Arama sonuçlarınız

1. vw061

caravelle lastik jant uyumu hakkında ...

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ofsetli jantın viraj performansı yol tutuşu her zaman daha iyidir. Geniş taban lastik fark ettirir. Sanırım 50 yanak lastik kullanıyorsunuz. Orijinaline göre elbette konfor fark edecektir. Jantlarınız hafif alaşım ise 10-11 kg ağırlında ise yakıt tüketimini...
  2. vw061

Orta susturucu yazılım

Çok sert bir yazılımla 50 hp de alabilirsiniz. Chip uygulaması yapınca zaten doğaya zarar vermiş olacaksınız. 1.Aşama yazılımla 30 hp rahatlıkla alırsınız. Konvertör iptal edilmeden de olabilir. Ama konvertör varken istediğiniz sesi alabilir misiniz bir şey diyemem? Neticede konvertör...
  3. vw061

Orta susturucu yazılım

Yazılım sonrası sorun yaşayabilirsiniz,. O motorlar çok hassas motorlar, tercih size kalmış. 500 ila 1000 TL arasında değişmekte Orta susturucuyu iptal ettirmenizi tavsiye etmem. Katalitik konvertörü de iptal olacak. Buna bağlı olarak 2-4 hp arası güç artışı olacak ''konvertör iptalıyla'' Orta...
  4. vw061

T5 caravella 2.5 tdi otomatik vites körüğü

düz viteslerin körüğü 60, 90 TL olunca o da ucuzdur diye düşündüm. O halde döşemeciye gidin oraya göre körük yapıp taksınlar. Bugün direksiyonları orijinali gibi diken döşemeciler var. VİP tasarımcılar da çok iyi bir şekilde yapar. Hakiki deriyle bile yapabilirler. Döşemecide suni deri şeklinde...
  5. vw061

yeni 2006 otomatik 2.5 tdi sahibiyim

%95'lik gibi oranlar motorun %95 ömründe olduğunu göstermez. O testlere kanmayın. Avansı yüksek, pompası, turbo basıncı açılmış bir aracın motoru bitik olsa bilr %95 değer gösterebilir. 2.5'larda üfleme yapar bu normaldir. Tabii normal bir üfleme ile anormal bir üfleme arasında fark vardır...
  6. vw061

Akü Ömrünü uzatmanın yolu. Orijinal Akü 8 yıl gidiyor muhabbeti!

Muhakkak aracınızda fazla akım çeken bir şey vardır. Aracınız da sürekli yatıyor ise bu da akünün ömrünü çalar. Benim aracım da en az 5,6 gün kapıda yatıyor. Bu dediklerimi uyguladıktan sonra akünün ömrü de uzamış oldu. Eğer alarm var ise anahtar bağlayın, sadece kullanacağınız zaman anahtarı...
  7. vw061

Necdet Bey bunu paylaştığınız iyi oldu. Sanırım karbonattaki mantık şu: Plakalardaki oksitlenmeyi çözüyor. Oksitlenme yapan plakalardaki parçalar kopunca kısa devre yapıyor, karbonatta o parçacıkları temizliyor. Uygulamayı yapacak olan arkadaşlara önemle duyuru: 1. Uygulamayı yapacağınız zaman...
  8. vw061

T5 caravella 2.5 tdi otomatik vites körüğü

sadece körük bulmanız zor, zaten çok pahalı bir şey değil sanırım. Tercih sizin.
  9. vw061

Güncel akülerde iki seçenek var: 1. Normal Akü 2. Start Stop araçlara uygun akü. Start Stop özellikli akülerin içinde kullanılan malzemeler daha dayanıklı, kaliteli. Yani bu mantıkla düşünürsek 2000 yılında bayiden sıfır alıp kullandığınız aracın aküsü 8 yıl gidiyor ise o akü bugünlerde...
  10. vw061

Necdet Bey sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, ben de üfleye üfleye işi çözdüm, teşekkür ederim :) Eskiden akülerin miyadı dolduğunda yenisini almazdık, burada bir usta vardı, ustaya verirdik, akünün içini açıp bozulan plaketleri değişirdi, tekrar kullanıma hazır olurdu. Sene 1995 falan..
  11. vw061

Merhaba arkadaşlar bugüne kadar 3 yıl aralıklarla 4-5 kez akü değiştim. Aracımın orijinal akü değeri 12V 72A. Ben 90 amper kullanıyorum. Son 9 yıldır da araçla yılda en fazla 1500 km yapmaktayım. Değiştiğim aküler en fazla 3.5 yıl dayandı. Şu an 4.yıldan gidiyor ve Mart ayında tam 4 yıl olmuş...
  12. vw061

Emniyet kemerini söktüm ama kayış açılmıyor

Siz iyice dağıttınız gibi. Genelde toplamamasına neden olan parça şu fotoğraftaki beyaz tırnak. Ya siz bunu iyice dağıttınız ya da sizin iç mekanizma farklı. Kurma yayını söktüyseniz geçmiş olsun. Size tavsiyem oynanmamış bir kemer alın takın, şakaya gelmez.
  13. vw061

Umarım işinizi görür, konu bana aittir. Kendi aracımınkini kendim tamir etmiştim. Yıllardır saat gibi çalışır. https://www.vwturk.com/forum/mesajlar/emniyet-kemeri-tamiri.100100/
  14. vw061

Emniyet Kemeri Tamiri

Not: İşlem 2013 yılında tarafımca yapılmıştır. Araç 1997 model Transporter T4. Tüm araçlarda benzer sistem kullanılıyor diye düşünmekteyim. Fotoğaf boyutları büyük olmasına rağmen küçük çıkıyor? üstelik fotoğrafları tam resim diye seçtim? Merhaba arkadaşlar, Volkswagen marka araçlarda nadir...
  15. vw061

Umarım işinizi görür, konu bana aittir. Kendi aracımınkini kendim tamir etmiştim. Yıllardır saat gibi çalışır.
  16. vw061

yeni 2006 otomatik 2.5 tdi sahibiyim

T4'lerde 6 ila 6.5 litre arası. 5 30 kullanabilirsiniz, motorunuz iyi durumda ise 0 30 öneririm.
  17. vw061

T5 caravella 2.5 tdi triger kaış mı zincir mi ?

2.5'lar zincirlidir. Kolayına değişim istemez, ama kaç bin kilometrede bakıma giriyor bilgim yok.
  18. vw061

Sahte motor yağı ''dolandırıcılarına'' dikkat!

LUBCO, şampiyon adı gibi geldiği için söyledim :) ama o da fıs çıktı Doldur boşalt LUBCO kimya :)
  19. vw061

Not: Satıcı ağzı açık yağ yollluyormuş, 4 litre yerine de 3.75 litre. Bu da fiyaskoya benziyor. ''Alıcı yorumu'' şikayetvar yorumu: Lubco Motor Yağları (N11.com) 5W30 Sentetik Yağ Zeytinyağı Gibi! İnternet sitesinden satın almış olduğum Lubco marka Türk malı sentetik yağı araştırdım ve aracıma...
  20. vw061

Ben de LUBCO'yu denemek istiyorum, en azından orijinal ürün, fiyatı da ucuz, deneyen var mı acaba? https://urun.n11.com/motor-yagi/lubco-5w30-tam-sentetik-4ltfordopel-onayli-P25678143 Not: Satıcı ağzı açık yağ yollluyormuş, 4 litre yerine de 3.75 litre. Bu da fiyaskoya benziyor.
Üst Alt