Arama sonuçlarınız

1. hosmy

Bayram Kutlaması

Daha nice bayramlara birlikte ulaşmak dileğiyle, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
  2. hosmy

Polo 9n3 tavsiyelerinize ihtiyacım var..

1 - 195 / 55 R15 lastik ebatı 1.4 motorlu turbosuz aracınızı hantallaştırıp yormaktan ve yakıt tüketimini arttırmaktan başka bir işe yaramaz. Bu nedenle 185 / 55 R15 ile devam ediniz. yük endeksi XL ( 86 V ) olan lastik alırsanız özellikle sıcak havalarda daha...
  3. hosmy

KYB Amortisör T4

KYB amortisörü gözü kapalı alıp kullanabilirsiniz. Bütün Japon araçları KYB amortsör kullanır. Yeterince kalitelidir.
  4. hosmy

Bijon aralığı değiştirme

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-erc-jant-flans-cevirici-5x112-5x120-5x100-5x114,3-4x100-4x108-604349932/detay .
  5. hosmy

Scirocco alırken neye dikkat etmeliyim

3 sene kadar önce bende niyetlenmiştim, danıştığım her kez 2012 ve üzeri olanları tavsiye etti. 2012 öncesi modeller sorunlu deniyor ama ne gibi sorunlar olduğunu bilmiyorum. Ama genelde özellikle 160 hp olanlarda Dsg sorunundan bahsediliyor. O zamanlar 2012 ve...
  6. hosmy

Lastik basinc sensorleri

Servisler ve kitapçık en az yakıt tüketimi sağlayacak kullanım stiline göre tavsiyeler vermekte. Zaman içerisinde yoğun kurum oluşması ve partikül filtresinin tıkanarak sizi büyük masraflara sokması umurlarında değil. Vites değişimlerini aracı bağırtmadan...
  7. hosmy

Klima Elektrik Sorunu!...

Sizin aracın aynısı mı bilmiyorum ama şöyle bir paylaşım denk geldi.,
  8. hosmy

Lastik basinc sensorleri

Doğru söylemişler. Devirsiz ( düşük devirlerde ) kullanılan dizel araç aşırı kurum birikimine neden olur ve zamanla çok baş ağrıtır. 2500 devir altında vites değiştirmeyiniz. Ve 2000 devir altında kullanmayınız. Aracı düşük devirde kullanmaya ve 2500 rpm devir...
  9. hosmy

Fren Balata Tavsiye

Üzerinde takılı olan balatanın markası önemli değil, bir tek TRW marka balata tavsiye etmiyorum, kaliteli ve dayanıklıdır fakat çok set olduğu için %90 ses yapma ihtimali var. Yumuşak balatalar ses yapmaz. Bosch - Ferodo - Ate - Apetech - Jurid gibi ses yapmayan...
  10. hosmy

Ayna ayar düğmesi hakkında

Parça Oem numarası ile arama yapmalısınız. https://volkswagen.7zap.com/tr/rdw/polo+derby+vento-ind/po/2016-794/9/959-959005/#1 .
  11. hosmy

Polo 1.4TDI DSG Arka Kısımdan Sürekli İnce Bir Ses Geliyor.

Sadece kontağı açınız ve marşa basmadan ( aracı çalıştırmadan ) kontağı açtığınız andan itibaren ses gelmeye başlıyorsa, yakıt pompasının sesidir. Zızzzz diye ses yapar. Ancak bu ses hemen hemen her araç da dışarıdan duyulabilir, fakat araç içerisinden duyulmaması...
  12. hosmy

Kaportadaki yapışkan

. Bu ürünlerin işe yarayacağını düşünüyorum. https://www.hepsiburada.com/best-elite-sticker-folyo-yapiskan-temizleyici-sprey-400ml-p-HBV000002AO47 https://www.hepsiburada.com/akfix-c104-etiket-ve-sticker-sokucu-sprey-200-ml-p-HBV000007ZLH3...
  13. hosmy

Emniyet kemerini söktüm ama kayış açılmıyor

Koli bandı yapıştırmanıza gerek yoktu. Bu tip, kemerin zor topladığı ve kayganlık gerektiği durumlarda, emniyet kemerine önlü-arkalı boydan boya , bolca silikon sprey sıkınız. Sonrasında 8 - 10 defa ard arda kemeri çekip bırakınız. Kemerin kayganlaştığını ve...
  14. hosmy

Kaportadaki yapışkan

Aslında en iyisi ve doğal olanı Gaz Yağı. Hem boyayı koruyor hem de yapışkan reçineyi söküp atıyor. Aracın bütün dış aksamında boya koruyucu olarak uygulayabilirsiniz...
  15. hosmy

1,9tdi Combi 4 adet lastik değişimi sonrası titreme devam ediyor

Jantlarda titreme yaptıracak atıklık / bozukluk olduğunda balans ayarı tutmaz normalde.
  16. hosmy

Kaportadaki yapışkan

Bu iş için sprey ürünler var , sıktığınızda yapışkan dokuyu yumuşatıyor. Kolayca temizleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/best-elite-sticker-folyo-yapiskan-temizleyici-sprey-400ml-p-HBV000002AO47...
  17. hosmy

Orta susturucu yazılım

Katalizör iptal edilmeden, sadece Orta susturucu iptali ( anormal bir egzoz sesi çıkmıyorsa ) muayene de sorun olmaz. TUV muayenesinde, araçta yazılım olduğunun anlaşılması mümkün değil zaten. Sıkıntı olmaz. .
  18. hosmy

1.2 tdi Polo sol ön tekerin o taraftan tıkırtı sesi

Debriyaja bastığınızda ses kesiliyor, debriyajı bıraktığınızda ses geliyor ise. Debriyaj rulmanı veya prizdirek bilyasından kaynaklanan boşluk sesidir. ( Lak - Lak - Lak - Lak diye ses yapar ) Zararı yoktur. .
  19. hosmy

1,9tdi Combi 4 adet lastik değişimi sonrası titreme devam ediyor

Söz konusu titremenin, lastiklerdeki üretim hatasından veya balans ayarlarının bozukluğundan olduğunu sanmıyorum. Lastik ile alakalı titremeler, 90 km/h hıza kadar kendini göstermez , 90 - 110 km/h arası hızlarda ortaya çıkar ve 110 km/h hızı geçtiğinizde titreme...
  20. hosmy

Akü Ömrünü uzatmanın yolu. Orijinal Akü 8 yıl gidiyor muhabbeti!

Evet biz de aracı az kullanıp 3- 4 bazen 6 hafta gibi sürelerde yatırdığımız ve aracı zoraki çalışacak duruma gelen aküyü, her seferinde , şarj aleti ile doldurmak yerine aracı kullanarak şarj etmeye çalıştığımız için , akü yanığı oluştu ve orijinal akümüz...
Üst Alt