Arama sonuçlarınız

1. Altug

Büyük geçmiş olsun! (fatihche, cherokee51 ve laprea)

Sevgili Dostlar, Baktım ki bugün sevgili dostlarımız fatihche (27), cherokee51 (36) ve laprea (31), birer yaş daha yaşlanmış. Bu acılı günlerinde VWTURK ekibi olarak kendilerine acılarını paylaştığımızı bildirmek istedim :D Dostlarr! Yaşgününüz kutlu olsun, nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu...
  2. Altug

Sn. Dodgesnake, danışmadan bekleniyorsunuz.....

Sevgili Robin, Yaşgünün kutlu olsun, nice güzel seneler dilerim... :)
  3. Altug

Blackberry Internet Servisi rezaleti

Aşağıdaki problem dün (10.11.11) 'de yaşandıktan ve düzeltildiği bildirildikten hemen sonra yine bugün aynı problem devam ediyor. Yıllardır iPhone kullanan ve taze bir Blackberry kullanıcısı olarak açıkcası bu arızanın bunca uzun zamandır giderilememesi çok moralimi bozdu...
  4. Altug

OGS Cihazınızın İç kısmı (Küçük & yeni OGS)

Sevgili dostlar, Daha önce eski nesil OGS'nin iç mekanizmasını paylaşmıştım. (Bkz. http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?70846-OGS-Cihaz%FDn%FDz%FDn-%DD%E7-k%FDsm%FD-(B%FCy%FCk-amp-eski-OGS) ) Sevgili Mecit (MECOO) de bana "yenisini merak ediyorum" demişti, yeni nesil cihazların içini de...
  5. Altug

OGS Cihazınızın İç kısmı (Büyük & eski OGS)

Evet sevgili dostlar, Eski OGS cihazımızı iptal ettiğimizde bankadaki görevli kırıp atabileceğimizi söyledi. Bende bu işlemi sizlerle paylaşayım dedim, belki içini merak eden vardır diye :) OGS Cihazımızı üstte görünen tırnaklarından kanırtmak suretiyle açıyoruz. İç mekanizma ekte...
  6. Altug

Yeni Passat 1.4 TSI 122 hp DSG sürüş izlenimleri

Yeni 1.4 TSI 122 hp'lik DSG Passat'ı 50 km kadar kullandım. İzlenimlerimi paylaşayım istedim. Diyeceğim o ki, sakın ola ki kimse motorunu zayıf diye düşünmesin. Gaza hafif yüklenmeyle oldukça tatmin edici şekilde hızlanıyor. Aracın 1.4 motorlu olduğunun idrakı ile aracı sürerseniz...
  7. Altug

Passat Variant alır mıydınız?

Sevgili Dostlar, Yakın zamanda elimizdeki 2006 model 60.000 km'deki DSG şanzımanlı 2.0 TDI Passat Variant'ımızı satılığa çıkartma niyetindeyiz. Kazası, boyası vb. bir kusuru bulunmayan, bakımları vaktinden hep önce yapılmış ve lastikleri değişmiş bir araç olduğu üzere, açıkcası rahat...
  8. Altug

Passat anahtar pil değişimi

Az evvel Passat'ımızın pilini değiştirdim de, nette Türkçe bir kaynak bulamadım. Bulamayınca resimleri alıp kendim oluşturdum, sizlere de sunuyorum. 1. Adım: Anahtarın metal kısmının üst tarafında bulunan ve içinde plastik anahtarı taşıyan kısmı, anahtarın üzerindeki metali sola hafifçe...
  9. Altug

Nice yaşlara Can...! (canyildiz)

Can başkan, Sana tüm sevdiklerinle birlikte geçireceğin nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu seneler dilerim..! :)
  10. Altug

Golf IV 1.6 Açık Hava filtresi montajı (Resimli - Videolu)

Eğer motorunuza uygun bir Cold Air Intake kit bulamazsanız, o zaman benim 2006 da Maslak-Powershop'ta uyguladığımı yaptırabilirsiniz. Pipercross Custom kit (Yağsız sünger filtre ile..) Filtrenin yağsız olması MAF ömrü açısından önemli, yağlı filtrelerde içeriye gelen pislik MAF'a...
  11. Altug

RS5 Istinye Park'ta....

Az önce geldi haberi, hakikaten bu makinayı görmek için sabırsızlanıyorum.. RS5... :zıp:
  12. Altug

Dilimize sahip çıkalım

13. Altug

CASPER bilgisayar rezaleti! (Şimdilik mutlu son..)

Sevgili dostlar, Normalde böyle yazılar yazmayı sevmem. Yazmam da.. Ancak öylesine kızdım ki, bir yerlerden duyurmak farz oldu.. 03.03.2010 tarihinde Casper'ın yetkili satıcısından Casper NIRVANA 15.6" CPQ.I720-6M35P modelindeki dizüstü bilgisayarı 2200 TL ödeyerek satın aldım. Bu bilgisayarı...
  14. Altug

Istanbul'a yakın görülesi yerler

Merhaba sevgili dostlar, Bu önümüzdeki 2010 'da planlarım arasında Istanbul'a yakın görülesi yerleri ziyaret etmek var. Mesela araba atlayıp, çok aşırı uzaklaşmadan (en fazla 2 saat civarı) görülebilecek nereleri var? Nereyi tavsiye edersiniz..?
  15. Altug

Benzinli motorlar yakıt ve ateşleme sistemleri

Müthiş bir döküman, incemelenizi tavsiye ederim.. http://issuu.com/motorsitem/docs/benzinli-motorlarin-yakit-ve-atesleme-1
  16. Altug

Hava-yakıt karışımı nedir?

Lean: Fakir Stoich: Kimyasal orantılı - dengeli Rich: Zengin Hava-yakıt(benzin) oranı silindir içine motor emiş yaptığı sıradaki yakıt hava kütlesi oranıdır. İçten yanmalı motorlarda emisyon değerlerini düşürmek için, modern araçların motorlarında yakılan yakıt miktarı kontrol edilmektedir...
  17. Altug

Katalitik konvertör nedir? Nasıl çalışır?

Şu anda trafikte milyonlarca araç gezmektedir ve her biri de birer hava kirliliği kaynağıdır. Özellikle büyük şehirlerde, trafikte gezen araçların yarattığı kirlilik toplandığında büyük problemlere yol açabilir. Bu problemleri çözmek için devletler kendi içlerinde kirliliğin miktarını...
  18. Altug

Debriyaj nedir? Nasıl çalışır?

A: Motor B: Debriyaj C: Debriyaj pedalı D: Düz şanzıman Eğer düz vites bir araç kullanıyorsanız, aracınızda birden fazla debriyaj olduğunu öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz. Aynı şaşkınlık otomatik vitesli araçlarında debriyaj(lar) olduğunu öğrenen dostlarımızda da oluşabiliyor. Bu yazıda, neden...
  19. Altug

Şu sesin çıkacağını bilsem :)

2.0 TFSI 'dan da şu sesin çıkacağını bilsem..... :zıp: http://www.dailymotion.com/video/x6gm81_gmg-b7-rs4-wcgt-exhaust_auto
  20. Altug

VW-Audi-Porsche için modifiye örnekleri

http://gallery.achtuning.com/main.php/v/Customers/ Oldukça detaylı ve güzel bir site. Fikir isteyen üyelerimiz için birebir :)
Üst Alt