA IŞIĞI SÜREKLİ YANIYOR.

parça bozulmuş ise tamiri mümkün değil ama kolay bozulan bir parça değil görevini yapmasına engel bir durum var mı kontrol edin yuvasından çıkmış kablosunda kısa devre, vs bir durum var mı kontrol edin birde motorun diğer hararet müşürlerinden birde bozulmuş olabilir ısıyı okuyamadığı durumlar...
  2. diseqc

merkezi klidin saçmalaması hk.

Merhaba; Bu aralar konular bir birini izliyor, o nedenle destek olup emeği geçenlere bu itibarla tekrar teşekkür ederim. Bu sayede arabayı adam edeceğiz inşallah. Sorunuma gelince arabanın sağ arka kapısı içeriden kilitlediğim zaman kilitlenip hemen ardından tekrar açılıyor, diğer kapılar...
  3. diseqc

2000 POLO 6N2 SU EKSİLTME-HARARET ARIZA IŞIĞI SÜREKLİ YANIYOR.

Aracın su genleşme kabının (Su haznesi) altında bir sensör var bidonda su olup olmadığını algılamaya yarıyor bozulmuş, fişi çıkmış olabilir
  4. diseqc

Passat b5 DWA onay sesinin VAG-com ile açılması

Necdet bey teşekkür ederim. Sorunu hallettim içinden çıkan driver ile kurulumu tamamladım. Sorun şöyle çözdüm, belki karşılaşan olur; Sorun usb driverin imzalı olmamasından kaynaklanıyormuş Windows 10 un böyle bir handikap ı var bunu devre dışı bırakmak gerekiyor; Yöntem; windows10 -yönetici...
  5. diseqc

kablo geldi ancak driver da sorun yaşıyorum windows 10 64 bit şimdi bunu bulmam lazım elinde driver olan var mı ??
  6. diseqc

Bora vagcom önerisi ve motor yenileme

Bence arabaya blok ölçümü yapılmadan tam bir inceleme yapılmadan motor yaptırmak pek mantıklı değil araba yağı başka nedenlerden de eksiltebilir sistem iyice kontol edildi mi bir yerlerde basınçla sistem dışına çıkan yağ olabilir. Karter havalandırma sistemi kontrol edildi mi ?? araç conta...
  7. diseqc

Boramızı Bastık BBS yi çaktık Düz Borumuzu Kaynattık

Güzel olmuş, rengine yakışmış. Hayırlı olsun inşallah
  8. diseqc

Kablonun yazılımını windows güvenlik duvarı ile internete erşimini kapatmayı düşünüyordum bunun haricinde kapatmam gereken bir yeri var mı ?? Kablonun güncelleme bölümü neresi necdet hocam biraz daha açıklarmısın yazılılımın içinde falan mı ??
  9. diseqc

Necdet hocam kablo kargoda geliyor, fiyata kargo dahil, fiyat uygun gibi geldi. Zaten elime ulaşıp denedikten sonra ücretini göndereceğim sağ olsun gönderici yardımcı oldu. Güncelleme almasa da olur, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi uzun bir üre araç değiştirmem pek mümkün değil gibi...
  10. diseqc

Aliexpress sıkıntı daha önce de bir kaç defa aliexpresse niyetlendim bir türlü güvenemedim bu kablodan daha orjinal birşeyin aliexpress de satılacağını düşünmüyorum. kablonun orjinal olmadığını zaten tahmin ediyorum sadece kalibrasyon ve de başlık da belirttiğim kodlamaları yapsın yeter gibi bu...
  11. diseqc

Bir de yazılım konusunda tereddütlerim var gönderici lisanlamada falan sorun yaşamazsın diyor ama emin olamadım. Lisanslamada sorun yaşarsam yazılım konusunda bulabileceğim bir yer var mıdır?? sizin kullandığınız 12.12 sürümü bu kabloya uyar mı uyarsa paylaşırmısınız ??
  12. diseqc

Necdet bey az önce letgo da 11.11 bir kablo buldum 100 tl ye anlaştık sizce almalımıyım ?? iş görür mü ? bu aracı epey bir süre binaceğim kablonun fiyatı da uygun sanki resimleri ekliyorum
  13. diseqc

necdet hocam desteğin için sağ ol. Bendeki kablo bu güne kadar işimi gördü arıza sildim falan ama artık pekte bir işe yaramıyor. Aslında 2000 passat da aktif edilecek pekte bir özellik yok ama kalibrasyon falan da yapamıyor o nedenle yenisine bakıyorum aslında, ama güvenilir bir tedarikçi...
  14. diseqc

Merhaba; Nette dolaşırken gördüğüm bir özelliği benim aracımda da aktif etmek istiyorum ama benim elimdeki vag-com 409.1 -s modeli yani epey eski bu kablo ile kodlama yapmak çok zor kodlama yardımcısı falan yok aslında bir kaç yerde video ile açıklanmış olanları var ama onların vag-com 12...
  15. diseqc

Silecek kolu üzerindeki fasıla ayar düğmesi problemi

Benim aracım da da aynı sorun var 2000 passat ön cam bende önceki sahibinde değişmiş ama sanırım sanayide değişmiş eski sensörü kazıyıp yeni cama takmışlar pekte iyi bir işçilik olmamış üstten bakınca bile anlaşılıyor o nedenle randımanlı çalışmaması normal. Genelde geç devreye giriyor cam...
  16. diseqc

Passat 1.8 egzantirik zinciri elektronik gergisi ses yapması sorunu

Merhaba; Başlıkta da belirttiğim gibi rolantide araç çalışırken motorun arka kısmından tıkı tıkır bir ses geldiğini fark ettim bunu fark ettiğimde de aracın motor takozlarını değiştirtirttiğim için sanayide ustamın yanındaydım çağırdım sesi dinlettim ekzantirik gergisi görevini yapamıyor ses...
  17. diseqc

Labmda sensörü, maf sensörü kesik kasik aralıklı hatası ve egr valfi var mı ??

Merhaba; Aracım 2000 model passat turbosuz düz 1.8 atmosforik apt motor sabahları motor ısınana kadar bazen tekleme sorunu oluyor wag com ile arıza kodlarına baktığımda ; 16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity P0134 - 35-10 - - - Kesik kesik aralıklı 16486 - Mass Air Flow...
  18. diseqc

Yağmurlu ve serin havalarda arabanın daha bir güzel çalışması ??

Merhaba; Başlıkta da belirttiğim gibi bir durumu fark ettim aracım 1.8 atmosferik passat lpg li araç bol yağmurlu ve serin havalarda gidişi daha bir güzel gaza tepkisi, vites aralarında daha iyi tepkiler veriyor. çok afaki belli değil ama sürekli kullandığım araç olduğundan farkı...
  19. diseqc

2 tuşlu olan bora anahtar kumandasını 4 tuşlu yapma

Merhaba; Konuyu tekrar canlandırdım ama benimde bu konuda yapmak istediklerim var. Aracım 2000 model 1.8 b5 passat konuda bahsedildiği üzere bagaj açma tuşu olan bir kumanda istiyorum 4 tuşlu olmasa da olur, sorum şu ; benim araba sanırım mk4 olarak geçiyor orjinal kumandası iki tuşlu aşağıda...
  20. diseqc

B5 Passat Fabrikanın üzeirne takıtığı yada önerdiği lastik ebat ve yük (91,94 ?)

Merhaba arkadaşlar; Aracım 2000 model b.5 1.8 passat aracın kaput için de yazan ağırlığı 1850 kilo aracımın lastiği yarıldı yeni bir lastik alacağım ancak tereddütlerim var. HEr aracın şoför kapsının içinde alınacak lastik bilgileri yazıyor ancak benim araçta yok bu yaşa kadar sökülmüş...
Üst Alt