Arama sonuçlarınız

1. diseqc

GOLF 5 TAVAN DÖŞEMESİ SORUNU VE DİREKLERİN SÖKÜLMESİ HK.

Yine iyi bir yere denk gelmişsiniz güzel olmuş. Güle güle kullanın. Geçen yıl benim aracın da tavanı yaptırmıştım ama ben sizin kadar şanlı değildim arcı perişan ettiler aklıma geldikce bildiğim en kötü cümleler ile anıyorum. tavanı sökerken de takarken de araca epeyce zarar verdiler hatta...
  2. diseqc

Stop etme sorunu

Bu sorunun bir çok nedeni olabilir iyice emin olmadan parça değişimi yapmamanızı öneririm. Lpg enjektörleri sorunlu olabilir geçmiş olsun
  3. diseqc

Araç kendini yumuyor gitmiyor

Bir kaç hafta önce benzer şikayetler ile bir konu açmıştım şimdilik benim petformans yerine geldi sizinde kontrol etmenizi öneririm https://www.vwturk.com/forum/mesajlar/b5-passat-1-8-turbosuz-emme-manifoldu-vakum-tuepue-calismiyor.100252/
  4. diseqc

2011 Carevelle Esp Sorunu

rica ederim düzelir inşallah.
  5. diseqc

Abs sensörleri tekerlerin dönüşünü ölçer bir tekerlek diğerlerindan fazla yada az dönüyorsa sistem bunu işler mesela ön tekerlekler durma noktasına gelmiş arka tekerler fazlaca dönüyor sa abs devreye girer blokajı önler aynı şekilde ön tekerler fazla dönüp arkalar az dönerse bu durumda asr - esp...
  6. diseqc

ABS sensörü hatalı veri okuyor kirlenmiş olabilir..
  7. diseqc

polo gösterge sorunu

aracın elektrik alt yapısında daha önce yapılan bir onarım yada ilave led gibi bir müdahale varsa önce oralara bakmanızı öneririm genelde sorun bu durumlardan çıkıyor açıkta kalmış bir kablo bir şekilde sürekli akım olan bir kabloya temas ediyor bu gibi sorunlara neden olabiliyor.
  8. diseqc

Passat 1.8 arıza kodu yardım

P0135 Oksijen sensörü ısıtıcısı çalışmıyor motor ısınana kadar araç fazla yakar gürültülü çalışır - Önce sigorta ve akü kontrol edilmeli düzgünse yeni oksijen sensörü lazım https://otomobilteknoloji.blogspot.com/2018/11/p0135-ariza-kodu-oksijen-sensoru-isitici.html bu sitede detayları mevcut...
  9. diseqc

Debriyaj Sorunu

Genelde şanzıman inince baskı balata yarı ömrüne gelmiş olsa dahi değişimi öneriliyor işçilik parası vermişken bir daha tak sök pahalıya patlar nedeni ile değişim önerirler ama baskı balatan yeni ise değişime gerek kalmaz aslında baskı balata değişirken debriyaj bilyasının da muhakkak değişmesi...
  10. diseqc

ABS Işığının Yanma Sebepleri

Benim abs ışığı da geçen yıl köy yolundayken sağa sola fazla manevra yaparken yandı kontağı kapatıp açtım söndü sonra tekrar yandı nette yaptığım araştırma neticesinde ön tekerleklerde olan abs sensörlerinin tozlanabileceği ve bu nedenle okuma hatasına düştüğüne denk geldim aracın altına uzanıp...
  11. diseqc

Direksiyon arızası ve sertlesme

Sanırım arabanda elektroservo direksiyon bar önceki arabam skofa fabia da var beni epey upraştırmıştı o nedenle elektro servo diroksiyon duyunca biraz ürperirim elektroservo direksiyonlar iyi akım çeker akü zayıfsa düzgün çalışamaz fazla da zorlamayın kalıcı hasara sebep olabilir üzerinde ki...
  12. diseqc

Oksijen sensörünü değiştiren var mı?

Merhaba; Oksijen sensörü mototor için olmazsa olmaz bir parçadır ister benzinde binin ister LPG de oksijen sensörü muhakkak sağlıklı çalışmalı yoksa aracınız fazla yakar, çekiş düşer, vuruntulu çalışır v.s gibi sorunlara sebep olur. Benzinde kullanınca arıza lambası yanmıyorsa LPG...
  13. diseqc

GOLF 5 DEBRİYAJ SORUNU

Bence sorun parçadan çok montaj hatası gibi duruyor sistem bir yerden hava alıyor oda geri dönme aşamasında oluyor itme aşamasında olsa yağ kaçırır geri çekerken sisteme hava alıyor gibi duruyor. Yüksek basınçlı bir sistem iğne deliği kadar açıklık tüm sistemi bozar. Araç çalışmıyorken basınç...
  14. diseqc

Boğaz Kelebeği Temizliği (Resimli Anlatım).

Bu işi yapacak arkadaşlara fikir olması açısından Şimdi ki aracımı sökerken çektiğim bir kaç fotoyuda paylaşıyorum bu arada bir konuya da dikkatinizi çekmek isterim bu işi yapacağınız zaman motor soğuğa yakın olmalı gövde ve bopaz kelebeği tamamen aliminyum olduğundan yalama olabilir sıkarken...
  15. diseqc

Boğaz Kelebeği Temizliği (Resimli Anlatım).

Konuyu yıllar önce ben açmıştım o zaman ki aracım 1998 passat üzerinde çalışmıştım. konuya tekrar mesaj gelince fotoları belki duruyordur diye yedek diskimi tarattım, tüm fotoğrafları yedeklerken onları da almışım mesajın orjinalini editleme kalkmış herhalde o nedenle fotoları yeniden orjinal...
  16. diseqc

b5 passat 1.8 turbosuz emme manifoldu vakum tüpü çalışmıyor

aliexpress de 10 $ gibi küçük bir rakam basit de bir parça zaten aliexpressden hiç alışveriş yapmadım bir deneme yapma vakti geldi galiba arada iyi fiyat farkı var
  17. diseqc

Yaptığım onarım çok sağlıklı olmadı diyaframın yırtık yeri sürekli açılıyor. Diyafram oldukça hareketli bir parça yapıştırdığım yer sertleştiğinden kıvrılma yükü yapıştırıcının bittiği noktaya biniyor bu durumda biraz kullanım sonrası orası yırtılıyor orayı da yapıştırdım bu sefer biraz daha...
  18. diseqc

VW Passat B5-B5.5 Kullanım Klavuzu PDF Tüm Sayfaları ile Nette İlk

merhaba daha önce forumda paylaşmıştım aşağıda ki link de mevcut umarım işine yarar iyi günler. https://www.vwturk.com/forum/mesajlar/b5-kasa-2000-model-passat-kullanim-klavuzu-pdf.98847/
  19. diseqc

Parçayı yapıştırdım şimdilik çalışıyor ama uzun sürmez bulunduğum ilde yenisini bulamadım daha sonra bakarım artık bu arabalar da mutlaka bakılması lazım özellikle dizel olanlar kontrol etmesinde fayda var
  20. diseqc

Necdet bey desteğiniz için teşekkür ederim. Yırtık bölgeyi terason plastik yapıştırıcı ile yapıştırıp parçayı topladım. Terasonun kuruması için selonoid valfinin fişini takmadım sabah olunca fişini takıp denedim vakum yaptığını ve parçayı içine doğru çektiğini gördüm keyifle araba binip işe...
Üst Alt