• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Arama sonuçlarınız

1. hosmy

Boramızı Bastık BBS yi çaktık Düz Borumuzu Kaynattık

Hayırlı olsun, oturaklı olmuş. Güle güle kullanın. Kazasız, belasız, arızasız günlerde inşallah.
  2. hosmy

Polo periyodik bakım hakkında yapmam gerekenler

Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 VW onaylı çok üstün bir yağdır. https://shell-livedocs.com/data/published/tr/51bbdabe-85ea-449c-b5af-9aff9166860a.pdf Mobil 1 ESP Formula 5W-30 Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 Motul 8100 X- Clean + 5W-30 Liqui Moly Top Tec...
  3. hosmy

Bu da bizim Haylazline

Evet sizin kullandığınız ürün de aynı işi görüyor. Ben de ondan alacaktım fakat hiç bir satıcı ürün hakkında merak ettiklerime doğru dürüst cevap vermeyince kızdım ve sorularıma açık ve net cevap verebilenlerin ürününü aldım. ( Satıcı , sattığı ürün hakkında...
  4. hosmy

Bu da bizim Haylazline

Araç konusunu hangi bölümde açıyoruz. Araca yapılan bakım- değişiklik vs. mi paylaşılıyor. Gerçi araç 2017-Temmuz çıkışlı ve henüz 19 bin km de. 2018 - Temmuz da yıl dolduğu için, 10 bin km de iken , ilk 15 bin bakımına girdi. ( 930 tl ) Araçda fabrika çıkışı ...
  5. hosmy

Bütün markaların yedek parça no. katalogları

Alttaki lik 'i tıkladığınızda, açılan sayfada, önce araç markasını seçiniz. Sonra, açılan sayfanın sağ üst köşeden Türkçe dil seçeneğini seçiniz. Sonra da araç modelini seçebilirsiniz. https://7zap.com/en/catalog/cars/
  6. hosmy

Golf 5 bobin önerisi?

MANN da filtre işinin piridir. Onu ' da Hengst - Ufi - Mahle - Bosch - Purflux - Meat Dorıa - Magneti Marelli takip eder, Yanlız Bosch ' un Almanya ve İspanya üretimi olanlar gerçek kalitesindedir. Afrika ve Çin üretimleri pek randımanlı değil. Önceliğiniz ger zaman...
  7. hosmy

Golf 5 bobin önerisi?

Bujı ve bobinde BERU , sensör ve sösterge sisteminde de VDO (Sıemens) bu işlerin gerçek piridir.
  8. hosmy

Motora yük binince silkeliyor

Önden çekişli araçlarda, şanzıman ' ın konumu gereği, aks millerinin boyları eşit değildir. Biri uzun diğeri kısa olur. Genelde sağ aks mili uzun olur. Boyu kısa olan aks mili hareket halinde balans ( titreşim ) yapmaz, fakat uzun olan aks mili hareket halinde salgı...
  9. hosmy

Golf 5 bobin önerisi?

En İyiler : BERU (Alman) - BOSCH (Alman) - HELLA (Alman) - NGK (Japon) - Magneti Marelli ( İtalyan ) - Delphı ( Alman) https://megaparca.com/volkswagen-golf-5-2004-2009?kategori=Ate%C5%9Fleme
  10. hosmy

Bana bir araç alalım

Bence araç çok güzel. Fiyat da güzel. Ama içine oturmadan karar vermeyiniz. Çünkü içi biraz dar. Yakıt konusuna gelince, sık sık uzun ol yapmıyorsanız dizelden uzak durunuz. Bu aracın yakıt verileri ise gayet güzel.
  11. hosmy

Bana bir araç alalım

Linklerini verdiğim Jetta ' ların modeli yüksek ve düşük km ' li. Bence değerlendirin. Bildiğiniz araç sonuçta. A3 ' e gelince. Jetta ' dan daha kaliteli ve üstün olduğu aşikar. Ancak kalite algısı, biraz da görecelidir bir şeydir, kişiye göre değişir. Bana kalite...
  12. hosmy

Bana bir araç alalım

Neden Jetta ile devam etmiyorsunuz. 1.2 Tsi https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kazasiz-full-plusfull-otomatik-jetta-644997824/detay 1.4 Tsi...
  13. hosmy

Golf 4 Sola Dönüşlerde Gelen Uğultu

Rot ayarı bozukluklarında sağa veya sola dönüşlerde, genelde lastik ciyaklama yapar ( pati çekerken çıkan ses gibi ses çıkar ). Balans ayarı bozukluklarında ise 90 - 100 km arası hızlarda, düz giderken , araç belirgin şekilde titreme yapar, bu titreme direksiyon...
  14. hosmy

Akaryakıtta Self Servis Dönemi

Ben de self servisten yanayım. Daha depo kapağını açıp kapatmayı beceremeyen, açtığı depo kapağını (depo kapağında yeri olmasına rağmen) bagaj kapağı üzerine veya aracın tavanına koyan ve oradan yuvarlanıp yere düşüren, sonrada kendini pompacı zanneden denyolar...
  15. hosmy

1.9 TDI Akü Tavsiyesi

Akü ölçüleri ( yükseklik x genişlik x uzunluk ) akü kataloglarında yazıyor. Akü tablanızın boyutlarına göre seçim yapabilirsiniz. Bazı markalarda ( inci - mutlu ) aynı özellikte akünün, hem yüksek, hem alçak tip olan modelleri mevcut...
  16. hosmy

Touareg 5w-30 mu 5w-40 mı ?

Katalog her iki yağı da uygun gösteriyor. uzun bakım aralığı için 5w-30 ( 15 bin km olabilir ) kısa bakım aralığı için 5w-40 ( 10 bin km olabilir ) tavsiye ediliyor. ama her ikisi de benzinli motorlar uyumlu. Motor yağı; - Touareg(TOUA) [EUROPA 2008 yıl]...
  17. hosmy

Golf5 BAG motor termostat problemi

Gövdesi ile birlikte almanıza gerek yok. Sadece termostat ları alıp değiştiriniz. Gövdeli komple: https://www.parcafilosu.com/ara?q=03c121111h Sadece termostatlar ( 2 adet ) 83-105 olan var, 87-105 olan var, artık hangisi sizinkine uyumlu ise...
  18. hosmy

Klima fanı susmaması (yardım)

Değiştirdiğiniz 30 amperlik sigortayı söküp gözlemleyiniz. 30 amperlik sigortalar genelde klimanın sigortasıdır. Sigortayı söktüğünüzde fanın durumu normale dönerse , o sigorta hattında kısa devre veya zorlayıcı sebep vardır. Klima sistemini iyi bilen bir elektrikçi...
  19. hosmy

K.Maraştan Selamlar

Hoş geldiniz. Hayırlı, keyifli, aktif paylaşımlar dileğiyle.
  20. hosmy

vw passat b5.5 1.8T motor tekleme problemi

Geçmiş olsun. Paylaşım için teşekkürler.
Üst Alt