Arama sonuçlarınız

1. H

Motor Yağı Tavsiyesi

Fazlasını aldır onun kardeşim. Zor bir iş değil nasılsa. 1 litre civarında aldırabilirsin. Yine eksik kalırsa üstüne eklemek kolay. Aksi taktirde der gaza basışında "bir keçe yada conta patlar mı ki" diye kafana takılır, gıcık olursun. Hiç üşenme hemen git çektir fazla yağı. Daha önce ben 5-6mm...
  2. H

Benzin Boğuyor! LPG de Problem Yok (1.6 SR AKL)

Lpg enjektörleriniz çok küçük. LPG enjeksiyon sureniz 3,5 civarında olması gerekir. Bu şekilde sorun yaşarsınız.
  3. H

Nox sensörü iptali - Pişmanlık

Katalizör iptal olduğu zaman ses bozulur. Ayrica altdevirlerde çekiş zayıflar. Katalizor kovanının atılıp yerine orta susturucu takılması gerekir.
  4. H

VW Bora benzinde,rölantide stop ediyor Lpg de sorun yok

Bozuk ayarlı yada eskimiş enjektör ve regülatörle uzun süre araba kullanmak zamanla aracınızın benzin sistemini bozar ve bir süre sonra tamamen çalışmaz bile olur. Bu durum genellikle enjektörlü sistemlere düz sistem lpgyi emülatör kullanılarak takılması sonucunda olur. Ayırca 3ohmluk kırmızı...
  5. H

Kaportadaki yapışkan

Belkide kimsenin fikri yoktur. Pasta işini görmedi mi?
  6. H

Akü Ömrünü uzatmanın yolu. Orijinal Akü 8 yıl gidiyor muhabbeti!

Benim arabalarda akım çeken muhakkak bir şeyler vardır. Ama bir akü için o kadar uğraşmayı gözüm kesmiyor açıkçası. Biterse değiştiririm biter. Evet arkadaşın arabası aynı dediğiniz gibiydi. Eski tip japon Toyota. Kontağı kapatınca elektrik işi kalmıyordu.
  7. H

Akü Ömrünü uzatmanın yolu. Orijinal Akü 8 yıl gidiyor muhabbeti!

Benim bir arkadaş bir tarihte kulllandığı akünün tam 11 sene gittiğini söyledi. Pek öyle akü sağlığını vs. düşünüp tedbir alabilecek bir bilgisi yok. Nasıl olduğunu o da anlamamış. İnci yada Mutlu markaydı sanırım. Fabrikasına teşekkür e-maili atmış ama hiç cevap yazmamışlar. :giggle: Benim...
  8. H

Emniyet Kemeri Tamiri

Fotolar aşırı küçük. Site adminleri bir el atabilirler mi?
  9. H

Lanet LPG beni arabadan soğuttu.

Eğer sıfırlama yapılmadan afr olayına girdilerse yanlış yapılmış. Yada piyasada mantar gibi çoğalan afrcilere de denk gelmiş olabilirsin. Montaj yapıldığı senelerde sorun olmadığı göz önüne alınınca yakıt haritası bozulması kuvvetli ihtimal. 2 seçenek var, birincisi bir vag com cihazı ile girip...
  10. H

AFR ayarı, benzini resetledikten sonra mı yapıldı yoksa halen çalışan sistem üzerinden mi?
  11. H

Cutt off tan çıkış problemi LPG de yaygın rastlanan bir sorundur. Çözümünün bu kadar zor olmaması gerekirdi. Hatta bazı LPG kitlerinde cutt off çıkış desteği bile vardır. Hangi LPG markası kullanıyorsunuz?
  12. H

Yeni bir yağmur sonrası yeni bir su alma

Ben de biraz önce stepne döşeme sini kaldırdım ve alttaki LPG tankı islaktı. Dediğim gibi gecenin nemi yoğunlaşınca suya dönüşmüş.
  13. H

Yaz kış sıcak farklarından dolayı gece metal üzerinde yoğunlaşan nem gündüz suya dönüşür. Eskiden camların buğulanması sonucunda pencere camlarının önündeki su toplanması gibi. Eğer bulduğunuz su sadece ıslaklıktan ibaretse, bir çay bardağı kadar filan çok değilse, buğulaşma sonucu toplanan...
  14. H

Sıcak bir günde arabanın içini tamamen kurulayın ve sonra hortumla üstten su tutun. Sonra kontrol edin. Sırasıyla diğer yerleri de kontrol edin. Böylece bulabilirsiniz sanırım.
  15. H

Yeni polo motor kaput keçesi

Evet keçe kaput boyasını koruyor. Kecesiz araçların kaput boyaları daha erken vernik yakıyor.
  16. H

Lpg kablosuz bağlantı cihazı

Fast çok fazla ayar seçeneği sunar. Basınç menüsünün sol tarafında yer alan rpm düzeltme, sıcaklık düzeltme vs.vs. tüm seçeneekleri deneyebilirsiniz. Şu video faydalı olabilir. Ayrıca bu videoda firmware güncelleme olayı da gösteriliyor, istersen deneyebilirsin. Ama seninki 1.0 versiyonuna...
  17. H

email adresinizi verirseniz eski sürümleri göndereyim. 6.0 sonrası firmware sıkıntısı çıkarır diye hatırlıyorum. 6.0 ve 5.0 sürümleri atayım size. Firmware güncelleme karışık biraz ve uygun firmware elde etmek gerekiyor öncelikle ama onu yaparsanız herhangi bir hata durumunda ecu tamamen...
  18. H

Bende hepsi var. En son 7.0.0.6, 9.0.0.4 ve 10.04.... sürümleri var en son olarak elime geçen. Prins'e geçtiğim için takibi bırakmıştım. 9.0.0.4 ve 10.04... işinize yararsa gönderebilirim. Ama firmware güncellemesi yapılmazsa yeni yazılımlar eski ECU'leri desteklemiyor diye hatırlıyorum...
  19. H

Silecek kolu üzerindeki fasıla ayar düğmesi problemi

Foruma ait Resim çok küçük görünüyor. https://i.hizliresim.com/JZyqDq.jpg
  20. H

Silecek kolu üzerindeki fasıla ayar düğmesi problemi

Sensörün fişini çekince, yağmur sensörü devre dışı kaldı ve fasıla düğmesi tekrar aktif oldu arkadaşlar. Aşağıdaki fotoda görülen üstteki fişi yuvasından çıkarıp serbest bırakınca fasıla düğmesi aktif oluyor. Alttaki fişte bir şey değişmiyor. Sanırım o far sensörünün fişi. Ayrıca orada bolca...
Üst Alt