Özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkıntısına park yeri yetersizliği gibi sorunlar da eklenince ulaşım günlük yaşamın en büyük problemlerinden biri haline geldi. Hayatımızı kolaylaştıran yeniliklerinden biri de dijital tabanlı çalışan mobil yolculuk uygulamaları.

Dijital dönüşümün hayatı kolaylaştıran uygulamalarından biri olan yerli yolculuk uygulaması PROGO yolculuklarınızı planlayarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir mobil applikasyon ve web uygulaması. Şu an için 9 ilde özel dizayn edilmiş Mercedes Vito ve Sprinter marka araçlarla havalimanı transferi, şehir içi ve şehirler arası yolculuk hizmetini ekonomik fiyatlara sunuyor.

Bulunduğunuz noktadan gitmek isteğiniz lokasyonu seçtiğinizde yolculuğa henüz başlamadan fiyatını alabildiğiniz yolculuk sırasında değişmeyen bir fiyatlandırma algoritmasına sahip PROGO çocuk koltuğu ve karşılama gibi ekstra hizmetleri de kullanıcılarına sunuyor.

Yapay Zeka Teknolojisine Sahip

Yapay zeka teknolojisiyle sunduğu avantajları anlatan PROGO’nun kurucu ortağı Kerem Serkan Çoban “PROGO’yu dünyadaki dijital dönüşüm bir parçası olarak görebilirsiniz kendi alanında uygulamayı farklı kılanda ise aslında geçmişten gelen özel taşımacılık alanındaki bilgi birikiminin teknoloji ile birleşmesidir. Ulaşımda yapay zeka teknolojileri için başlangıç aşamasındayız, Türk mühendislerle derin öğrenme, nesnelerin interneti konularında geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapay zeka teknolojisi sayesinde yolcusunu zamanla tanıyor, istek ve taleplerine göre hizmetler sunuyor. Araçlarının sistem üzerinden takip ettiğimiz dijital ikizleri bulunuyor bu sayede araçların ani hızlanma ani yavaşlama gibi tepkilerini eşzamanlı merkez tarafından takip edilebiliyoruz. Araçların bakımları varsa yıpranan parçaları sensörler aracılığıyla bildiriliyor ve araçların servis randevuları otomatik olarak oluşturuluyor. Yolcuların konforu için uzaktan araç içi sıcaklığı kontrol ediliyor tanımlanan değerlerin altına düşmesi veya üstüne çıkması durumunda istenen ısıya tekrar gelmesi sağlanıyor.” dedi.

Progo-Uygulamasi

%100 Yerli Sermaye

PROGO yasal mevzuat ve kanunlara uygun şekilde gerekli tüm belgelere sahip %100 yerli büyük bir yatırımın ürünü, bugün 1.200 aracıyla yollarda, vergisini Türkiye’de ödeyen ülke ekonomisine değer katmaya odaklanmış bir anlayışa sahip. Yolcular faturalarını online ortamda takip edebildiği gibi kurumların ulaşım masraflarını kolayca takip edebilme imkanı sunuyor. Hedefimiz öncelikle ihtiyaç olan şehirlerde hizmet ağını genişletmek ardından bir yerli bir firma olarak sektördeki deneyimimizi yurtdışına taşımak.

İş Modeli Diğer Yolculuk Uygulamalarından Farklı

İş modeli olarak diğer uygulamalardan tamamen ayrıldığını bildiren Çoban, PROGO kendi araçlarıyla ve bu işi meslek olarak yapan özel eğitim almış şoförleriyle hizmet veriyor. Araç bekleyen kullanıcı değil, aracın kapıda hazır beklediği exclusive bir yolculuk hizmeti sunuyoruz. Yolculuk öncesi akıllı hesaplama algoritması sayesinde gidebileceğiniz mesafenin fiyatını öğrenebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden yolculuk önceden planlanarak gerçekleştiği için yasal mevzuatlara uygun çalışıyor.

Şoförlerimiz kapınızı açıyor, varsa bavullarınız yerleştiriyor, daha önce değindiğim gibi exclusive bir hizmet sunmak ekonomik olmak kadar kullanıcılar için önemli. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Muğla, Kayseri, Samsun ve Trabzon ’da aynı anda hizmet veren tek uygulama olma özelliğine de sahip. Hizmet verdiğimiz lokasyon sayısının fazla olaması İstanbul’da evinden havaalanına giden bir kullanıcımızın Muğla yada Antalya’da havaalanında karşılanıp yazlığına veya oteline bırakılması anlamına geliyor.